1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вработување во Алкалоид

Дискусија во 'Барање работа' започната од Marmarijamar, 24 април 2016.

  1. anaspace

    anaspace Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2016
    Пораки:
    356
    Допаѓања:
    161
    Пол:
    Женски
    баш така
     
    На teressa му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Snow_King

    Snow_King Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2020
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    465
    Пол:
    Машки
    Мене ми беше 31.000 почетна, не во производство.
    Се е во муабетов мој што сега се дефицитарни инженерите, па фирмите се борат за квалитетен стручњак. Иако мислам дека им е предвидена некоја помала сума за почетна плата, поради тоа што беа во криза ме примија со фул плата. Мада небитно е колку е почетната, битна е предвидената за стално, која ти ја даваат по околу 6 месеци.
     
  3. anaspace

    anaspace Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2016
    Пораки:
    356
    Допаѓања:
    161
    Пол:
    Женски
    колку земаш денес ако не е тајна?
     
  4. Snow_King

    Snow_King Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2020
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    465
    Пол:
    Машки
    Не сум веќе во Алк, ама да останев ќе земав +6000 од тоа сега.
     
  5. TOKI SMOKI

    TOKI SMOKI Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2015
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    Mi se javi od Alkaloid eden decko pred nova godina mi gi objasnija uslovite za rabota ,posle pola saat mi se javi devojka isto od Alkaloid,pa istata devojka mi se javi posle nova godina.Mi rekoa deka ke mi se javat pak obavezno za na intervju.Pa koi se sansite za da me viknat na intervju mi rekoa posle praznicite ke mi se javele ama uste gi nema.Ako znae nekoj kako idat ovie raboti neka pise.
     
  6. Bojana890

    Bojana890 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2019
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    252
    Пол:
    Женски

    За која работна позиција ?
     
  7. TOKI SMOKI

    TOKI SMOKI Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2015
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    Proizvodstvo.
     
  8. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.914
    Допаѓања:
    32.522
    Пол:
    Женски
    Ќе ти се јават. Интервјуто е за најрано 45 дена. Имам комшика што работи таму. Она ми го кажа ова.
     
    Последна измена: 13 јануари 2020
  9. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Мене многу ме интересира молекуларни биолози дали се вработуваат во алкалоид?
     
  10. fana

    fana Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 август 2012
    Пораки:
    15.840
    Допаѓања:
    108.845
    Пол:
    Женски
    Да. Ама сигурно ти е веќе јасно дека врски подебели од ортома треба да имаш.
     
    На Kimberly11 и SummerGirl им се допаѓа ова.
  11. Black girl

    Black girl Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2015
    Пораки:
    5.700
    Допаѓања:
    13.141
    Баш така. Моја другарка се вработи таму со врски и тоа дебели врски. Не знам само зошто ги ставаат огласине кога веќе е јасно дека се примени тие.
     
    На SummerGirl и fana им се допаѓа ова.
  12. fana

    fana Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 август 2012
    Пораки:
    15.840
    Допаѓања:
    108.845
    Пол:
    Женски
    Еве јас конкретно како "дефицитарен" кадар имам пуштено мал милион пати cv и не ме викнале ниту на интервју. Иначе и со искуство сум ;)
     
    На senza.parole, Emy867 и SummerGirl им се допаѓа ова.
  13. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Колку ги плаќаат одприлика?
     
  14. fana

    fana Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 август 2012
    Пораки:
    15.840
    Допаѓања:
    108.845
    Пол:
    Женски
    Околу 25000 за почеток :)
     
    На Kimberly11 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. TOKI SMOKI

    TOKI SMOKI Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2015
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    Ne e tocno, imam covek koj raboti vo proizvodstvo i e mnogu zadovolen.Deka bese pod agencija toa e tocno,mislam tri godini bese pod istata,posle toa Alkaloid go zema i sega ima mnogu pogolema plata.T.e nad 30 000 denari e,ama on e vise deset godini tamu.
     
  16. teressa

    teressa Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2016
    Пораки:
    424
    Допаѓања:
    512
    Пол:
    Женски
    Има разлики и во делот за производство мислам дека поени нешто броеа за висина на плата а за тоа што го пишав сестра ми работи таму затоа со сигурност знам за точноста ма информациите.
     
  17. Далија

    Далија Активен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2019
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    127
    Пол:
    Женски
    Loso iskustvo na intervju za rabota vo Alkaloid.Imam zavrseno Stomatoloski fakultet za doktor najkratok mozen rok, rabotev vo nekolku ordinacii i sekako ne bev zadovolna od rabotodavacite i od platata bidejki bevme i sestri i lekari i cistaci i potrckovci se za edna mizerna plata. Prativ cv vo Alkloid bez nadez deka kje me primat zatoa sto ozboruvanjata se deka treba da imas debeli vrski za da vlezes tamu. Pominaa 3 meseci od togas i mi se javia da dojdam na intervju (jas vekje se vrabotiv na drugo mesto) i bese dojdi toj den u tolku saat bez da prasaat dali mozam ili ne dali sum zafatena itn. Otidov vo zakzanoto vreme i dolu na portirnica trebase da se zapisam kako posetitel i zosto doagjam i vidov eden kup zapisani pred mene vo tie denovi so ista cel - intervju za rabota. Ok si vikam imaat potreba od rabotnici.Intervjuto bese od tipot sto imas zavrseno i sto imas raboteno i zosto povekje ne rabotis, jas si kazav ona sto navistina go mislam.So mojot fakultet im trebalo kandidati da rabotat KOMERCIJALISTI so toa sto kje bideme zadolzeni so sluzben telefon i vozilo i kje treba da odime od apteka vo apteka i da nudime medicinska kozmetika... Nudea nekoja si plata 20 iljadi plus.. E sega problemot kaj mene bese toa sto seuste nemav polozeno za vozacka dozvola sto mi bese vo lice kazano deka kje mi bide GOLEM PROBLEM ZA PRONAOGJANE RABOTA VO IDNINA. Im se zablagodariv i si izlegov od tamu. Fabrika kako Alkaliod so eden kup rabotni pozicii makar proizvodstvo sto e super platena, nemaat mesto za nas stomatolozite I nudat rabota samo kako KOMERCIJALISTI.Za komercijalist ne treba da imas nekoe posebno obrazovanie kolku sto znam nitu pak nekoi posebni sposobnosti.Taka da edno ogromno razucaruvanje bese toa
     
    На tamche995, senza.parole, tina2018 и 2 други им се допаѓа ова.
  18. andrejko82

    andrejko82 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јули 2013
    Пораки:
    3.282
    Допаѓања:
    51.356
    Пол:
    Женски
    Вооптшо да не ти е криво што така испаднало. Алкалоид е фирма каде само со врски (по непотизам врска) се зема и плата и работна позиција. Даваат плата смешна , затоа сите инжињери од Џонсон Мети што отидоа да работат таму (одма ги примаат, не треба врски ако си работел во Мети) затоа што мислеа дека ќе земат поголема плата а нема толку трети смени да одат се излажаа, пак се вртаија во Мети..
    А толку арогантни луѓе во човечки ресурси не сум сретнала, посебно Никола Ефтимов...непрофесиоанлизам , арогантен, некултурен...
    Комерцијалисти може и со средно,ама они сакат професионалци за да можат полесно да ги обучат и друга е приказната кога ќе отидеш во аптека со образование како твоето...Стоматолошки факулетт си завршила да работиш како комерцијалист не бе далеку е тоа, ич не се замарај, а им треба кадар не дека не им треба...
     
    На teressa, SummerGirl и Далија им се допаѓа ова.
  19. Далија

    Далија Активен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2019
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    127
    Пол:
    Женски

    Ne mi e krivo bas sum srekjna na ova rabotno mest9 kade sto sum sega samo go kazuvam toa svoe iskustvo koe e mnogu frustriracko za mene i vo toj moment napravi da se osetam loso. E sega so srekja neka im e na tie sto rabotat tamu praznik, delnik, vo 3 smeni i zemaat 30 000 denari
     
  20. Компир Манџа

    Компир Манџа Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2019
    Пораки:
    2.835
    Допаѓања:
    4.291
    Пол:
    Машки
    Ако си среќна на сегашното работно место, што си барала во Алкалоид?
     
    На Далија му/ѝ се допаѓа ова.