Во чие друштво се чувствувате пријатно?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Simonna7, 13 јануари 2011.

 1. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.855
  Допаѓања:
  7.650
  Пол:
  Женски
  Пријатно само со една моја најверна другарка.
   
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.882
  Допаѓања:
  51.972
  Пол:
  Женски
  Во сечие друштво освен во друштво на роднините кои сите до еден се досадни и ме замараат (мислам на постарите членови).
   
 3. blackpanter

  blackpanter Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2015
  Пораки:
  927
  Допаѓања:
  5.849
  Пол:
  Женски
  најдобро се чувствувам во друштво на братучетка ми. :)
   
 4. Strumka22

  Strumka22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  831
  Допаѓања:
  2.419
  Пол:
  Женски
  Јас а и секој нормален човек пријатно се чувствуваме во друштво на повеќе особи и затоа ми е чудно кога голем дел од вас издвојуваат една особа, тоа значи дека имате скромен социјален живот или нешто не е во ред со вас или сте премногу затворени особи. Глупо е да се каже дека само пред една оособа се чувствуваме пријатно што по афтоматизам тоа значи дека пред другите не се чувствуваме пријатно или не сме доволно опуштени.
   
 5. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.276
  Допаѓања:
  20.614
  Пол:
  Женски
  Во кругот на семејството.
   
  На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.
 6. Dream-Girl

  Dream-Girl Caffeine addict ☕ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  12.045
  Допаѓања:
  132.063
  Пол:
  Женски
  Семејството, дечко ми и неколку луѓе што ги сметам блиски.
   
  На Moon.Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Brunhilde

  Brunhilde Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2019
  Пораки:
  2.815
  Допаѓања:
  25.510
  Пол:
  Женски
  Со моето семејство и со другарките.
   
 8. eliesaab

  eliesaab Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2013
  Пораки:
  1.690
  Допаѓања:
  4.899
  Пол:
  Женски
  Многу ретки се луѓето со кои се чувствувам пријатно.