1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Времеплов-кога би постоела ваква машина каде би отишле ??

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Dog-lover, 21 февруари 2013.

 1. Dog-lover

  Dog-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  1.510
  Допаѓања:
  3.743
  Пол:
  Женски
  Да почнам прва јас би отишла во времето на Александар Македонски,во времето на Луј XIV.. :lol:
  а каде би отишле вие ?? :rofl:
  доколку темава ви е глупава и ако има дупла слободно одма канта :rofl: :D
   
 2. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.745
  Допаѓања:
  4.842
  Би отишла малку назад,да видам како живееле моите предци..
   
 3. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.403
  Назад во времето и многу би го променила мојот живот,се било поинаку [​IMG]
   
 4. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.884
  Допаѓања:
  4.879
  Пол:
  Женски
  Па што знам...би сакала да го видам животот некогаш,животот на моите предци.Или пак еве во времето на Александар Македонски :lol:
   
 5. SweetChild

  SweetChild Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.987
  Пол:
  Женски
  Ма какви црни предци бе.
  22.2.1992-Токио,Јапонија.

  И можда во Викторијанското време да наминам :wasntme:
   
 6. Shaci.2

  Shaci.2 Активен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2013
  Пораки:
  0
  Допаѓања:
  2
  ххаха јас би отишла во иднината да видаммм баш што ме чека :P
   
  На tikvi4ka992 и jjoovvaannaa им се допаѓа ова.
 7. Lily52

  Lily52 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2013
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  36
  Прво би се вратила кога сум се родила како бебенце..
  А потоа би отишла 15 години напред за да видам што ке се случи ...
   
 8. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.531
  Допаѓања:
  4.179
  Пол:
  Женски
  Би отишла во минатото да видам како живееле моите предци
  Потоа би отишла во иднината чисто само да видам како би се развивала технологијата баш ме интересира 8) што се не би се измислило во иднината :?: ИнТеРеСнО :D
   
 9. 17mart

  17mart Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2012
  Пораки:
  416
  Допаѓања:
  398
  Би се вратила само 4години порано...... :x :x
   
 10. Bella11

  Bella11 Активен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  26
  Бора бора, па и немора... :D
   
 11. fox.megan

  fox.megan Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 март 2013
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  85
  Дирек во минатото знаете кога биле малце попростички луѓето, џекче ќе му се правам демек знам јас математика,англиски, трговија ова она и сите овие песни што биле хитови јас прва ќе ги објавам и лап, сите заслуги за мене...ах бе филмовиве ме испустија...
   
 12. HollyWoodGirl

  HollyWoodGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  665
  Допаѓања:
  316
  Би отишла во стариот, гламурозен Холивуд! 8)
  Ах, таа пуста желба! :D
   
 13. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  На Хаваите мадам :D па не знам баш можеби во Рио Де Жанерио на Копакабана :D или можеби нешто какао Холивуд...
   
 14. MorganMonroe

  MorganMonroe Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2013
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  42
  на почетокот на светот, да видам што се дешавало, вака многу ме копка :lol:
   
  На buuuce28 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  На Woodstock.
   
  На Trnche и DzingrlakaDzikica им се допаѓа ова.
 16. eliesaab

  eliesaab Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2013
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  9.768
  Пол:
  Женски
  Во времето на Александар Македонски :wasntme:
   
 17. Barbie07

  Barbie07 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 април 2013
  Пораки:
  353
  Допаѓања:
  590
  Пол:
  Женски
  ..во времето кога бев мала...
  ..во времето на моите предци,многу ме интересира како се живеело тогаш.. :)
   
 18. smiley16

  smiley16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2012
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  51
  Било каде само да биде далеку од овде каде што сум сега |(
   
 19. BlackMarket

  BlackMarket Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2012
  Пораки:
  248
  Допаѓања:
  266
  У први редови на концерт на Нирвана :')
   
 20. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.411
  Пол:
  Женски
  Во времето кога мојот дедо бил жив, исто и другата баба, времето на витезите, на почетокот на создавањето на луѓето :D Би се навратила на најсреќните моменти и во иднината да видам какви ќе бидам :D