1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Во чие друштво се чувствувате пријатно?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Simonna7, 13 јануари 2011.

  1. spellbound

    spellbound Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2010
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    1.482
    Нај пријатно се чувствувам во друштвото на сестра ми :hug:
    Само таа ме разбира иако понекогаш се закаруваме за глупости :!: (кои траат од 5-7 мин) :D
     
  2. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    До друштво на мајка ми и на дечко ми :)
     
  3. marija994

    marija994 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2010
    Пораки:
    239
    Допаѓања:
    194
    Нај пријатно ми е во друштво на мојата плавушаа :) Ја обожавам, не дека е плава, ама секогаш знае добро да ме расположи и насмее, но знае и да помогне со некој совет ( до душа не многу често :D :D ) :D Би можела и цел ден да сум со неа.
     
  4. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Пријатно се чувствувам во друшвто на моите блиски луѓе, оние кои ме разбираат и секогаш се тука за мене, оние на кои можам да им кажам се, и од нивна страна да добијам добар совет. А тоа се моето семејство, најдобрата другарка и дечко ми. :)
     
  5. patika19

    patika19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    115
    Допаѓања:
    54
    Нај пријатно ми со една од моите најдобри другарки и со една не толку добра другарка, но таа секогаш ме разбира :)
     
  6. Estranged

    Estranged Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    1.737
    Допаѓања:
    24.503
    Најдобрата другарка - со неа можам да разговарам буквално за се, да се смееме како нездрави, да плачеме, да се тешиме една со друга, да се советуваме, да озборуваме... едноставно никад не ни е досадно.
    Дечко ми - доволно е само да ме гушне и да заборавам на се што ме мачи... со него дури и тишината е пријатна...
     
  7. something

    something Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2011
    Пораки:
    460
    Допаѓања:
    1.377
    Во друштвото на дечко ми - времето ми лета кога сум со него и многу ми е убаво :)
     
  8. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Скоро со сите од моето друштво. Сите се секогаш позитивни и насмеани. Сите се знаеме доволно добро, за да знаеме како функционираме, па никогаш не ни е досадно.
     
  9. angel4e121

    angel4e121 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2010
    Пораки:
    687
    Допаѓања:
    291
    Дефинитивно најпријатно се чувствувам кога сум со моите другарки,и кога сум со мајками ми е најубаво :D
     
  10. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Секогаш се чувствувам пријатно кога сум во друштво со некој кој знае да ме расположи и насмее. Било да е семејството, дечко ми, другарките. Се на се, во друштво со ведра личност :)
     
  11. vlubena

    vlubena Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    627
    Во последно време најпријатно ми е да се дружам и да разговарам со дечко ми :) абе заљубена бе :inlove:
     
  12. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Многу дружељубива особа сум, па не можам да се ограничам во чие друштво се чувствувам пријатно.
    - Во друштво на сите оние луѓе кои ми се драги и со кои имам заедничка тема на разговор.
     
  13. Butterfly-itgirl4s

    Butterfly-itgirl4s Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    414
    Допаѓања:
    285
    Најубаво си минам во друство на моите дома од мало до големо,забавни и отворени за сите теми ептен интересно ми е а онака со другарки и другари,незнам но секогас ми е забавно независно каде и со кој секогас од самата себе ми зависи а богами и нивното разполозение зависи од моето но во глобала е позитивно во поголемиот дел од времето
     
  14. Annie.mk1

    Annie.mk1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2011
    Пораки:
    1.631
    Допаѓања:
    3.742
    Се дружам со многу луѓе и можам да кажам дека со поголемиот дел од нив дружбата ми е пријатна.. Најмногу се отварам и се чувствувам пријатно со блиските другари и другарки :)
     
  15. danniela5

    danniela5 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2011
    Пораки:
    1.308
    Допаѓања:
    881
    Пол:
    Женски
    Најубаво се чувствувам во друштво на братучедите , брат ми и некои другари ;)
     
  16. lovemebaby

    lovemebaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2011
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    174
    семејството и другарките т.е со сите што имам заедничка тема на разговор и што се комуникативни.
     
  17. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    Внуците мои мили! Наивни фацки кои ме ,,напаѓаат,, со милион прашања и милон желбички на кои треба достојно да одговорам! :o
    Сонциња мои најсакани! :sun:
     
  18. Marchesa

    Marchesa Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    965
    Во друштвото на сите мои блиски луѓе секако... Ма да во последно време се фаќам како ми е по фино да седам со нови позитивни ликови, ми прија таа нова енергија веројатно :)
     
  19. minne-mouse

    minne-mouse Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    536
    Со моите малечки братучеди кој морам да ги учам различни игри нели јаас сум поголема во години а во душа помало детенце од нив :lol:
    И секако во друштво со моите сакани другарки-чачорки што си ги викам јас :*
     
  20. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    Во сегашнава фаза низ која поминувам најпријатно се чувствувам во друштво на себеси.... :emo: