1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вработување

Дискусија во 'Барање работа' започната од elenkata20, 26 февруари 2016.

  1. elenkata20

    elenkata20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2016
    Пораки:
    196
    Допаѓања:
    241
    Пол:
    Женски
    Здраво на сите јас сум нова на Форумот.Веќе неколку недели пратам и си велам БРАВО,баш убаво во секое време помошта ти е пружена овде.Се надевам така и ќе продолжи. Инаку сакав да прашам,доста млада сум а зачудувачки е да бараш ОЧААЈНОО работа во оваа наша Држава,привилегирани се Пензионери ( мило ми е,секој има баба,дедо) а младината?! Избегаа кој каде виде странство .. Па да прашам како се успева во Странство..читам преку Агенции или роднини ако има некој искуство нека сподели ( и с к р е н о ) Поздрав
     
  2. MegaLady

    MegaLady Активен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2016
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    18
    Пол:
    Женски
    Здраво,

    Бараме колешки/колеги за работна позиција во Струмица.
    Пречесто го објавуваме огласот, бидејќи за три години пораснавме во фирма од над 40 вработените. Имаме постојана потреба од нови лица. Еве го огласот:

    Megantic is seeking English content writer to create informative, well-researched content that reaches to thousands of visitors on a daily basis.

    Articles are distributed on our blogs and cover topics like business, nutrition, health, equipment, and technology. Assignments are 300-500 word on instructional or informative topics provided by our editorial team. You will collaborate with our SEO team providing content on assigned topics. We need someone who is eager to learn, good team-player, forward thinking and original and thrives to be part of creative community.


    Requirements:

    • Intermediate knowledge of English language (verbal and written)
    • General Computer Knowledge
    • Social Networks Knowledge (Facebook, Twitter..)
    • Blogging Experience


    Selected applicants will be tested on their English skills. They will be asked to write articles on 3 topics.

    Working hours are 8:00 – 16:00. Only applicants from Strumica and with above listed requirements and/or with a degree in English language and previous experience will be given a priority.

    Interested candidates can submit their CV and motivation letter to mk@megantic.net.au
     
  3. Larichka

    Larichka Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2014
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    14
  4. Sweet Justice

    Sweet Justice Активен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2015
    Пораки:
    118
    Допаѓања:
    47
    Пол:
    Машки
    Во врска со документиве, нешто не ми е јасно.
    Потребни документи:
    пријава (истата треба да содржи: име и презиме, телефонски број за контакт, mail адреса, општина на живеење);
    доказ за државјанство;
    кратка биографија;
    диплома за завршено средно образование (оргинал или копија заверена на нотар);
    потврда дека не се осудени со правосилна судска пресуда за кривично дело на казна затвор, подолго од шест месеци.

    Пријавата треба да се спушти од негде?
     
  5. zxcvbnm

    zxcvbnm Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 април 2010
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    7
    Zdravo sakam da ve prasam znae li nekoj kako moze da se zaraboti plus nekoja para osven plata,daj predlozete mi nesto sto da rabotam jas imam rabota megutoa parite ne stigaat sakam da imam uste nesto sto ke rabotam plus dajte mi nekoja ideja ili da se priklucam kon nekoj biznis,fala mnogu mnogu mi treba hitno da najdam nesto plus
     
    На san2nj-a., КикиМаус и anakonda88 им се допаѓа ова.
  6. КикиМаус

    КикиМаус Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2016
    Пораки:
    2.134
    Допаѓања:
    17.714
    Доколку си креативна, можеш да китиш по свадби, мислам се она што е паѓа под китење, машни, венчето за на врата, китенките, салфетки за на чиниите. Тоа мислам дека е одлична идеа имајќи предвид дека со мал влог имаш добра заработувака. А и на youtube имаш доста туторијали за што како да направиш доколку немаш идеа :)
     
  7. LejdiD

    LejdiD Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2011
    Пораки:
    602
    Допаѓања:
    154
    Дали има некој што познава некој што има веб сајт и има потреба од хонорарен соработник за пишување статии од дома?
     
  8. zxcvbnm

    zxcvbnm Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 април 2010
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    7
    taka e samo so misalam deka tie kitenkite stanaa prezasiteni sekoj vtor gi raboti :(
     
  9. larrachi

    larrachi Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2015
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    923
    Пол:
    Женски
    Кафе пауза имаа објавено оглас ама од летото се чекаат резултати. Превари.
     
  10. despin4e05

    despin4e05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2013
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    14
  11. MonaJack

    MonaJack Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 декември 2011
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    0
    здраво, дали некој има информација за некоја хонорарна работа промоции, делење флаери и слично ?
     
  12. Lily92

    Lily92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 септември 2015
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Dokolku nekoj e zainteresiran za dopolnitelna rabota so FARMASI moze da mi pise vo inbox za podetalno info. :)
     
  13. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    3.081
    Пол:
    Женски
    Baram rabota vo Bitola. Itno mi e potrebna ponudi vo LP
     
  14. ivana.123

    ivana.123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 септември 2011
    Пораки:
    153
    Допаѓања:
    38
    Пол:
    Женски
    Сакам да прашам што е потребно за да можеш да работиш како административен работник дали е доволно основно познавање на работа со компјутери или и соодветно образование ?
     
  15. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Зависи каде :) ама, обично е поврзано со основно ,внатрешно сметководство...фактури, архивирање и сл.
     
  16. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    baram rabota kako medicinska sestra ili fizioterapevt.imam zavrseno sredno medicinsko i polozeno drzaven isoit i sum apsolvent na fizioterapija. ponudi vo LP
     
  17. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.485
    Пол:
    Женски
    @marchi-cool не знам која возраст си и брачен статус и какви ти се желбите. Си размислувала ли да се пробаш како медицинско лице во германија? Процедурата не е ич лесна, но со малку труд да се неучи германски имаш 100% шанси за работа, не ти требаат ни посредници ни чуда сама ке си аплицираш и готово.
     
  18. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    ako nemas vo stranstvo nekoj da te povlece mislam deka tesko da uspees inaku ova nie sto go ucime ovde so sredno kako medicinska sestra tie tamu doktorite go ucat. koj ne bi sakal da e vo stranstvo .... :?:
     
  19. Milla989

    Milla989 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    174
    Допаѓања:
    257
    Пол:
    Женски
    Здраво, некој што нуди работа, почеток март-април?
    Поздрав
     
  20. Iva9612

    Iva9612 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2019
    Пораки:
    406
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    Дали има некој кој работи SEO?