Враќањето на Исус

Дискусија во 'Религија' започната од ColoursOfTheRainbow, 25 август 2013.

 1. DamnGirl98

  DamnGirl98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2015
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  380
  Пол:
  Женски
  Знам точно за што зборував со свештеникот, и да ако налетам на цитати ќе пуштам:)
   
  На Bulgarian му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Bulgarian

  Bulgarian Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2015
  Пораки:
  587
  Допаѓања:
  744
  Пол:
  Машки
  Ok не се љути само си правиме муабет.
   
 3. DamnGirl98

  DamnGirl98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2015
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  380
  Пол:
  Женски
  да се љутам не можам, можам само да се лутам, ама не се лутам хахаха ;)
   
  На Bulgarian му/ѝ се допаѓа ова.
 4. BoneMachine

  BoneMachine Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2014
  Пораки:
  856
  Допаѓања:
  3.366
  Исус се врати дента кога настана силбо ѓеврекот со сланина! :bow:
   
  На Dabria, theowndemon и Bender Rodriguez им се допаѓа ова.
 5. DamnGirl98

  DamnGirl98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2015
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  380
  Пол:
  Женски
  Хахахахахах нема поубав нели :$:$:$
   
  На BoneMachine му/ѝ се допаѓа ова.
 6. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.055
  Допаѓања:
  97.050
  Само шо ме натера порано да излезам и да купам еден. А баш заборајв на него :o
   
  На BoneMachine му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Marche12

  Marche12 Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2018
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  59
  Пол:
  Машки
  Veruvam vo Isus Hristos veruvam vo Bibljija
   
  На Dessa и hermosa им се допаѓа ова.
 8. Sweet Harmony

  Sweet Harmony Активен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2020
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Jas(bez mojata navreda kon teistite sto si veruvaat vo nivnite BOZJI PROROCI),AMA jas NE si veruvam vo prorocite kako sto se :Isus,Buda,Mojsej,Krisna,Muhamed i drugi proroci.Za mene tie se COVECKI IDOLI(a NE BOZJI proroci)...Neka mi prosti Bog.