1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Враќање во форма по породувањето

Дискусија во 'Бебе' започната од NoellePage, 26 октомври 2012.

  1. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.189
    Пол:
    Женски
    Сите сме си самокритични, а од страна луѓето поинаку не доживуваат. Дури и кога ќе ми кажат "супер изгледаш", јас во себе си мислам "не е така, само ми ласкаш" :wasntme:

    А за 5ка напред јас можам само да сањам :rofl:
    Среќа вага веќе немам, ама имам огледало :doh:

    @eli25 и јас сум со мало стомаче но мислам дека повеќе ми порасна кога почнав многу да бутам тесто, приметив дека ме дуе. А побрзо се дуе бидејќи е лабав сега после бременоста. Така што освен избегавање на тестести работи друго да се превземе е вежбање...Да се стопи салото и затегнат мускулите, колку-толку. Се мислам само како да организирам време за вежбање :?:
     
    На Ano и eli25 им се допаѓа ова.
  2. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.655
    Допаѓања:
    121.700
    @Kitten ајде! Се запишав и ме зезна сестра ми требаше аеробик да вежбам. Си барам кандидат за друштво. А стомакот ми е ко пача , леле баш ми е труднички гледав слики денеска, во 5ти месец не ми се ни приметувал, а сега како за 7ми :(
    Јас и на гинеколог бев мајка ми ме исплаши нешто да не ми било! Се изнасмеа човекот вика иди вежбај !
    А орбитрекот дреме ли дреме :(
     
    На didisi и Kitten им се допаѓа ова.
  3. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.189
    Пол:
    Женски
    Каде се запиша? И јас сакам тоа :)
    Дома неможам да вежбам, забушавам.
    Пиши ми лп.
     
    На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. mimiiiii

    mimiiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2012
    Пораки:
    2.873
    Допаѓања:
    11.269
    Пол:
    Женски
    Еј па не ви било добро вака дебелка да ми стане удобно.:D
    Мене 65 кг ми е идеална бројка ама изгледа ќе почекам бебуш нема уште 3 месеци, се тешам иде есен па ќе се прикријам со облека.:lol:
     
    На kukla21, Sexybaby86, Kitten и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. TeddyGrey

    TeddyGrey Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    8.057
    Допаѓања:
    72.323
    Пол:
    Женски
    Комплекси ќе си набијам со вашиве 5ки и се жалите.
    @mimiiiii и јас сум со 7ца од напред. Ама блиску сум до 6ка.
    И мене идеални ми се околу 65, со 60 сум ко костур и само глава на мене.
    Башка, мислам од доењето вртоглаво брзо се спуштаат килограмите.
     
    На emkaemka, mimiiiii и Sexybaby86 им се допаѓа ова.
  6. orhideea

    orhideea Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2011
    Пораки:
    5.991
    Допаѓања:
    66.494
    Леле дебели биле со 5 ка напред :devil: за ќотек сте. Јас сум со 8 напред :angel:
    83 имам а пред да останам бремена бев 80. Мене задник бутови ми се ок си ги сакам ама стомакот леле :doh: пробеснат ми е надолу не верувам да има чаре за ова ;(.
    Почнав да носам мидер деновиве и се осеќам поубаво. Кај мене е џабе не јадењето не слабеам јас никако. Си се сакам ваква само стомакот го неќам. (n)
     
    На Melinda85, emkaemka, mimiiiii и 2 други им се допаѓа ова.
  7. mimiiiii

    mimiiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2012
    Пораки:
    2.873
    Допаѓања:
    11.269
    Пол:
    Женски
    Ама Теди јас повеќе накај 8 ца терам.:D Камо да можев да речам дека доењето ме топи, од пороѓај симнав 9 кг и на тие си стојам.:(
    Не ми се диетува сега баш, само избегавам леб и благо и не се мерам ќе чекам барем месец да помине, вака депре ќе ме фати.
     
    На TeddyGrey му/ѝ се допаѓа ова.
  8. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.648
    Пол:
    Женски
    Јас се вратив уште одма на старата тежина, проблем со стрии немам, стомакот ми е ист како пред бременоста, струк, колкови све исто.
    Ама со целулитот што да правам незнам. Имав неколку години пред да останам бремена на бутовите малку, па едвај го потсредив со антицелулитни масажи, сега после бременоста пак. На аеробик секако одам, ама не се трга. Ќе морам пак со масажи или имате предлог за нешто друго ефикасно?
     
  9. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.189
    Пол:
    Женски
    Само пиење многу вода!
    Јас бев лом над колениците па сѐ до горе со целулит, па еве го пополека се повлекува со доењето, без вежбање, бидејќи кога дојам организмов ми бара многу вода.
    До сега во животов сум увидела дека вежбањето не е круцијално, сум се утепуела од вежбање а целулитот стоел, но затоа вода поише од две чаши дневно не сум можела да испијам.

    Само масажи можеш, но без користење антицелулитни креми ако доиш.
     
    На BoaVista и fana им се допаѓа ова.
  10. Marmarin

    Marmarin Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2017
    Пораки:
    924
    Допаѓања:
    12.712
    Пол:
    Женски
    Сега сум послаба од колку шо бев пред бременост. Сите ми викаат сум се стопила, ама мене убо ми е вака со 55, башка и не сум многу висока така шо тежинава ми е идеална. Добро може уште барем 1-2 кила да ослабнам, стомаков ме нервира. Не дека пред бременост ми беше штица, ама сега па ич не си го сакам ваков ко гума околу мене. (poolparty)Знам грешката ми е во тестенините ама многу сакам бе :worried:
    За целулитот веќе се помирив, од секогаш го имам и само од време на време се масирам со креми ама џабе, треба поодговорно.
     
    На TeddyGrey му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.953
    Допаѓања:
    198.627
    Пол:
    Женски
    Ако доиш, почекај до одбивање. Целулитот е хормонски и се јавува кај грото жени во бременоста. Само рачни масажи за разбивање на грутките и топачи на масти ќе ти помогнат, плус многу течности. После првата бременост и доење, одев на рачни масажи во салон, десет дена без прекин, убаво ми го разбија целулитот, а јас цело време пиев саси вода, плус ѓумбир, плус зелен чај. Бутовите ми беа огледало мазни, сега пак имам после вторава бременост. Пак сакам со масажи, ама не ми се оди кај секого, оти не секој знае да масира како што треба.
     
    На kukla21, Sexybaby86 и BoaVista им се допаѓа ова.
  12. Sexybaby86

    Sexybaby86 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 март 2012
    Пораки:
    4.997
    Допаѓања:
    96.213
    Пол:
    Женски
    Уф и јас заборавив да спомнам за целулитот :( Тежина, изглед, све супер, ама после бременост ми се појави и на бутовите од напред, дури и таму се познава. Кога правам муабет со мајки, сите се со муабетот е како не, слаба си ти, од каде целулит :D Оди објасни им дека и слабите имаат.
    На масажи имам одено еднаш во Афродита С, ич не бев задоволна. Би отишла сега, таман не дојам веќе, ама ај препорачајте асално место кај што стварно си ја знаат работата. Знам дека е хормонски целулитов, ама ми треба профи рака да го разбие. Предлози?
     
  13. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.953
    Допаѓања:
    198.627
    Пол:
    Женски
    Јас не знам каде во Скопјево да одам, затоа уште не сум почнала. Првиот пат одев во Охрид, а освен тоа, масажите ги работеа физиотерапевти, а не било кој. Знам доста случаи каде што жени шетале со модри бутови после вакви масажи, па не ми се ризикува, дури и во најизвиканите салони може да се случи :(
     
    На Sexybaby86 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Sexybaby86

    Sexybaby86 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 март 2012
    Пораки:
    4.997
    Допаѓања:
    96.213
    Пол:
    Женски
    @Annath и јас бев модра :( Ај што ме стискаа страшно до болка, па и цела модрици бев, а одев на масажи баш пред одмор и бев приморана таму така да шетам. Никогаш повеќе во Афродита :(
     
    На Annath му/ѝ се допаѓа ова.
  15. mimiiiii

    mimiiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2012
    Пораки:
    2.873
    Допаѓања:
    11.269
    Пол:
    Женски
    Почна да ми паѓа косата.;(
    Кажувајте чаре? Што да пијам со што да се мијам.:D
     
    На ludoto19 и TeddyGrey им се допаѓа ова.
  16. Sandrin4

    Sandrin4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2018
    Пораки:
    1.409
    Допаѓања:
    6.196
    Пол:
    Женски
    мене шампон со лук ми помагат
     
    На ludoto19, mimiiiii и TeddyGrey им се допаѓа ова.
  17. TeddyGrey

    TeddyGrey Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    8.057
    Допаѓања:
    72.323
    Пол:
    Женски
    Стиснав 'ми се допаѓа',не од што ми се допаѓа, туку исто и мене ми паѓа и барам чаре.
     
    На ludoto19 и mimiiiii им се допаѓа ова.
  18. Sandrin4

    Sandrin4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2018
    Пораки:
    1.409
    Допаѓања:
    6.196
    Пол:
    Женски
    Кога бев на шишање сеа скоро, му се пожалив на фризерот и ми рече период е да не се секирам. И другаркиве се жалат ама не е страшно. Се менвит вкалново т.е се обновуват
     
    На TeddyGrey и mimiiiii им се допаѓа ова.
  19. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.001
    Пол:
    Женски
    Афродита шампонот со лук мене ми помогна.
     
    На ludoto19, Sandrin4 и mimiiiii им се допаѓа ова.
  20. emkaemka

    emkaemka Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 јули 2013
    Пораки:
    7.607
    Допаѓања:
    103.858
    Пол:
    Женски
    Мене ама баш ништо не ми помогна, ми се изретчи, истенчи за никаде стана, ниту еден третман не ми помогна, по отприлика 10м престана да паѓа.
    Со лесно :emo:
     
    На TeddyGrey, ludoto19 и mimiiiii им се допаѓа ова.