1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вработување како Текстописец

Дискусија во 'Барање работа' започната од MegaLady, 10 мај 2016.

 1. MegaLady

  MegaLady Активен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2016
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  18
  Пол:
  Женски
  Здраво,

  веке изпратив две пораки на темата вработување, притоа, сметам дека е достојно да отворам и нова тема.

  Бараме нова колешка/колега за работната позиција Текстописец.

  Еве го огласот:

  Мегантик (www.megantic.com.au), има потреба од работници за постојана работа во Струмица. Потребни квалификации и способности:
  • Advanced English Language Skills

  • General Computer Knowledge

  • Social Networks Knowledge (Facebook, Twitter..)

  • Blogging Experience
  Детали за огласот:


  Кандидатите со завршена диплома на јазици (Англиски Јазик) и претходни статии имаат предност.
  Селектираните кандидати ќе бидат тестирани на најмалку 3 пишани текстови

  Работно Време: 8:00 - 16:00 Понеделник – Петок.

  Додатен услов е кандидатите да имаат постојано место на живеење во Струмица, или да се склони кон релокација во Струмица во текот на работните денови.
  Заинтересираните кандидати можат да поднесат резиме и мотивационо писмо во форма на емаил, заедно со позицијата за која аплицираат како email subject на mk@megantic.net.au