1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Во чие друштво се чувствувате пријатно?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Simonna7, 13 јануари 2011.

  1. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Се чуствувам пријатно во друштво на братучед ми секогаш се смеам многу со него за се и сешто.Исто така со другарка ми и нашите лудории и со уште едно девојче кое е многу пријатно и не се гледаме често.
    Бакнежи до нив :*
     
  2. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Па прекрасно се чувствувам во друштво на мајка ми , и братучетка ми , и со моите другарки . :)
     
  3. srculka

    srculka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2010
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    170
    Во друштвото на дечко ми.Тој го чувствувам како најблизок.Него му се доверувам,едноставно се му кажувам и имам доверба во него.
     
  4. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Со дечко ми се чувствувам најубаво и најпријатно. Кога не сум со него, уживам во самотијата и најубаво ми е.
     
  5. Alanna

    Alanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    482
    Во друштво на 2/3 блиски другарки,со дечко ми и со братучедка ми (мислам да имав сестра немаше да ми биде толку блиска) иако не сме се виделе веќе 5 години - не живее во Мк :( но затоа секој ден си комуницираме преку Skype :D
     
  6. k.i.t.t.y

    k.i.t.t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2011
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    74
    Најпријатно ми е во друштво на моите дома, на мојата најдобра другарка која ја рачунам за член во фамилија, во друштво на уште 2,3 другарки и во последниве денови ми е пријатно во друштво на феминките тука... :*
     
  7. ma4o4female

    ma4o4female Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    482
    Допаѓања:
    352
    Најубаво ми е кога сум со братучетките, моите дома (посебно мајка ми и сестра ми), едната другарка и мојата омилена, откачена колешка. Нив воедно и најмногу ги сакам и ги чувствувам за најблиски, можеби и поради тоа ми одговара нивното друштво. :) На најблиските можам да им се доверам и им верувам многу, а кога сум нерасположена потребно ми е дружење со колешката. Сите имаат посебен дел во мојот живот и не би ги менувала за ништо. :)
     
  8. Ruza.Ruzica

    Ruza.Ruzica Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    24
    Па најпријатно се чувствувам во присуство на другарките.Имав до 8 одд. една другарка со која многу се дружев и сега многу ја сакам ама не се видуваме немаме време(или бар јас така мислам |( )Секогаш кога сум со неа ми е прекрасно. И со дечкото се разбира. :)
     
  9. red

    red Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2010
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    130
    Пол:
    Женски
    најпријатно се чувствувам во друштво на родителите, брат ми, дргарките и цимерката. :)
     
  10. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.897
    Допаѓања:
    103.021
    Пол:
    Женски
    во друштво со маж ми и моите родители :)
     
  11. De-lovely

    De-lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    9 септември 2010
    Пораки:
    722
    Допаѓања:
    932
    Во друштвото на мајка ми, брат ми, мојата најверна другарка од дете и нејзиниот брат кој исто како да ми е брат и мене..... :)
     
  12. icy

    icy Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    3
    NAjubavo se cuvstvuvam koga sum normalno domce , pa i samicka :D Inaku obozavam koga sum so mojata najverna drugarka koga mozeme da si kazeme se sto ni lezi na srce, so mojata bratucedka, so mojte najbliski ... Po ednostavno kazano obozavam da se druzam so ednostavni i prijatni luge koj sirat pozitivna energija ...
    [mod-kirilica:3k04t49a][/mod-kirilica:3k04t49a]
     
  13. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Се чувствувам пријатно во друштво на позитивни луѓе безразлика колку добро ги познавам. По природа сум комуникативна, па не ми е тешко да пријдам прва при запознавање и да се вклопам во друштвото.
    Имам три најдобри другарки што ги познавам со години наназад и нивното друштво секогаш ми годи. Едната од нив е ептен откачена и знае многу да ме насмее. Кога сум со нив едноставно заборавам за се што ме мачи, како да се исклучувам од светот.
    Ми годи и друштвото на сестра ми иако некогаш многу ме лути.
    Се чувствувам пријатно и во друштво на дечко ми и кога имам некој проблем знае да ми даде добри совети, а кога ми е тешко - да ме утеши.
     
  14. bella.honey

    bella.honey Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    639
    Допаѓања:
    295
    Најубо ми е во друштво на феминките тука, мајка ми татко ми и сестра ми, како и мојата најдобра другарка која ми е како сестра :)
     
  15. kankus

    kankus Популарен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    1.472
    Допаѓања:
    870
    во присуство на мојте нај најмили :inlove:
     
  16. the.one

    the.one Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    797
    Најубаво ми е кога сум со мајка ми и братучетките. :)
     
  17. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    Дечко ми, сестра ми и внучињата. другарка ми од детството, родителите. :)
     
  18. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Претпоставувам најпријатно се чувствувам околу луѓе кои би го разбрале она кое го зборувам.
    Без вртење очи, мрштење, мрчење, глупи заклучоци и така натаму.
    За секој разговор различна личност, не се отварам секому за секое прашање.
    Имам поделба и зависно од тоа за кое сакам да разговарам, разговарам со личноста која сметам најдобро може да го разбење прашањето.
     
  19. Glare

    Glare Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    3
    Најпријатно се чувствувам во друштвото на мајка ми, татко ми, брат ми, дечко ми, другарките..
     
  20. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.668
    Пол:
    Женски
    пријатно се чуствувам во друштво со луѓе кои ме разбираат и ме познаваат доволно добро за да ме сфатат..