1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Во чие друштво се чувствувате пријатно?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Simonna7, 13 јануари 2011.

  1. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Кога би сакала да им најдам НЗС на сите луѓе во чие друштво се чуствувам повеќе од пријатно и едвај чекам да ги видам секојпат кога ќе договориме средба - тоа би било позитивната енергија која зрачи од нив.
    А не се малку тие луѓе.
    Оно сите имаме лоши денови јас велам, но и тие кои имаат лош ден не зрачат негативна енергија - ама има луѓе кои едноставно ве цицаат ко вампири и што и да правите, тие нема да бидат ниту расположени, уште помалку позитивни и едноставно чуствувате дека ви е непријатно во нивно друштво - дури и дека ве истоштува нивното присуство.
    Имам неколку такви во животот и искрено многу ми е жал што не можам да им помогнам но и не можам многу од моето време да им посветам.

    Све ова друго - удри на весеље. Пријатно ми е во друштво на мајка ми, на моите роднини, на моето мало прцле кога ја земам од градинка.
    Во друштво на моите пријатели, стари, нови, од детството, од градинка, од средно кога имаме собиранка, од основно, од факс...сите си ги чувам како капка роса на дланка и ги негувам пријателствата.
    Во друштво на еден актуелен младич :P Дури и кога не зборуваме 200 на саат, тишината ја исполнуваме со воздишки и допири и тоа ми е сосема доволно за да се чуствувам повеќе од пријатно.
    Па и во друштво на неколку феминки, знае да падне ептен добар муабет, смеа, лезетско седење, што и да е ;)

    Има многу луѓе во чие друштво се чуствувам пријатно. Понекогаш знам да се чуствувам пријатно и кога сум сама со себеси. Кој не знае да се поднесе себеси, не може да поднесе и други луѓе.
    Сума сумарум, не се жалам, и вака и онака, секогаш ми е убаво :)
     
  2. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Во друштво на брат ми другарките и брачеда ми :* :*
     
  3. Cynthia

    Cynthia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    622
    Допаѓања:
    2.368
    Пол:
    Женски
    Нај пријатно се чувствувам во друштво на позитивни луѓенца(а тоа се најчесто оние кои не се замараат со небитни ствари и фактички нема што да ги изнервира) и дечко ми(дури и кога е нервозен и нерасположен :) )
     
  4. m2m2m2

    m2m2m2 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    1.517
    Допаѓања:
    1.059
    Со луѓе кои многу тресат смешни глупости, како некои пријатели и нормално.....ТАТКО МИ-Господарот на глупите глупости :D
    П.С и ја се изнатраскав глупости во постов, ќе да сум на татко ми :$
     
  5. CrystalNoir

    CrystalNoir Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2011
    Пораки:
    389
    Допаѓања:
    92
    Се чувствувам пријатно во друштво на луѓе со позитивна енергија со забавен и интересен дух,луѓе кои можат да ми парираат во разговорот..........
     
  6. firequeenn

    firequeenn Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    5.916
    Најмалку од се што сакам е да му се наметнувам и да му се пикам на некој од проста причина што несакам мене некој тоа да ми го прави .
    Собрани сме другарки , правиме муабети за најразлични теми , кога одеднаш некој ни ја крши идилата и улетува во муабетот.Е тоа неможам да го сватам .
    Колку и да се чуствувам пријатно јас со другарките и другарите , сепак постојат и некои работи за кои несакам да зборувам со никој што е надвор од семејството .
    Значи , пред домашните сум најслободна и најпријатно ми е. :wasntme:
     
  7. Cello-PlaYer

    Cello-PlaYer Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2011
    Пораки:
    106
    Допаѓања:
    23
    Јас најпријатно се чувствувам кога сум заедно со една братучетка со која бевме многу блиску но сега поради ГЛУПОСТИ ( се подразбира :?: ) не сме толку блиски. Исто така ми е убаво во друштво со дечко ми.. и со братучетка ми која е помала од мене 4 години.. :tmi:
     
  8. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    Во друштвото на мојата другарка . Затоа што со неа можам да зборувам за се и сешто опуштено :)
     
  9. Em4e711

    Em4e711 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    613
    Допаѓања:
    368
    Во друштво сама со себе : )
     
  10. Angie.97

    Angie.97 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2011
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    14
    Во машко и женски друштво. :)

    Така повеќе ке се зезаме. :P
     
  11. caroline.costa

    caroline.costa Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2010
    Пораки:
    1.268
    Допаѓања:
    2.587
    Се чувствувам пријатно со личности со кои можам да разговарам слободно.
    Со некој со кој можам да разменувам информации. А не да ќутам цело време.
    Било да се родители, роднини, пријатели, познаници...
     
    На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
  12. LuckyStar

    LuckyStar Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 август 2011
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    23
    најпријатно се чуствувам во друштвото на :
    брат ми... кој секогаш е тука за мене да ми помогне,и да ми даде совет,со него се чуствувам најсигурно
    другарките...која од која поодлепени,бисери паѓаат на секое отварање на устата
    братучетка ми..ОК девојче е она хехе
    и толку се ....
     
  13. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.168
    Пол:
    Женски
    Во друштво на позитивни личности. Сакам луѓе со кои ќе можеш слободно да поразговараш на секоја тема . Не секам луѓе што молчат :)
     
  14. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.724
    Допаѓања:
    122.047
    Со тој што ти е најблизок,нормално да ти е најубаво и најпријатно.Значи дечко ми,мама,систерот и една другарка со која ни одат доста трачевите :lol: И баба ми и дедо ми може да ги сместам.Уживав и во друштвото на татко ми,најмногу.Признавам,најмногу и ми фали,а после него ете се зближив повеќе со мајка ми,апорано неговото друштво и муабетот повеќе ми пријаше......
     
  15. Stam

    Stam Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2010
    Пораки:
    269
    Допаѓања:
    175
    Па нормално најпријатно се чувствувам во друштво на најблиските, со оние кои можам да си зборнам слободно за се што сакам, со оние што си имам заеднички теми за разговор.
    Тоа се дечко ми, другарките, мајка ми, татко ми и сестра ми, најубаво ми е во нивно друштво секогаш се тука за совет, да ме расположат и да ме насмејат :)
     
    На LittleDevil му/ѝ се допаѓа ова.
  16. softqueen

    softqueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2011
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    123
    Во друштво на луѓе кои карактерно ми одговараат , кои размислуваат исто или слично како мене , другите , со другите се трудам да најдам нешто заедничко , ако го нема , тогаш ги избегнувам .
     
  17. anuskaNESTLE

    anuskaNESTLE Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.979
    Допаѓања:
    7.104
    Со моите дома ми е најпријатно, муабети од цара до стопана, сите сме си многу поврзани, и секогаш знаеме добро да се шалиме и да има со часови муабет. Со моите најблиски другари и другарки секако, тие се слични намојот карактер и ми одговараат и ми прија нивното друштво исто така.
     
  18. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    Во друштво со луѓе со кои нема да зборам за дегенски работи од типот времето денес, што има ново, глупости и злонамерно оговарање, ова она...

    Главно тоа се друштвото, мајка ми иако знае да ми стапне на живец, дечко ми исто така.
     
  19. Izaabella

    Izaabella Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    7.301
    Пол:
    Женски
    Во друштво на најблиските другарки и другари, во неговото друштво, во друштвото на мајка ми, баба ми..

    Кога сум со нив, нема досадни, тажни и депресивни моменти. Поседуваат ненормална позитивна енергија која што и те како знаат да ја пренесат.
    Муабетење без престан, смеење до солзи.

    Е, во нивно друштво се чувствувам најпријатно. :)
     
  20. Gioia

    Gioia Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    630
    Допаѓања:
    601
    Пол:
    Женски
    Во друштво на пријатни,весели,друштвени и комуникативни луѓе! За среќа такви се моите дома,моите драги пријатели,колеги, со кои одлично функционирам и секогаш со нив ми е пријатно да бидам!