1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Во тесно!

Дискусија во 'Канта' започната од UniqueA, 9 јули 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. UniqueA

  UniqueA Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Во врска сум со дете кое го сакам пренајмногу одиме скоро 2 месеца...али се знаеме пола година...пред тоа бевме најверни другари. После толку борења ние сме заедно односно...Tој и беше дечко на моја сега бивша најверна другарка ..Се наоѓам во многу тешка ситуација бидејќи тој имат брат близнак и јас пред да се фатам со него одев со брат му...што значит мојата најверна другарка одеше со мојов сегашен дечко а јас одев со неговиот брат близнак...Mојата бивша другарка ме запозна со него..тогаш тие беа заедно...па потоа мене ме запознаја со брат му близнак..и дента кога се запознавме ние се фативме..ама тоа беше само заебанција..но на крај испадна да сме стварно заедно...Па добро ..поминуваше време..јас одев со брат му тој со мојата најверна другарка..но како што се гледавме се појќе и појќе се зближувавме и станавме најверни другари...се си кажвевме..сите маки ..се тешевме си дававме совети бевме ептен добри другари.Неговата женска(мојата бивша другарка)беше многу љубоморна ..не само мене ..туку на сите женски кој му беа другарки ..и му викаше бирај мене или другарките..а тој ништо не правеше туку само се дружеше а таа на се му љубомореше ..Eдноставно не го оставаше да дишит...така што тој..почна да и раскинвит..па јас како најверна нејзина другарка се праев да се смирет. се праев да му е нив убо...иако таа тоа не го ценеше..а и што беше најстрашно мене ми имаше кажано тогаш најверен другар..(сеа дечко) дека тој не ни ја сакал неа..туку одел само онака..несакал да ја одбие тогаш кога таа му понудила да се заедно...Kако и да е..еден ден јас почнав вејке да осејкам поголеми чуства за него (не беа другарски)..и неможев да сокријам а и осејќав дека и тој имат чуства за мене па решив да му кажам ..и тоа го направив..му кажав а и тој истото ми го потврди дека и тој чуствувал за мене нешто појќе од другарка..Но како и да е јас бев свесна дека сепак тој и е дечко на моја најверна другарка и ништо не направив остадовме исто ко ништо да не сме си кажале...Но тој направи многу голема грешка и кажал на мојата најверна другарка(тогаш негова женска)дека јас сум го сакала...и убо тоа..таа го знаела но ништо не ми рече...Па еве дојде ден пред мојот роденден и ми се јавува мене дечкото ми вика да се најдиме..и добро се најдовме и ми кажуват дека знајт..дека јас сум го сакала неговиот брат..и јас незнаев што да прам секако се извадив некако ..реков дека било само некој момент..и дека ништо појќе дека сеа немам никакви чуства за него..иако тоа не беше така..му се извинив и него и на мојата другарка...и се си продолжи по старо..Kо дознав дека ме издал јас му бев многу љута но од што го сакав му дадов шанса пак да сме другари..и заборавив на се..се праев ко ништо да не се десило..Но што е најстрашно после неколку денови дознав дека мојата другарка не била баш другарка односно таа од секгоаш мене ми љубоморела и зборвела зад грб за мене се и сешто..и јас многу се наљутив ко го дознав тоа и секако реков првин да ја прашам неа дали е вистина после да предземвам мерки..али тоа било вистина..но јас ко секогаш бев добра не гледав за мене туку секогаш за другите и и простив со надеж дека немат тоа појке да се повторит..Но тоа е најверна другарка во денешно време мн ретко се најдвит..па така да еве по втор пат дознавам дека пак зборувала лошо за мене..тоа ги претера сите граници..али јас пак и простив..и дадовпак шанса..да се дружит со мене..и се праев дека ништо не се десило..Kараниците со другарка ми и тогаш дечко и нејзин(мојот најверен другар)..не престанвеа..секој ден се караја секој ден раскинвеа..јас добра бев секогаш и никогаш не се откжав од то да ги молам да се смирет..секогаш одев по нивниот атер а за мене никогаш не гледав...И добро еден ден јас и тогашен најдобар другар (а сеа дечко) излеговме сами на кафе..онака другарски да си попраеме муабет да си ги кажиме макиве и да си се утешиме...и после толку муабети ми призна дека тој ме сакат мене..уште од првиот момент ко ме видел..и дека никогаш не ја сакал на другарка ми..и јас незнаев што да правам..иако бев свесна на се..но и јас му го кажав истото..и тогаш почнавме да размислуваме за нас..толку сме слични ..ко близнаци..секогаш исто мислиме ..дури понекогаш исто и правиме двајцата се сакаме а зошто да не сме заедно.Неговиот брат близнак (мене дечко) скоро ич не се гледавме секогаш ко ќе го барав немоеше да дојт и бараше начини да не се видиме па мене од то па преку гла ми дојде..а и не само то..и тој дечко ми беше и се праев за него и дознав дека и тој зборвел за мене секакви работи..Замислете од бубаче од никоја и ништо ..најдобра другарка и дечко ме направија нешто што не сум..Па веќе нема лабаво..застанав на нозе ја дигнав глава и си реков ејј..за некој се прајш и не ценит..прајш да се смирет а не ја сакат го тераш со сила за да и е неа убаво..или му проствам на некој шо цело време грб ти праел..Па нема смисла то..Најдобриот другар(сега дечко ) и раскина на другарка ми.. по некое време јас му раскинав на брат му близнак..и јас и (сегашен дечко а тогаш другар) се зближивме уште многу..Jас со мојата тогашна другарка си контактиравме уште бевме другарки и таа ништо не знаеше за то дека јас уште го сакам на сеа бивши нејзин дечко ..или дека тој мене ме сака..Но вистината излегува на виделина..неможе повеќе да се крие па и признав јас неа дека јас и тој се сакаме..тоа беше после 1 ипол месец од ко раскинаја тие ..па и кажав а таа и после тоа што имаја раскинато не престанвеше да му се плеткат и на сите другарки негови му се заканвеше да се држат понастрана од него.. :o и од ко дозна за мене од тогаш до ден денес само некој закани демек ке ме тепала ова она..па вајгше муабети дека јас сум се муавала со него се и сешто а јас ништо не направив со него..само и кажав ко најдобра другарка каква е ситуацијата да знае..а со надеж дека ке ме свати а не дека јас ке бидам со него...но таа ништо не сватила од тоа па почна на сите најразлични филмови да вајга..и да кажува по градов и така што му даде поинакво лица за мене..па така да сеа со некој што имаав здраво неам ништо заради нејзините филмој и лажења што ги кажува по лугето..па како и да е..веќе се истадоја муабети па не ми беше битно што ке зборуваат за мене..пошто тие што ме знаат каква личност сум уште се со мене и во добро и во зло..и решивме јас и тој да сме заедно..бидејки и така се извадоја муабети на не напраено ништо и мислеа дека веќе сме заедно иако не бевме .,...и се фативме ни беше најсупер значит толку ме сакат толку го сакам..се е прфект и најбитното..е тоа што брат му близнак на сегашниов дечко не свати и немат никаков проблем со него..океј на почетокот нормално дека не беше се убо и со него си имавме проблеми..ама се решија ..единствен проблем ни остана то со најверната другарка пошо се заканвит дека ке прајќала дома писма со слики кај што сум била со дечко ми..(а дома незнает дека имам дечко) и слични работи..но најтешкото е тоа што дечко ми за еден месец си заминвит за Aмерика таму живееат мајка му и татко му а тој со брат му беа овдека во Mакедонија од 5 одд и живееа со баба му и ете сеа му се пружит можноста да одет и тие америка и да се заедно со нивните родители..TOј ке оди таму и дури за 2 години ке се врати и се договоривме да се чекаме и се пошо многу се сакаме и имаме доверба еден во друг и знаеме дека нема да се изневериме ,нивните родители знаат за мене и за се што се деси и немавме на почетокот нивна подршка но сеа се се реши и ја имаме нивната подршка и се..е во ред..и сеа тој ке оди Aмерика јас сум многу тажна бидејки немат да го видам мн долго време секако ке контактираме на мсн/фб но не е тоа то..сите кој сакет да ни распат ке зборуваат дека тој ме имат изневерено или јас него..иако секако јас немат да вервам во то првин него ке го прашам дали е така..но во последно време тој некако како да ја губи довербата во мене..што и да правам ко малце да е..имат мн машки шо ми се пуштаја и сите ги делитнав и од мсн и од фб само за да немаме проблеми..но пак во последно време се караме мн за ситници..и 100 пати се имаме договорено да престаниме за глупости да се караме..но пак продолжвиме..немојме да се разбериме а тоа сеа дешават само преку нет..кога ке сме во живо се е прфект а преку нет немојме никако да се разбериме и мн се караме..и то ни ја уништвит врскава..а и не само то..тој сеа ке оди америка за 1 месец..и контакт ке ние само мсн и фб и ако не се разбираме вака на мсн и фб и ако се караме секогаш за глупости како ке се разбериме ко немат да мојме да се видиме во живо..нез..мн е тешко ај со ова ама и ке заминит и ке ме остајт овде а секј ден слушам само неокој план од бившава другарка дека ке ми напраела нешто..и ке останам без него без заштита..незнам стварно што ке прам ко ке сјојт..? :( :o Kоментар на сево ова?
   
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
  Уф... се изнамачив дур прочитав.
  И што е најтрагично пак не сфатив на крај за што бараш совет?
  Страв ти е дека ќе те тепат бившата ти другарка или...?
  Дај дефинирај го целово ова и сумирај го во нешто РАЗБИРЛИВО.
   
 3. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Јас почнав да читам неколку реченици, ама се откажав кога видов колкав реферат напишало девојчево. Ај една кратка содржина ве молам?
   
 4. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.470
  Допаѓања:
  146.973
  Шпанска серија...браќа близнаци,две другарки,едната со едниот,другата со другиот,на овој не му чинело со другарка и,си се спријателил со оваа,станале демек најдобри другари,се заљубиле и овој сега е со девојкава која раскинала со брат му и си заебала другарство со другарка и за да биде со него и сега не и стиска зошто може ќотек да изеде...и да остане сама и без дечко и без другарка...
  Кој како си солел,така ќе си срка...
  Близнаци бе...оф мори мајко...
   
 5. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
  Јас ова не можев да го прочитам до крај :tmi:
   
 6. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  565
  Пол:
  Женски
  e jas bev jaka i izdrzav do kraj :D go procitav celoto,ama eptem komplicirano ova,ne spanska serija tri spanski serii komotno mozat da prepisat scenario od ovdeka :D duri nekako ne mi se cini ic vistinito,ama ako ne e zaso bi se macelo devojceto volku da pisuva :?: :D kako i da e,moj sovet-deckoti ako treba da ide,ke ide,treba da se pomiris i da go prifatis toa,ako vasata ljubov e jaka(a bi trebalo da e,spored premrezijata koi ste gi pominale) togas taa ke opstane i pokraj toa sto ke bidete razdeleni nekoe vreme.ima milion primeri na luge so se sakale a bile razdeleni so godini i kilometri i na kraj se zemale i sve srekno se zavrsilo :D a ako ne opstane vrskata togas znaci ne bil vistinskiot za tebe...a so se tice bivsata ti drugarka,nemoj da i pridavas tolkavo znacenje.sekako so nea poveke ne druzis,kako so rece i samata imas drugi bliski luge do sebe koi te znaat kakva si vsusnost,i koi ne obrnuvaat vnimanie na muabetite od drugarkati.ako mozes ignoriraj ja,a ako veke preteruva togas..ako taa zbori i ti zbori,ako taa mava i ti mavaj,ne i se davaj..so e pojaka od tebe taa nekoja si? :P osven ako ne trenira nekoja borecka vestina,togas udri ednas silno i begaj :D sala na strana...lugeto ke te gazat samo ako im dozvolis..ne i go dozvoluvaj toa na drugarkati.pozd
   
 7. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.993
  Јојјјј шо се дешава со рефератов? Најтрагично џабе го читав пак ништо не сфатив. :D
   
 8. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  :rofl: :rofl: :rofl:

  Ни јас баш! Ама сепак ете некој подразбрал па помогнал! дарки, по стилот на кој ти е напишан постов, ми се чини дека си од Битола! :^) :^) Се плашам да не се познаваме веќе... ;) :) :)
   
 9. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
  А од девојката ни трага ни глас... можда излегол од негде третиот брат, па ај со него се испробава :D
   
 10. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  565
  Пол:
  Женски
  hipica,i ti si odlepena nema sto :rofl: kaj ti tekna ova za treti brat :rofl: toj moze bil daden pri raganje posvoen od nekoj,pa sea go nasle a? :D abe luge moze vistinata si ja pisi devojcevo a nie se zezame ej :?:
   
 11. Ani-Honey

  Ani-Honey Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2010
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  13
  hihihihih :D :D :D
  ubavo sto si se potrudila
   
 12. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.588
  Жими Господ треба да се ограничи бројот на зборови во еден пост. :^)
  Немам што да кажам, освен од првите 3 р-ци - Го сакам пренајмногу, (кој ви е бре овој збор???) :^)
  И кога ќе ја видам возраста, 15 години, а мислиш дечково е прв и последен, многу ми е занесување, кој како сака нека сфати, ама никој во прва средно кај мене не се трескаше вака! Бог да чува, :^)
   
 13. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.993
  Пренајлигавештини се тие зборови |(
   
 14. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Не разбрав нешто , близнаци , сегашни дечковци , другарки .. не знам :^)
   
 15. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  438
  :D :D :D никој не дава совет одма ова смета она смета се изнасмеав :D :D закон сте нема што
   
 16. barbiegirl

  barbiegirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  49
  Хахахах зарем и вакво нешто може да се деси?! :lol:
  Го прочитав цело, го сфатив, ама тоа поентата на целиот муабет нешто не ми е јасна?!
  Како и да е близнаците се во Америка а девојчево и другарка и многу е веројатно да се истепале па затоа нигде ја нема.
  Во секој случај добра идеа за сценарио... :rofl: :rofl:
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.