1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Во што се чувствувате најкомотно?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од bubblebunny, 28 јуни 2012.

 1. bubblebunny

  bubblebunny Активен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  3
  Sekoe leto jas go pominuvam vo Grcija .. 8) i iskreno nisto drugo nemam obleceno osven kupaci i pizami :lol: taka mi e najzgodno :rock: Malo e gradcevo i nikoj ne me gleda :wasntme: Super mi e :) Sto ke kazete vie ?? :?:
   
 2. Anja98

  Anja98 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2011
  Пораки:
  362
  Допаѓања:
  553
  Пол:
  Женски
  Vo sto se custvuvate najkomotno ??

  Најкомотно ми е во пижами,во текот на целиот ден дур сум дома на мене пижами имам!А некогаш носам неккои пошироки тренерки и некоја покомотна маица:)
   
  На Osamena devojka, Sibela22, Berguzar и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. xxAngelxx

  xxAngelxx Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  1.506
  Допаѓања:
  967
  Пол:
  Женски
  Vo sto se custvuvate najkomotno ??

  Во моите свилени пижами...
   
  На Berguzar му/ѝ се допаѓа ова.
 4. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.365
  Допаѓања:
  15.978
  Пол:
  Женски
  Vo sto se custvuvate najkomotno ??

  По гаќи пред вентилатор. 8)
   
  На drugarka му/ѝ се допаѓа ова.
 5. drugarka

  drugarka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.373
  Допаѓања:
  4.903
  Vo sto se custvuvate najkomotno ??

  Во пењоар, па да си запалам луле дур си ги сукам мустаките под клима ова лето. :!:
  Да си пуштам турска серија, и да гледам како крвно се одмаздуваат, прават интриги.. Да учам.

  И мене топ ми е. :rock:
  |(
   
  На bubblebunny му/ѝ се допаѓа ова.
 6. whistle

  whistle Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2012
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  68
  Пол:
  Женски
  Vo sto se custvuvate najkomotno ??

  во пижами :D
   
 7. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.502
  Допаѓања:
  159
  Пол:
  Женски
  Vo sto se custvuvate najkomotno ??

  Во пижами и тренерки најкомотно ми е.
   
 8. TeaB

  TeaB Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  1.868
  Допаѓања:
  542
  Vo sto se custvuvate najkomotno ??

  Пижами и фустанчиња
   
 9. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.193
  Допаѓања:
  8.923
  Пол:
  Женски
  Vo sto se custvuvate najkomotno ??

  Гола се чувствувам најкомотно! :angel:
  Вооо фустанчиња, пижамчиња и хеланки. ;)
   
 10. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  4.745
  Допаѓања:
  13.220
  Vo sto se custvuvate najkomotno ??

  Гаки, прслук и маица широка.
   
 11. MejkApGirl

  MejkApGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2011
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  58
  Vo sto se custvuvate najkomotno ??

  ПИЏАМИИИ :lol: :D
   
 12. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.189
  Допаѓања:
  40.493
  Vo sto se custvuvate najkomotno ??

  Прво, темава треба да се коригира од насловот - на латиница е.

  Второ, најкомотно се чувствувам во негови алишта. Секогаш!
   
 13. indelible

  indelible Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2012
  Пораки:
  219
  Допаѓања:
  81
  Vo sto se custvuvate najkomotno ??

  Верувале или не, во фармерки. :)

  А по дома обично горе си носам беби дол, доле фармерки кратки или долги.
  Или пак доле гаки а горе некоја широка мајца.
   
 14. tweety26

  tweety26 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  2.275
  Пол:
  Женски
  Во пижами секако... :D
   
 15. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.229
  Допаѓања:
  5.744
  Пижамки :) или некои стари шорцеви на брат ми кога бил мал :D ,долги маици..
  Исто имам еден пар фармерки во кои се чувствувам ептен удобно, исто како тренерки да сум облекла. :)
   
 16. AnGel.fire

  AnGel.fire Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  533
  Допаѓања:
  221
  Во пижамчиња, во хеланки и широки мајци, а и во шалвари. :lol:
   
 17. PinkGir123

  PinkGir123 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  755
  Пижами и панталони така малку пошироки :D
   
 18. MaTo

  MaTo Активен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2012
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  20
  Мене најкомотно ми е во пижами, некои широки и тенки тренарки, а евентуално ако се случи да излегувам онака низ град може и некој фармерки со патики и широка маица
   
 19. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.463
  Допаѓања:
  7.829
  Пол:
  Женски
  Во крпа завиткана околу мене после туширање :lol:
   
 20. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.274
  Допаѓања:
  413
  Пижами