1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Во јавност ви врти глава, се прави дека не ве гледа...

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од girl.23, 29 декември 2011.

 1. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.797
  Ако насловов не одговара, менете го

  Ако некој во јавност два пати ми сврти глава, третиот пат јас му вртам.
  Ме нервираат луѓе кои се прават како да не ве забележуваат или очекуваат вие први да им прозборите, први да им речете здраво.

  Ова за мене, не важи за најблиските личности, повеќе за подалечни роднини, познајници, стари школски пријатели, комшии...

  Јас не можам никому да му завртам глава, а очигледно е дека се гледаме на патот.
  За мене тоа е одраз на некултура. (Освен во случаи кога некој не ве обожава па намерно го прави тоа)

  Што мислите вие за луѓето кои ви вртат глава?
  Дали вие го правите тоа, кому и зошто?
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Princess.S

  Princess.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  763
  Допаѓања:
  651
  Според мене, насловот би бил попривлечен ако е „Јавно игнорирање“. Не знам дали има таква тема.

  Ама еве, да си кажам, до сега никој не ми завртел глава, се надевам нема ни отсега.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Kristinna1

  Kristinna1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  125
  Аххххххххххххххх :@
  нејчам да помислам на тоа
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.378
  Допаѓања:
  1.109
  Пол:
  Женски
  Глупаво е. Уште поглупаво ми е кога со некој до вчера си се поздравувал, а од денес ќе ја врти главата намерно, за да не каже здраво. Па мајка му стара, нема да ти се искрши јазикот ако кажеш едно здраво. А мразам и такви што чекаат се ти прва да ги поздравиш. Пробај еднаш не им викај ни тие нема да ти речат |( е таквите испозанесени повеќе ме нервираат.
  Мене ми се случуваше ова со девојката на цимерот на дечко ми. Сме биле на излегување заедно, во соба кај дечковците сме се затекнувале, од почетокот кај ќе се видевме си кажувавме здраво, за после да почне да ја врти главата. Му велам на дечко ми, за безобразнава, јас сум покултурна од неа, да ме погледне во очи нема да чекам таа да ме поздрави, јас прва ќе кажам. Ама дотичната намерно ја врти главата. Смрдла некоја. Секако дека и јас почнав да ја игнорирам.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. gingerchild

  gingerchild Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.495
  Допаѓања:
  4.992
  Пол:
  Женски
  Јас па пукнав за нивното Здраво, нека вртат и глави и газови ако сакаат. :D
   
  На Lolo5, blady, angelche16 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  780
  Ова можам да го наречам само одраз на една (не)култура.
  Не дека ми е од важност тоа што некој ќе ми рече здраво но неможам да разберам луѓе кои до вчера седеле со вас во иста клупа, сте излегувале заедно, сте делеле скоро се или пак сте во роднински врски да се прават дека не ве познаваат.
  За таквите автоматски станувам недостапна кога ќе побараат нешто...
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  11.905
  Допаѓања:
  68.574
  Пол:
  Женски
  Тоа значи дека личноста ни те почитува, ни те сака. Штом не сака да ти каже Здраво, остави ја нека си тера. Многу ми е глупаво кога некој се врти накај мене и кога јас прва ќе прозборам вика - Ееј, не те видов. Да, сигурно не ме виде, низ мене гледаше. Епа и тие сега се провидни за мене.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.332
  Допаѓања:
  9.218
  Пол:
  Женски
  (y)(y)(y)(y) :P:P така си е тоа така и јас така велам браво за ова
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.224
  Допаѓања:
  53.742
  Пол:
  Женски
  Кој ми врти глава и јас му вртам,не ќе одам да го молам аман речи ми здраво:x
   
  На Lolo5 и 2212 им се допаѓа ова.
 10. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.776
  Допаѓања:
  25.452
  Пол:
  Женски
  Ми се има случено школски од основно да не ми речат здраво. Ќе поминат покрај мене и се прават како да не ме познаваат. Не се замарам со такви.

  Случкава е од пред 8 години. Чекам автобус кај мене во населба. Требаше да одам на гости кај другарка. Бев сама на автобуската. Доаѓа една комшика со која што се дружев како мала, ама кога и да се видевме си викавме здраво. Таа вечер ја видов после долго време. И викам здраво, а таа ми вика - јас тебе не те познавам. Каде живееш? Јас и викам - во таа зграда. Она ми заврте глава. Јас не се навредив, ама се зачудив до каде може да оди некултурата на луѓето. Што е толку тешко да се каже некому здраво. Устата сигурно нема да се исуши. Оттогаш се правам како да не ја познавам дотичната.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  11.699
  Допаѓања:
  148.696
  Пол:
  Женски
  Можам да повлечам паралела помеѓу мене и дечко ми - него никогаш не му вртат глава, мене да.
  Сепак немам и што да се жалам, основно и голем дел од средно бев антисоцијално животно, повлечено максимално додека тој се дружеше ама баш со сите. Јас глава не вртам, ама ако видам дека ми вртиш или дека не си ме забележал шансите да викнам по тебе се ... мали. Од причини шо се плашам дека ќе изгледам глупаво. Знам дека нема да изгледам глупаво ама тогаш како грутка в грло ми стој, што би било ако би било ситуација. А се ми останва како извесен страв од порано, уште не сум опуштена во група луѓе особено ако некој не ми е близок. Ако ми е близок и ако сум опуштена околу него па и на сред корзо да сме ќе ти сконам на грб и ќе те гушкам, ако не сме толку блиски имам извесен страв и срам и сум стегната и неопуштена и ако ти гледаш на излог абе ќе забавам дур заминиш зошто ми е срам и страв да се видиме. Не знам оти. Едноставно знам како е исправно ама ко ќе стигнам во ситуација секогаш е едно исто.
  Имам еден другар живај во населбата кај дм, и еднаш одеше пред нас и му прам „еј еве го овај и овај, де викни му“ и онака ме гледа под око и вика ај шо ќе прај |( :rofl: :rofl: зошто мене изгледа устата ќе ми се исушеше :x (facepalm)
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.698
  Пол:
  Женски
  Ми се случило некоја личност што ја немам видено многу долг период, дури и да не сум сигурна дали е навистина таа личност, па сум резервирана додека да се уверам дали сум се препознала или не. Инаку, не се сеќавам некој да се направил дека не ме гледа.
   
  На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.
 13. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  19.796
  Допаѓања:
  187.432
  Пол:
  Женски
  Кога не носев наочари, ни леќи, а не глеав на далеку, по улица луѓе мислеа ги игнорирав...:tmi::tmi:

  Е сеа, еднаш може да се случи да не приметиш некој. Ама 2-3 пати веќе не може...значи намерно е игнорирањето.