1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Во чие друштво се чувствувате пријатно?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Simonna7, 13 јануари 2011.

  1. Agawa

    Agawa Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2013
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    280
    Пријатно се чувствувам со семејството. :)
    Со моите најдобри пријателки зошто знаеме да се насмееме како луди, да потрачариме и да испиеме кафе. Ма супер друштво ми се. :D
    Со дечко ми. Тогаш се чувствувам сакано. :$ Особено кога ќе се изгубам во неговите прегратки и мирисот од парфемот. :$ Те сакам да си знаеш. :*
    И да не заборавам, пријатно се чувствувам во друштво со Вас феминки, кои знаете да помагате и да го исполните денот со смеа. Ви благодарам. :*
     
  2. Primadonna

    Primadonna Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    1.341
    Допаѓања:
    2.163
    Пол:
    Женски
    Тешко се вклопувам во друштва..ама пак најубаво ми е со најдобрите пријатели и семејството :)
     
    На Someonespecial и nikiiii им се допаѓа ова.
  3. nikiiii

    nikiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2013
    Пораки:
    1.370
    Допаѓања:
    942
    Same, dear :)
     
  4. Isabel

    Isabel Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    1.514
    Допаѓања:
    2.158
    Семејството, момчето и другарките.
     
  5. Glasna

    Glasna Популарен член

    Се зачлени на:
    24 мај 2012
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    2.178
    Naj prijatno i naj udobno so domashnite :)
     
  6. HollyWoodGirl

    HollyWoodGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    665
    Допаѓања:
    316
    Со мајка ми, со брат ми. :)
     
  7. Victory15

    Victory15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 септември 2013
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    160
    Се чувствувам пријатно кога го минувам времето со било кој член од семејството. Но кога цела фамилија е соберена на куп срцето ми е преполно... таква сум јас обожавам големи фамилии :lol:
    Инаку, има неколку луѓе во чие друштво се чувствувам самоуверено и убаво... потенцирам НЕКОЛКУ (можам да ги избројам на прстите од едната рака) :)

    порано имав една другарка која постојано ми набиваше комплекси. Би ја сфатила ако се обидува да ми помогне укажувајќи ми на мои лични грешки и недостатоци, ама во текот на една ноќ таа ми кажуваше 100 работи кои кај мене не функционирале нормално... Не е добро! :!: Наместо да си ја поминам вечерта убаво таа со само една забелешка успеваше да ми го уништи расположението...
    Си ги собрав парталите и збогум од нејзиниот живот. :hai: Не сме скарани или ништо слично само се оддалечивме.. Сега ми е супер! Нема кој да ми кажува дека мајцата што ја носам е мајца за курви уфуугуг :D
     
  8. Queen-K

    Queen-K Активен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2013
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    8
    Најпријатно се чувствувам во друштвото на семејството, фамилијата, едноставно моето срце е исполнето, целосно кога ги слушам постарите членови како зборуваат за нивната младост, а како другите внимателно ги слушаат и понекогаш ќе се вмешаат и тие во темата, како најмалите, моите внучиња трчкаат наокулу сакајки да привлечат внимание, дури и ги обожувам и "расправиите" за политиката и денешното општество и начинот на живот, едноставно обожувам кога сите сме собрани. Исто така најпријатно се чувствувам и во друштво на другарките, со нив можам да бидам искрена и опуштена. И убаво ми е кога сум во друштво на нови карактери кои не ги знам па проценувам кој каков е, често знае да ме излаже првиот впечаток, но интерсно ми е кога запознавам нови луѓе и кога сум во нивно друштво. :D
     
  9. mal.ecka

    mal.ecka Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 декември 2010
    Пораки:
    9.254
    Допаѓања:
    124.734
    Со моето семејство,со дечко ми ,семејството на дечкоми,со другарките,колешките и дел од мојата поширока фамилија :inlove:
     
  10. Dennings

    Dennings Популарен член

    Се зачлени на:
    18 септември 2013
    Пораки:
    393
    Допаѓања:
    2.798
    Пол:
    Женски
    Мајка ми ,тетка ми ,дечкото и најдобрата другарка :)
    Со нив се чувстувам најрелаксирано :)
     
  11. Natali.3

    Natali.3 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    5.739
    Допаѓања:
    54.589
    Пол:
    Женски
    Со тие шо ме почитуват како личност и со оне кои ме насмевнуват :rofl:
     
  12. Sara2

    Sara2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    154
    Пол:
    Женски
    Во дрштво на семејството кога сме зберени сите заедно јас, мајка ми, татко ми и брат ми. Можеби заради тоа што ретко имаме вакви средби заради тоа што брат ми е на факултет во Скопије :)
    Исто така пријатно се чуствувам кога сум со другарките. Кога ке се береме онака сите 5 на некое топло место ии ке се расприкажеме за се. И сите се уозбиломе ии ги решаваме проблемите. Кој што го мачи. :angel:
     
  13. tirkenbal

    tirkenbal Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2013
    Пораки:
    1.677
    Допаѓања:
    12.536
    Пол:
    Женски
    Во друштво на семејството, и во друштво на луѓе кој ме почитуваат.
     
  14. diamondss

    diamondss Активен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2013
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    7
    Другарки ;)
     
  15. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Имам тесен круг на пријатели. Со оглед на тоа дека сите кога тогаш си ги покажуваат вистинските лица. И најпријатно ми е кога сум со тоа одредено друштво. Друшто во кое што и да кажам нема да бидам погрешно сфатена. Друштво кое е тука за мене секогаш кога тоа ми е потрбно, а и јас за нив секако.
     
  16. Audrey16

    Audrey16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2013
    Пораки:
    121
    Допаѓања:
    50
    Со дечко ми, со сестрите, со една другарка и со еден другар...се на се петорица :D со нив сум секогаш најслободна :)
     
  17. cherry-on-top

    cherry-on-top Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2013
    Пораки:
    221
    Допаѓања:
    45
    Обожавам да сум во друштво на двајцата родители. Секогаш се смеам додека стомакот не ме заболи :D Со 2-годишната братучедка многу сакам да се лигавам, срцка е :inlove:, а од другарките со 1-2 најмногу се опуштам и најпријатно ми е :)
     
  18. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.352
    Допаѓања:
    83.753
    Пол:
    Женски
    Мали деца многу ме исполнуваат ме засмеваат со нивните прашања и со нивните муабети :D
     
  19. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Во семејството, и со братучедка ми која ми е како сестра и имам голема доверба и опуштеност кога сум во нејзино друштво
     
  20. Aryana

    Aryana Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2013
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    71
    Со семејството и сама со себе се чувствувам најпријатно.