babylove овошни кашички

Вработување како Текстописец

Дискусија во 'Барање работа' започната од MegaLady, 10 мај 2016.

 1. MegaLady

  MegaLady Активен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2016
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  18
  Пол:
  Женски
  Здраво,

  веке изпратив две пораки на темата вработување, притоа, сметам дека е достојно да отворам и нова тема.

  Бараме нова колешка/колега за работната позиција Текстописец.

  Еве го огласот:

  Мегантик (www.megantic.com.au), има потреба од работници за постојана работа во Струмица. Потребни квалификации и способности:
  • Advanced English Language Skills

  • General Computer Knowledge

  • Social Networks Knowledge (Facebook, Twitter..)

  • Blogging Experience
  Детали за огласот:


  Кандидатите со завршена диплома на јазици (Англиски Јазик) и претходни статии имаат предност.
  Селектираните кандидати ќе бидат тестирани на најмалку 3 пишани текстови

  Работно Време: 8:00 - 16:00 Понеделник – Петок.

  Додатен услов е кандидатите да имаат постојано место на живеење во Струмица, или да се склони кон релокација во Струмица во текот на работните денови.
  Заинтересираните кандидати можат да поднесат резиме и мотивационо писмо во форма на емаил, заедно со позицијата за која аплицираат како email subject на mk@megantic.net.au