1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Во чие друштво се чувствувате пријатно?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Simonna7, 13 јануари 2011.

  1. House95

    House95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2011
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    28
    Најпријатно се чувствувам во друштвото на една другарка и другар..Секогаш се шалиме ,делиме совети,правиме интересни работи.. :P
     
  2. maci95

    maci95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    18
    Најпријатно се чувствувам во друштво на позитивни личности...Секогаш насмеани и расположени за забава :D Мразам луѓе кои што целото време седат и уста не отвараат |( Муабетот најмногу ми оди со мојата ретардирана сестра :D и другарките :*
     
  3. SexyLady

    SexyLady Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2010
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    3.262
    Пол:
    Женски
    Уживам во друштвото на сите роднини, по некоја чудна случајност скоро цела фамилија и од на татко ми и од на мајка ми страната имаме доста сличности, заеднички интереси и лесно можеме да пронајдеме заеднички јазик.
    Особено со едната братучедка која е само една година поголема од мене - идентични сме. :)
    Исто така уживам кога сме цело друштво собрани, и машки и женски, над 20 души :D , а најмногу со мојата најдобра другарка. :)
     
  4. Look

    Look Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    1.034
    Допаѓања:
    884
    Дефинитивно најмногу уживам во неговото друштво. :lol:

    Така ни тргнал муабетот,што 7 дена и 7 ноќи да зборуваме нема да ни биде досадно. :rofl:

    Исто така и во друштво на тетка ми. :inlove:
     
  5. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Искрена да бидам, се повеќе уживам да сум сама :tmi: Ми фалат слободни мигови, слободна мисла и денгубење со себеси.
    А пријатно ми е со сите, друштвена сум, не ми сметаат со саати ни празни муабети со другарки, ни долги вечери со дечкото, ама пак одвреме навреме, се кријам и си барам засолниште :)
     
  6. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Се чувствувам пријатно со било кој што се знаам подолго време. Со кого се гледам често, и со кој имам заеднички теми на разговор.
    Не ми е пријатно со штотуку запознаени луѓе, како и со некој со кој сум се дружела порано, па не сме видени со години, па сега кога ќе се сретнеме најпоставувано прашање е: Што има ново? |(
    Пријатно ми е со луѓе со смисла за хумор, да не биде целиот разговор сериозен, како и да знаат да се шегуваат на своја сметка. Со ваквите најубаво ми е, слични си сме :D
    Тоа би било малку општо кажано, да не речам неименувано.
     
  7. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    Во друштво на моите блиски, дечко ми, другарките, колегите од факултет и луѓе кои не мора којзнае колку да ги знам или да се дружам. Едноставно, пријатно се чувствувам ако околу мене има насмеани луѓе и весела атмосфера.
     
  8. WinnieThePooh

    WinnieThePooh Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2011
    Пораки:
    282
    Допаѓања:
    201
    Со најверните другарки
     
  9. esperanca

    esperanca Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2010
    Пораки:
    1.321
    Допаѓања:
    3.166
    Во друштво на дечко ми со кого можам да разговарам за се :inlove:
    Во друштво на сестра ми која е тука секогаш за мене и многу ја сакам :*
    Во друштво на една прва братучетка која многу ја сакам и на која многу и верувам :inlove: :)
    И во друштвото на една другарка..многу пријатна и добра личност на која можам да и кажам се и која може да ми каже се :hug:
     
  10. Dona-Ares

    Dona-Ares Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    503
    Допаѓања:
    216
    Пол:
    Женски
    Најпријатно се чувствувам во друштво на маж ми и керка ми ;)
    И на една колешка на работа :lol: -стално изведуваме глупости!
    Ма со сите ми е убаво и со вас девојки во друштво и со комшии и со родители....со сите ама баш со сите-сакам дружбааааа многуууууууу :rofl: :D :rofl:
     
  11. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Во друштво со мојата цимерка и бест френд веќе 9 години. Можам да мислам на глас, да пеам на глас, да плачам и смеам на глас, да ми го разбере погледот, да ме расположи... едноставно има хармонија во просторот :)

    Исто, многу сакам да си седам со сестра ми и мајка ми :) седиме како три другарки и го коментираме животот.

    Убаво се чувствувам и во негово друштво, кога заедно сме излезени јас и тој, бидејќи имаме неисцрпни убави теми. Што е најважно, се осеќам удобно, не згрчено, напнато. Тоа е најважно. :)
     
  12. unhappyy

    unhappyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    147
    Најмногу со дечко ми,незнам најубаво ми е,имаме многу теми за мубает,после него другарките/другарите..седењето на кафе после школо или пак ке избегаме на еден час или два [spoiler}или цел ден не идеме нашкола[/spoiler],оговарањето на тие што се прва година,муви без глави не ние дека сме биле поарни ама ај..после со сестра ми,а сме излезени го гледаш цел народ се крстит, јас и таа сме едно две ретардирани другарки кој не видел,знае :lol:
    ако сме сестри,никој не знае пошто ич не личиме ни една иста црта немаме
     
  13. NB86

    NB86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    68
    Во друштво на мајка ми, мојата омилена другарка :)
     
  14. Dona-Ares

    Dona-Ares Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    503
    Допаѓања:
    216
    Пол:
    Женски
    во друштво на керка ми-моја најдобра другарака :inlove: :inlove: :inlove:
     
  15. Sienna

    Sienna Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2011
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    25
    Најпријатно се чуствувам во друштво на мајка ми :angel: ,сестра ми :makeup: поголемата,и дечко ми, :inlove: .. :)
     
  16. Srekicka

    Srekicka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.863
    Допаѓања:
    2.846
    Најубаво се чувствувам во присуство на мајка ми, сестра ми, братучетка ми и другарка ми. Значи со еден поглед се разбираме, многу добро ме познаваат и секогаш се тука за мене. Со нив ги делам и тажните и среќните моменти, се` знаат за мене и се единствените што никогаш не ме изневериле.
    Имам и уште една личност што неодамна се појави баш ненадајно во мојот живот, али онака како прачана. Таа ме извади од една бездна во која си тонев безнадежно и често добивав шлаканици за освестување. Е таа е мојата свест, која физички е доста далеку од мене, ама духовно е во мене. Ја чувствувам како дел од мене, исто како сестра ми. Толку е смирана и чиста, права светица. Нема шанси да не ја засакаш. Премногу ја сакам и во нејзино друштво би си седела по цели денови.
     
  17. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    Во друштво на некого што го почитувам, ценам, што има што да ми каже, кој има слично размислување, со кого секогаш имам што да зборувам и така натака.
     
  18. Unica

    Unica Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2010
    Пораки:
    536
    Допаѓања:
    603
    Во присуство на пријателите и семејството нормално, ама постојат две мали сустества толку кревки и мили сто ми се топи дусата само кога ги гледам. Моие внуЧиња. Ги обозавам. Толку се невини и незни , имаат прекрасни сини оЧи , а колку само обозавам кога се припиваат до мене и се гускаат. :inlove:
    Ми ја исполнуваат дусата и ми пренесуваат огромни колицина на позитивна енергија. Срциња. :)
     
  19. SarahTayMomsen

    SarahTayMomsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    959
    Допаѓања:
    650
    Во машко друштво :)
     
  20. senjorita-v

    senjorita-v Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    8.321
    Пол:
    Женски
    во негово друштво