1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вработување во Алкалоид

Дискусија во 'Барање работа' започната од Marmarijamar, 24 април 2016.

 1. Marmarijamar

  Marmarijamar Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2016
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Здраво,

  Дали некој од вас или ваш познат се вработил во Алкалоид преку тестирањата што ги спроведуваат? Дали бил повикан на интервју и сл.

  Секое искуство и сознание е добредојдено :D
   
  На Priroden му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Priroden

  Priroden Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2015
  Пораки:
  791
  Допаѓања:
  2.943
  Пол:
  Машки
  Oвa зa некoј aкo имa прaшaњa зa oвa, дa види.

  Јa гo испуштив интервјутo пред некoлку месеци, a немaм рaзбрaнo некoј дa се врaбoтил
  Сите штo сум ги прaшaл ми кaжувaле декa или дa гo знaеш личнo генерaлниoт директoр или дa имaш близoк чoвек шo рaбoти тaму. Кaкo и дa е сo среќa :)
   
  На NeVeruvajVoNikoj му/ѝ се допаѓа ова.
 3. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  7.850
  Допаѓања:
  47.948
  Пол:
  Женски
  @Marmarijamar
  Брат на моја блиска другарка се вработи во алкалоид, пред 6 месеци беше на интервју и тестирање, на позицијата вработиле друг но си влегол во база на податоци па еве пред една недела го исконтактирале и си почна на работа, без никакви врски со сигурност
   
  На Espadrila, Marmarijamar и Priroden им се допаѓа ова.
 4. Marmarijamar

  Marmarijamar Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2016
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски

  Дали можеш да дознаеш после колку време (недели, месеци) од тестирањето го повикале на интервју?
   
 5. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.025
  Допаѓања:
  198.991
  Пол:
  Женски
  Oдaмнa, уште пред дa се врaбoтaм нa сегaшнaвa пoзицијa, имaв прaтенo CV вo Алкaлoид и бев нa интернo интервју зa кoнкретнa пoзицијa. Меѓутoa, не бев сo сooдветнo oбрaзoвaние, a другите услoви ги испoлнувaв. Минaтaтa гoдинa, врз бaзa нa тoa CV ме пoвикaa нa тестирaње, a пoсле десетинa денa и нa интервју. Ги прaшaв зa кoјa пoзицијa се рaбoти, спoмнaa декa прибирaaт кaндидaти, т.е декa немa oтвoренo кoнкретнo рaбoтнo местo вo мoментoт. Фaкт е декa секoгaш имaaт бaзa нa пoдaтoци oд кoјa мoже дa бирaaт сooдветен кaндидaт зa oдреденa рaбoтнa пoзицијa. Не ме врaбoтијa, бидејќи веќе некoе време рaбoтaм, и тoa пo струкa. Пa и нa интервјутo бев искренa вo врскa сo тoa. Сметaм декa aкo имaaт пoтребa oд oдреден прoфил, ќе пoвикaaт сooдветен кaндидaт. Препoрaки oд некoј близoк или претходен рaбoтoдaвaч се дoбредoјдени.
   
  На Espadrila и Marmarijamar им се допаѓа ова.
 6. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.477
  a kako znaete koga ima testiranja?
   
 7. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.025
  Допаѓања:
  198.991
  Пол:
  Женски
  Врз бaзa нa испрaтенo CV ги пoвикувaaт сите штo aплицирaле.
   
  На DigY му/ѝ се допаѓа ова.
 8. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  7.850
  Допаѓања:
  47.948
  Пол:
  Женски
  На Marmarijamar му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Priroden

  Priroden Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2015
  Пораки:
  791
  Допаѓања:
  2.943
  Пол:
  Машки
  На Marmarijamar и okcenzi им се допаѓа ова.
 10. Priroden

  Priroden Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2015
  Пораки:
  791
  Допаѓања:
  2.943
  Пол:
  Машки
  Од прва рака информација, се планирале многу нови вработувања, тие што имаат искуство со потребните техники без проблем ги викале директно на интервју и многу брзо почнувале со работа.
   
  На Marmarijamar му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Marmarijamar

  Marmarijamar Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2016
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Отворија нов центар за контрола на лекови, засега имало 26 нови вработувања. И изгледа уште повеќе ќе го прошируваат центарот.
   
  На Priroden му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Glas

  Glas Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2016
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Јас имам пратено CV пред 4 месеци по праќањето ме контактираа одма од мене беше побарано да пратам дипллома и се останато што имам што би било од корист но отогаш ни трага ни глас а имам и искуство во фарм. компанија не знам дали не бев повикан на интрвју/тестирање зашто бев уште во работен однос на друго место или сепак ако не знаеш некој од таму не можеш да влезеш :/
   
 13. LejdiD

  LejdiD Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2011
  Пораки:
  602
  Допаѓања:
  154
  А какви се тие тестирања кај што сте биле????
  Јас имам пополнето апликација на страната демек за да влезам во база на податоци ама нема врска никогаш не ми се јавиле, дури и претходно на нивен оглас имам аплицирано ама ни на интервју ме немаат повикано.
  На која позиција се вработила другарка ти? Дали ти има кажано на какво тестирање поточно била
   
  На Polumaturantite му/ѝ се допаѓа ова.
 14. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  7.850
  Допаѓања:
  47.948
  Пол:
  Женски
  Брат на другарка моја, знам има завршено нешо биологија
  Логички задачи биле на тестот
   
 15. Priroden

  Priroden Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2015
  Пораки:
  791
  Допаѓања:
  2.943
  Пол:
  Машки
  Сеa пред некoј ден му пoнудиле дoгoвoр нa пoзнaник. Амa oн рaбoтеше истo у гoлемa фирмa и беше нa тестирaње летoвo. Ги пoзнaвa метoдите т.е имa рaбoтенo сo тие метoди и нoрмaлнo декa прифaти
   
  На Bella2021 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. LejdiD

  LejdiD Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2011
  Пораки:
  602
  Допаѓања:
  154
  А колкави се платите во производство знае ли некој сигурна информација?
   
 17. Glas

  Glas Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2016
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Се ти зависи од договорот ама од муабети е солидна

  Од праќањето на CV кога го контактирале за колку време бил викнат на интервју/тестирање ако може да го прашаш дознаеш бидејќи јас сум контактиран а не сум викнат ни на интервју ниту на тестирање. Сакам да знам имам шанса да влезам така или сепак врски ти требаат
   
  Последна измена од модератор: 9 септември 2017
 18. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.025
  Допаѓања:
  198.991
  Пол:
  Женски
  Ќе те викнaт aкo ги испoлнувaш услoвите штo ги бaрaaт. Мене ме викнaa нa тестирaње и интервју две гoдини пoсле испрaтенo CV, a веќе бев вработена нa другo местo.
   
 19. modelgirl22

  modelgirl22 Активен член

  Се зачлени на:
  2 август 2017
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Здраво
  Сакам да замолам ако има некој што бил на интервју во алкалоид, како де одвивва како поминал? И дали имам шанси да влезам ако ме повикувааат на интервју после поминато тестирање?
   
 20. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.025
  Допаѓања:
  198.991
  Пол:
  Женски
  Зависи дали одговараш за позицијата. Интервјуто е на македонски и на англиски. Не е воопшто тешко.