1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Време(In Time)[2011]

Дискусија во 'Филмови' започната од Vikica.cuci, 5 ноември 2012.

 1. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.286
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Барав ваква тема но не најдов, но ако има делит слободно :)
  Филмов денеска го гледав по втор пат и повторно ме остави без зборови. Предобар филм, предобра акција и предобра актерска екипа. Како главни улоги ги имаме Вил Салас(Џастин Тимбрлејк) и Силвија Вејс(Аманда Сејфренд) кои заедно се совршен пар, барем во филмов. Дејствието се случува далеку во иднината кога веќе времето е новата валута и секој после својата 25та година добива една година време со која мора да преживее. Имаме две спротиставени сили и тоа оние од гетото и богатите. Оние од гетото живеат ден за ден, додека богатите имаат премногу време. Но што ќе се случи кога човек од гетото ќе дојде во градот на богатите со еден век?? Ве оставам да дознаете ако го немате изгледано филмов, а доколку го имате гледано кои се вашите импресии од филмов и дали ви се допадна?
  Јас сум воодушевена од него, а се надевам дека ќе ви се допадне и на вас. :)
   
 2. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.897
  Предобра акција со актерска екипа...
   
 3. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  735
  Пол:
  Женски
  Еден од моите омилени акциони филмови....инаку го гледав поради Џастин и премногу ми се допадна го обожаваам и уште 1000х да го гледам нема да ми биде досаден :)
   
 4. HeidiDiWalt

  HeidiDiWalt Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  1.163
  Допаѓања:
  1.508
  Ја па го испоштуев ради Клиан Марфи, а и филмот ме бендиса. Прилично поголемко друштво го гледавме, и чудно, ретки се тие филмови кои ќе го задржат вниманието на 9 души во текот на цел филм, што со филмчево се случи :!: Тоа е добар факт! ;)
   
 5. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  2.551
  Пол:
  Женски
  Одличен филм, одлична приказна, дури и актерската екипа е одлична. Се на се вреди да се погледне филмчево :)
   
 6. sparkle.q

  sparkle.q Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2011
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  14
  Филмов е предобар, вреди да се погледни навистина. Џастин секси како и секогаш :$ :lol:
   
 7. MaggieTatum

  MaggieTatum Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  509
  Пол:
  Женски
  филов е предобар, трае околу час и 30 минути, а во ниедна секунда не станува досаден, ретко некој филм толку многу ми го привлекува вниманието :D актерската екипа е одлична, Аманда како и секогаш - преубава.. можеби улогите на Џастин и Мат (во филмот Хенри) би ги заменила, бидејќи Мат ми е позгоден, ама сепак и вака е супер :D
   
 8. eminil

  eminil Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2012
  Пораки:
  197
  Допаѓања:
  130
  многу пати го имам гледано шо се вика и преку 100 и ..... без коменатри сум :)

  Ми се Допаѓа :)