1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Време на дождови (Yağmur Zaman)[Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од dragan4eDR, 23 ноември 2010.

 1. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  977
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  Наскоро нова турска серија ,,ВРЕМЕ НА ДОЖДОВИ,,
  Пишете дали ке је гледате :)
   
 2. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.228
  Допаѓања:
  41.464
  ВРЕМЕ НА ДОЖДОВИ

  не :D малку дождови гледав ли последниве денови, :lol: ??? башка и чадорот ми се скрши :rofl:

  се шалам :$ :D , де ти пиши каде, кога, во колку саат, што ќе се случува во серијата, (ако знаеш) за да знаеме дали да ја гледаме :D
   
 3. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  ВРЕМЕ НА ДОЖДОВИ

  Ајдеее уште една турска серија |(
  Нели е доста? :fubar:
  Јас лисјата веќе не можамд а ги гледам, не други да почнувам :D
  А за едно 5 години ќе започне ерата на кинески теленовели :rofl:
   
 4. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.012
  ВРЕМЕ НА ДОЖДОВИ

  на која тв и на која серија на местото ова?
   
 5. strangewoman

  strangewoman Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  367
  ВРЕМЕ НА ДОЖДОВИ

  Ќе ја даваат на Сител, не знам во колку часот.
  Јас знам дека нема да ја гледам оти само се редат серии по серии-турски и глава неможеш да крениш од нив:@
   
 6. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  977
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  Време на дождови (Сител)

  на интернет го најдов само ова:
  најпознатите ноќни клубови во Истанбул во партнер на Еуфрат Edan. Не постои недостиг на пари, многу убаво живеат дома, со користење на многу убав автомобил и мајка на четири деца и работи како да се направи татковство. А убав и харизматичен, но толку лути. Неговиот најголем проблем 5-годишна ќерка Нуздидер проблематична. Дојде во септември кога на бебето израснал во домови за сирачиња, работеше напорно, неговата мајка и татко, без корка да го признае постигнувањата во тага, како една млада девојка е многу убава и многу успешен makus поразен судбина. Многу смирен Спротивно на Еуфрат, е посветена на разгледување на живот со насмевка ... Фират, се грижат девојчето бара некој да го стори. Таа потрага, заедно со неговите пријатели во светот живеат во сиропиталишта низ како изненадување geliverir на септември. Една нова работа! Но, ајде да погледнеме во она што животот ќе донесе овој нов бизнис од септември? Јас сум водење на мали Naza барем до десет присутните, кои живеат во симбол на авторитет Fırata ... Јас не се навикнати да го издржат богат живот во септември? Покрај тоа, на единствената личност во близина на реката Еуфрат Aslıysa сега очекува нешто од него. Се е подготвено за нов пат во пријателство. Авторски убава, образован, силна жена. Одела дома една и децата на реката Еуфрат. Можеби поради оваа причина, сите жени кои може да се пријде Fırata осомничениот ... Кој знае? Можеби дури во септември да се ...
  ако најдам усте нешто ке ве известам
  п.с ова е преведено на google translate немаше ништо на македонски јазик
   
 7. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  977
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
 8. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  977
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  Време на дождови (Сител)

  ова се најновите информации што ги најдов:

  Телевизија Сител ја збогатува својата програма со уште еден турски проект. Иако сеуште не е најавен крајот на ниту една од сериите кои веќе се емитуваат на оваа телевизија, сепак забележавме најава за нова. Повторно се работи за драма, овој жанр веќе и е многу добро познат на македонската публика. "Време на дождови" е серија од 57 продолженија, во неа се појавија ценети турски имиња како Tarmer Karadagli, Azra Akin, Deniz Ugur Sunat и Alptekin Serdengecti, а во продолжение прочитајте ја почетната приказна која ќе ве воведе во новата турска сапуница.
  Фират е кооператор на ЕДА, популарен ноќен клуб во Истанбул. Тој живее во убава куќа, има убава кола и никогаш немал потреба да се справува со какви било финансиски проблеми. Фират исто така е и татко на четири деца кои го имаат само него. Тој изгледа напнато, но всушност е многу харизматичен човек. Ејлул е убава девојка која го поминува својот живот во сиропиталиште. Таа никогаш немала можност да ги запознае родителите, но својата тажна приказна ја покрива со успехот кој го постигнува во животот.
  Фират е во потрага по дадилка за својата најмлада ќерка Наз. Оваа понуда е изненадување за Ејлул која сеуште живее во сиропиталиштето со своите пријатели. Но дали таа ќе може да се адаптира во новата средина, и како ќе биде прифатена од високообразованиот Фират? Дали ќе може да се справи со малата Наз, и како на неа ќе делува луксузот на кој не е навикната.
  Асли е деловна жена која е подготвена своето пријателство со Фират да го претвори во нешто посериозно. Таа е убава, интелегентна жена која смета дека нејзиното место е во фамилијата на Фират, но исто така длабоко во себе живее со стравот дека постои можност некоја друга жена да го преземе местото по кое таа копнее.
  Никогаш не се знае, можеби појавувањето на Ејлул во животот на Фират ќе ги оправда нејзините стравови.
   
 9. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  977
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  ги гледавте првите две епизоди,ако ги гледавте дали ви се допаднаа???Мене многу ми се допадна серијава и ќе продолжам да ја геледам
   
  На esperanca и milicka19 им се допаѓа ова.
 10. praski4e

  praski4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  400
  Пол:
  Женски
  Интересна серија ми се допадна од самиот почеток ќе видиме како ќе биде понатаму.
   
 11. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  977
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  И мене многу ми се допадна серијава :P
   
 12. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  977
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  од денес ке има,секој ден после бандини
   
 13. unique.lady

  unique.lady Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  69
  знаете ли како се викаат во приватните животи?
   
 14. milicka19

  milicka19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2010
  Пораки:
  402
  Допаѓања:
  117
  Пол:
  Женски
  И мене ми се допаѓа почнав да ја гледам редовно. Мислам дека е одлична серија не мора толку критики веднаш дека сме преплавени со турски серии и слично. Баш овие серии се подобри од шпанските и може да се извлечат доста многу поучни и добри нешта.
   
  На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.185
  Пол:
  Женски
  Едно време ја гледав Шехерезатката :D па си реков не гледам повеќе серии,ама еве ме пак :D
  Ја гледам серијата Време на дождови,интересна е,некако е поразлична од Шеќерна,па и од веројатно шпанските серии,ако се направи споредба ( ако продолжам да гледам серии,прав аналитичар ќе станам
  :D па и докторат ќе напишам :rofl: ) како и да е,уште оваа серија и :!: повеќе не гледам серии ни турски,ни шпански :wasntme: :D
   
  На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
 16. lily-prune

  lily-prune Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  155
  Oваа серија ја имам гледано на една бугарска телевизија и баш е добра, овде со нашиов превод не ми се допаѓа..
   
 17. dusicka.musicka

  dusicka.musicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2011
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  8
  LIKE за серијата...
  P.S. кога игра и репризи...ако знае некој?
   
 18. lily-prune

  lily-prune Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  155
  Мислам дека сабота и недела не ме фаќај за збор.
   
 19. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087
  Репризата мислам е во сабота од 12 часот. Ја гледав 2-3 мати и ми се допадна . Ќе продолжам да ја гледам :)
   
 20. esperanca

  esperanca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  1.321
  Допаѓања:
  3.166
  И мене ми се допаѓа серијата и мн е интересна :D