1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Времето кога нè облекуваше мама

Дискусија во 'Мода и стил' започната од rossonerka, 18 ноември 2012.

  1. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.213
    Допаѓања:
    30.935
    Пол:
    Женски
    Според сликите од детството а и она што ми е останато во сеќавањата, навистина можам да дадам огромна пофалба за мама. Навистина многу убаво ме облекувала, одбирала прекрасни парчиња кои уште подобро ги комбинирала. Изненадувачки но јас немам слика на која изгледам смешно во облеката кога сум била мала. Имам 2-3 промашени комбинации кои сум ги направила кога самата сум почнала да се облекувам, денес кога ќе ги видиме тие слики мајка ми се смее и вели јас кога те облекував немаше вакви промашувања :D Голем дел од работите кои ги имам носено како мала, мајка ми ги има зачувано и изненадувачки е колку се квалитетни и прекрасни. Дефинитивно ако имам ќерка би и облекла нешто од нив, затоа што толку убави работи немам видено сега по детските продавници.
     
  2. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.856
    Допаѓања:
    133.160
    Пол:
    Женски
    Кога бев мала мајка ми ме дотеруваше и не се замарав што ќе носам. Како што гледам по сликите и она не се замарала многу што ќе ми облече :rofl:
    Шала на страна не сум многу кичеста на сликите, по задња мода увек сум била, сукњи на преклоп, ресасти блуски со топчиња на краевите, сукњичка ,,ламбада,, итн...
     
    На elimkd и joy1 им се допаѓа ова.
  3. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.947
    Пол:
    Женски
    кога се гледам на сликите не сум смешно облекувана воопшто за разлика од другите дечиња кога ги гледам сликите од школо :) може ради тоа што тетка ми од странство ми праќала алишта и сеуште ми праќа, а малку што ми останало во сеќавање тоа се розеви гумени чизмички и бела бундичка со долго крзно, се сеќавам дека неславно заврши, ја изгорев на шпорет :( а и некои фустанчиња сеуште ги чувам, имам едно цело со ружички и чипка :)
     
    На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
  4. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Мислам дека немало дете со повеќе црна облека од мене.
    Гледам слика со девојчиња во розево, само јас со црна ролка и црвено одозгора.
    Badass уште од бебе :D
     
    На CoCoGiiiRL му/ѝ се допаѓа ова.