Вредносен ваучер за таблет

Дискусија во 'Образование' започната од Vi..Va, 27 мај 2015.

 1. Vi..Va

  Vi..Va Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2014
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  4
  Продавам вредносен ваучер за таблет. Договор ЛП
   
 2. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  879
  Пол:
  Женски
  Дали вредносниот ваучер за таблет кој се доделува од Владата важи и за студентите кои во 2015/2016 за прв пат се запишани во трета година ? Според член 22 во законот пишува дека се применува до 29 февруари 2016 ? Има некој информации ?
  http://mioa.gov.mk/vaucheri/files/pdf/doc2015/Zakon_za_izdavanje_vrednosni_bonovi_vaucheri.pdf