1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вратоврски

Дискусија во 'Мода и стил' започната од rossonerka, 4 март 2011.

 1. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.280
  Вратоврски и лептир машни

  Не не е за мажи, за жени е тeмава. :lol:
  Сигурно сте виделе девојки со кратки женски вратовски, може и вие носите, па дури носат некои и машки долги.
  А ја актуелизираа и лептир машната, па инспирирана за темава сум пред се од последната комбинација на Енди со лептир машна a и на оскарите Ен Хетавеј исто носеше.
  Носите? Би носеле лептир машна или вратоврска?
  Секси е? Или напротив не ви се допаѓа.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 2. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  5.773
  Допаѓања:
  80.604
  Пол:
  Женски
  Вратоврски и лептир машни

  Помнам кога бев основно беа модерни и носев. Знам мајка ми ми зема од еден нејзин колега, можеби десет ми прати човекот. Мене многу ми се допаѓаат. Одамна не сум носела, но затоа што немам некоја кошула на која што убаво би стоела.
   
 3. easyyyyy

  easyyyyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2011
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  174
  Вратоврски и лептир машни

  хмм...јас не носам,ниту пак би носела некогаш :x ...си сакам поелегантни работи :wasntme: инаку имам видено во некои филмови,особено тинејџерски,девојки со униформа и вратоврска,па ми се допаднало :) сепак зависи и до личноста...на убав човек,се убаво му стои :D
   
 4. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.280
  Вратоврски и лептир машни

  Па ниедна од комбинациите погоре не е спортска, сите се елегантно или малку по кежуал :)
  Јес да е вкус те разбирам, ама баш стојат овие некоја мешавина меѓу елеганција и кежуал.
  Meне ми се допаѓаат лептир машните, оние од Ланвин на H&M, но засега не знaм дали имам храброст да ги носам у нашево Скопје, ама мислам да имам би ја носела :D
  [​IMG]
   
 5. ehrgeizig123

  ehrgeizig123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  427
  Допаѓања:
  157
  Вратоврски и лептир машни

  Баш ми се убави машничкиве и би ги носела секако.Само уште да најдам :rofl:
  Иначе си имам обичај од оние кратки марами да си напраам машна, ама сепак не е баш иста ко овие :)
   
 6. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.698
  Вратоврски и лептир машни

  Неколку пати имам носено вратоврска, но :!: ми се вклопувало во целиот стајлинг и со луѓето со кои сум опкружена и затоа сум ја ставала. Си имам една црна извезена и една темно црвена.
  А да ставам сега вратоврска или машна за на излегување, нема шанси, би ме гледале |(
  Ах ми фалат тие деловни состаноци.
  Инаку, за интервју за работа (сериозна работа), скоцкана така од петици до глава, плус и вратоврска/машна 50% од работата е завршена.
   
 7. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  337
  Вратоврски и лептир машни

  [​IMG]
  Не сум носела досега, иако имам една женска кравата која ми стои, фаќа прашина. Можеби ќе ја вклопам некако. :)
  А ова хеланки ли се?? :D
   
 8. PrettyWoman

  PrettyWoman Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  19
  Вратоврски и лептир машни

  Не сум носела до сега меѓутоа со задоволство би носела, но не знам дали кај нас може да се најдат во продажба
   
 9. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.280
  Вратоврски и лептир машни

  И оние погоре што јас ги постирав не се во женскиот одел на H&М колку што гледам на интернет пред се мажи ги носат, ама и женските си ги купиле.
  Значи ако сакате ќе отидете во продавници за мажи, за машки одела и сигурно ќе најдете.
  Нема посебни женски лептир машни, само најдете си модел кој ви се допаѓа.
  Машна како машна таа си е.

  Еве истите мажи ги носат :)
  [​IMG]
   
 10. najubava2010

  najubava2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.619
  Допаѓања:
  4.648
  Вратоврски и лептир машни

  Имам неколку пати носено вратоврска, и коминацијата ми беше омилена, на сите им бев чудна и невообичаена но јас се чуствував убаво и ми беше гајле како другите ме доживуваат. :wasntme:
  Пред да излезам сите ми се смееам вклучувајки ја и мајка ми, но си терав по свое и излегов, а самодовербата ми се дигна до 100 кога сите би :clap: за храброста. Сепак тоа беше црна вратоврска која ја носев со бебешко розева струкирана кошулка, црна сукњичка, и розеви чизми или наместо сукњата облекував светли фармерки.

  Во последно време не ми паднало на памет да смислам некоја таква комбинација, но и овојпат би ја носела со гордост како и претходниот пат. 8) Би носела и лептир машна зашто да не, баш убаво ми изгледа кога девојка е облечена во смокинг, и бидејки сум си по малку ексцентрик ако видите по улица некој така се шета не се смејте - тоа сум јас :!:
   
 11. angel4e121

  angel4e121 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2010
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  291
  Јас е носам врато врски,не се мој вкус :)
   
 12. vlubena

  vlubena Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  625
  Не носам вратоврски никакви ни класични ни фанку :!: едноставно не се мој стил и не ги сакам
   
 13. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.723
  Не носам затоа што не се вклопуваат во мојот стил на облекување и не се по мој вкус.
  Инаку убаво изгледаат и на женски во случај да одговара комбинацијата, но сепак тоа не е за мене. :)
   
 14. Tanny

  Tanny Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  401
  Не носам вратоврски не ми се допаѓат и не се мој вкус. :shake:
   
 15. Elika

  Elika Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  46
  Не носам но ми се допаѓаат :)
   
 16. bella.honey

  bella.honey Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  639
  Допаѓања:
  294
  Истото и од мене.
   
 17. Saani

  Saani Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2012
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  37
  Не носам вратоврски и не ги сакам :rofl:
   
 18. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  4.745
  Допаѓања:
  13.221
  Не носам.
   
 19. Princess.Serena

  Princess.Serena Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2012
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  102
  Не носам.!. :shake:
   
 20. MaCa-J

  MaCa-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  134
  Не носам, не ми се допаѓаат. :)