1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Во чекор со Кардашијанс (Keeping Up with the Kardashians)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од innablood, 14 април 2011.

 1. innablood

  innablood Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  1.324
  Keeping up with the Kardashians е американско реално шоу што се емитува на E! Entertaiment.Се прикажува животот на фамилијата Кардашијанс со сите нивни проблеми, кавги, убави моменти, разводи, деца и сл.
  Има посебни сезони како:
  1. Kim and Kortney take NY
  2. Kortney and Kloe take Miami

  Дали го следите ова шоу?
  Кои ви се едни од омилените епизоди?
  Кој ви е омилен лик?
  :*
   
  На ciribiribela, mileystar и whenlovetakesover им се допаѓа ова.
 2. al-vik

  al-vik Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2010
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  110
  Keeping Up with the Kardashians

  Ги гледам,ама не редовно,така кога случајно вртејќи по програмите наидам на нив, застанувам обавезно и ако е некоја епизода која ја немам гледано, бидејќи често ги повторуваат,ја гледам. Забавни ми се,Ким енајголемата звезда во семејството но Кортни најмногу ја сакам бидејќи некако ми е најскромна и најреална, и најинтересни ми се случувањата околу нејзиниот Скот,секогаш прави некои бељи ]:) . На почетокот ја сакав и Клои ама сега откако се омажи ми стана ептен лигава.
   
 3. innablood

  innablood Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  1.324
  Keeping Up with the Kardashians

  Мене од секогаш Клои ми беше лигава и премногу безобразна што ми се гади да ја гледам. Исто и мене ми се допаѓа најмногу Кортни и она ми е најубава. Најомилени ми беа тие епизоди кога се пијанчеше Скот, после одеше на рехабилитација. Интересна емисија.
   
  На wolf4e му/ѝ се допаѓа ова.
 4. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  15.805
  Допаѓања:
  104.756
  Пол:
  Женски
  Keeping Up with the Kardashians

  Има и ново сега Khloe and Lamar. Го има на нет за симињање.
   
 5. Tinker-Bell

  Tinker-Bell Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2010
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  119
  Пол:
  Женски
  Keeping Up with the Kardashians

  Па го гледам често но не редовно онака секојдневно да го пратам,туку обично кога ѓе го начекам на ТВ. И мене Кортни ми е омилениот лик,а Клои ми се допаѓа бидејќи она некако има најголема смисла за хумор,но некогаш многу претерува со своето однесување.
  Ким најмногу се лигави,можеби бидејќи и самата е свесна дека она е најголемата ѕвезда во семејството.Но кога ќе видиш сите се некако посебни и интересни на свој начин.
  Во секој случај интересно шоу ;)
   
 6. innablood

  innablood Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  1.324
  Keeping Up with the Kardashians

  Каде поточно може да се симне?
   
 7. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.932
  Допаѓања:
  66.080
  Пол:
  Женски
  Keeping Up with the Kardashians

  Дај кажете некако насловот на македонски да го пишеме :wasntme:
   
 8. innablood

  innablood Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  1.324
  Keeping Up with the Kardashians

  Некако не ми е логично како на насловот да му дадам буквален превод :?:
   
 9. al-vik

  al-vik Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2010
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  110
  Keeping Up with the Kardashians

  Кардашианс ?
   
 10. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  15.805
  Допаѓања:
  104.756
  Пол:
  Женски
 11. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  15.805
  Допаѓања:
  104.756
  Пол:
  Женски
  Keeping Up with the Kardashians

  Во чекор со Кардашијанс. Така би бил преводот од англиски.
   
  На justicia му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Nika666

  Nika666 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  217
  Сите епизоди мислам дека на памет ги знам :lol:
  Клои и мене ми е лигава... Кортни е најубава стварно ама и Ким е убава ептен :)
  И Роб е згоден :wasntme:
  Интересни се
   
 13. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.023
  Девојки на која телевизија ги гледате и во колку саат? Ај ве молам пишете.
   
 14. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  892
  Го гледав порано на Е! ама сега ми ја нема таа програма. :|
  А не се никогаш навикнав да гледам на интернет или да спуштам епизоди.

  Инаку како што повеќето кажавте, Клои некако многу ми се лигави. А убавка е во фаца, не е лоша, ама малце поизразено да си зборува.

  Ким си ја следам повеќе на црвениот тепих. Сега има ли дечко таа? Нели се караше, па се миреше?

  Кортни најреална се разбира. Ги спушта на земја. Ама понекогаш изгледа како партибрејкер.
   
 15. Fallin-ForHisSmile

  Fallin-ForHisSmile Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  179
  Овие сестрите Кардашијан пари се наполнија, тие од пенкало потешко не се подигнале а сега се прават царови пффф.. Немат никаков талент а јавни фаци се. Зошто?? За порничот што го снима Ким со дечко и за тоа? .. Не ги мразам воопшто, преубави се сите 3 па и оние полусестрите а и браката.. Но ме нервираат малку полни се пари и само се фалат наоколу... |(
   
 16. ElleS

  ElleS Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  210
  Порано гледам нон стоп сега поретко. Мене па Клои ми е закон а Корни ми е глупава. Добро е да се гледа коај се нема попаметна работа. Ама Корни & Клои тејк Мајми позабавно ми е... или сега со Ким и Корни тејк Њу Јорк :)
   
 17. Miss.Bass

  Miss.Bass Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  208
  Допаѓања:
  206
  Ги пратев едно време ама оваа Клои неподнослива ми стана и аман веќе, а иначе ултимајт фаворит Ким-чето , си ја сакам срцка е ако е малце :^) глупава
   
 18. SunFlower94

  SunFlower94 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2010
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  362
  Ги гледам од досада, кога нема ништо друго на телевизија, иако многу ги повторуваат епизодите, мислам само во недела има нова, ги гледав двете сезони, а сега Клое и Ламар не сум гледала ниедна епизода, не сум начекала..Ма да, како што кажа некој погоре се прославија од ништо, нека и заблагодарат на Ким хахахха :)
   
 19. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Не сфаќам што гледате во Ким до толку.
  Алал и вера на телото, иако мене ми е претеризам, ама бар си признава има целулит и не е опседната глупача.
  Многу ми е лигава некако, а за убава не коментирам.
  Шминката сите ги прави убави, а ботоксот баеги помаѓа во разубавување.

  Аја не знам на која програма ги има сега на телевизија, ама на интернет тука е најдобро да си гледаш:http://uk.eonline.com/on/shows/kardashians/index.html
   
 20. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.023
  Фала ти Sephora

  Еве уште една веб страна кај што ги има шоуата на Кардашијанс, а исто има и многу други познати шоуа и може филмови да се гледаат.

  Keeping Up with the Kardashians
  http://eztvstream.com/category/keeping- ... ardashians

  Kourtney and Kim Take New York
  http://eztvstream.com/category/kourtney ... e-new-york

  Khloe & Lamar
  http://eztvstream.com/category/khloe-lamar