1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Времето денес...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од koritsaki, 10 декември 2010.

 1. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  18.018
  Допаѓања:
  103.661
  Пол:
  Женски
  Какво е времето кај вас? Овде во Гр е мн ладно и облачно , ама снег нема... :(
   
 2. TheCandy880

  TheCandy880 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  3.992
  Допаѓања:
  6.303
  Пол:
  Женски
  Времето во Штип ладно....сега бев до надвор...сонце свети ....а ладно мислиш снег има...не се стои повеке од 2 минути надвор смрзнувачка...а и + мириса на снегче...(па ајде веќе нека вее сакам снег за Нова Година)
   
 3. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.717
  Во Струмица надвор не се излегува, исто ко во Штип, сонце грее мислиш има 20 степени, а ветерот до коски допира ... Брррррррррррррр... А таман мислевме со бебушот да се возиме денес, да отидеме на гости некаде, ама на вакво време немам желба за ништо.
   
 4. ciribiribela

  ciribiribela Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  651
  Пол:
  Женски
  Сабајлево додека чекав автобус ми замрзна лицето, мислам дека уште ме болат ушите. Сонцето лаже, а северецот влегува во коски. БРРРРР :geek:
   
 5. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  339
  Сончево, со умераена облачност, ладно и таман за седење на затворено пред PC и на Феминка :)
   
 6. Squirrels

  Squirrels Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2010
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  23
  Во Прилеп е многу ладно...додека дојдов на училиште замрзнав,како дедо мраз бев црвена на лице...има сонце мислиш топло е ама кочан ладно е !! Ајде нека врни снег да ме расположи малце...
   
 7. Squirrels

  Squirrels Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2010
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  23
  ЕВЕ ЗАВРНА И СНЕГ !! МАЛКУ АМА ДОВОЛНО ДА ИЗМАМИ НАСМЕВКИ НА СЕЧИИ ЛИЦА!
   
 8. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Синоќа во Велес имаше невреме со многу јак ветер. Денес е ладно, нема ни сонце, сув студ...
   
 9. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Ау скопсково време денес покажа заби. Убаво што зедов ракавици. А ветерот.... не сакате да знаете што ми направи од косата :x ]:)
   
 10. butterfly.mimi

  butterfly.mimi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  102
  Времето денес е студено со повремени врнежи на снег и дожд, магла, северен ветер и на пладне :sun: ѕирна од зад облачињата и пак се скри. :tmi:
   
 11. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Kaj мене пукаше сонце, ама надвор ако излезеш бррр, се скоцка одма :rofl:
   
 12. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Денес ме излажа сонцето, па не си земав ракавици и топлинки за ушите, а косата ми беше врзана во плетенка - буквално замрзнав! Многу силен ветер дуваше, мислев дека ќе ме однесеше додека чекав автобус. Ама за пензионериве ни ветер, ни магла, ни дожд, ни снег не е пречка да се шетаат по автобусине :worried:
   
 13. senza.parole

  senza.parole Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.538
  Допаѓања:
  22.992
  Пол:
  Женски
  Ладно е, ушиња и носиња мрзнат.. :D
  И мириса на снег, ама никаде го нема.. :^) :)
   
 14. TheCandy880

  TheCandy880 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  3.992
  Допаѓања:
  6.303
  Пол:
  Женски
  Сончево!!! а страв ме е да излезам од дома претпоставувам дека е смрзнувачка :) брррр !!!
   
 15. macysh

  macysh Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2010
  Пораки:
  1.092
  Допаѓања:
  769
  Во Битола денес е сончево но најстудено досега.Не сум излегла надвор и не планирам,од дома се чувствува студенилото :$
   
 16. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  890
  Допаѓања:
  302
  Сончево е...ама поладно од вчера многу поладно,бев до продавница ама едвај се вратив назад :worried:
   
  На TheCandy880 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. dominantna

  dominantna Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
   
 18. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.120
  Допаѓања:
  482
  Мислам дека дури и во Сибир е потопло :P Убавоо викаа дека оваа зима ке биде најладна до сега :worried:
   
 19. la-chicka

  la-chicka Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  1.336
  Допаѓања:
  1.571
  Пол:
  Женски
  Во Скопје, сонцево само залажува ич несака да стопли, надовор е грч и од време на време задувува ладен ветер... Без шалче и капа не излегувајте, што е сигурно, сигурно е! :nod: Битно цело сонце во соба ми влегло, ако влезеш кај мене во соба ќе си помислиш уште врапчиња фалат да запеат ( демек пролет |( )
   
 20. stilas7

  stilas7 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  1.050
  Допаѓања:
  694
  Пол:
  Женски
  денес е топло и има малку ветре,плус денес недела идеално за шетање во парк.