1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Време (In Time) [2011]

Дискусија во 'Филмови' започната од Vikica.cuci, 5 ноември 2012.

  1. Vikica.cuci

    Vikica.cuci Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2011
    Пораки:
    1.520
    Допаѓања:
    3.293
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Барав ваква тема но не најдов, но ако има делит слободно :)
    Филмов денеска го гледав по втор пат и повторно ме остави без зборови. Предобар филм, предобра акција и предобра актерска екипа. Како главни улоги ги имаме Вил Салас(Џастин Тимбрлејк) и Силвија Вејс(Аманда Сејфренд) кои заедно се совршен пар, барем во филмов. Дејствието се случува далеку во иднината кога веќе времето е новата валута и секој после својата 25та година добива една година време со која мора да преживее. Имаме две спротиставени сили и тоа оние од гетото и богатите. Оние од гетото живеат ден за ден, додека богатите имаат премногу време. Но што ќе се случи кога човек од гетото ќе дојде во градот на богатите со еден век?? Ве оставам да дознаете ако го немате изгледано филмов, а доколку го имате гледано кои се вашите импресии од филмов и дали ви се допадна?
    Јас сум воодушевена од него, а се надевам дека ќе ви се допадне и на вас. :)
     
    На boomsleng му/ѝ се допаѓа ова.
  2. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Предобра акција со актерска екипа...
     
  3. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    Еден од моите омилени акциони филмови....инаку го гледав поради Џастин и премногу ми се допадна го обожаваам и уште 1000х да го гледам нема да ми биде досаден :)
     
  4. HeidiDiWalt

    HeidiDiWalt Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    1.513
    Ја па го испоштуев ради Клиан Марфи, а и филмот ме бендиса. Прилично поголемко друштво го гледавме, и чудно, ретки се тие филмови кои ќе го задржат вниманието на 9 души во текот на цел филм, што со филмчево се случи :!: Тоа е добар факт! ;)
     
  5. Mrs.Cuper

    Mrs.Cuper Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    2.553
    Пол:
    Женски
    Одличен филм, одлична приказна, дури и актерската екипа е одлична. Се на се вреди да се погледне филмчево :)
     
  6. sparkle.q

    sparkle.q Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 септември 2011
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    15
    Филмов е предобар, вреди да се погледни навистина. Џастин секси како и секогаш :$ :lol:
     
  7. MaggieTatum

    MaggieTatum Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    509
    Пол:
    Женски
    филов е предобар, трае околу час и 30 минути, а во ниедна секунда не станува досаден, ретко некој филм толку многу ми го привлекува вниманието :D актерската екипа е одлична, Аманда како и секогаш - преубава.. можеби улогите на Џастин и Мат (во филмот Хенри) би ги заменила, бидејќи Мат ми е позгоден, ама сепак и вака е супер :D
     
  8. eminil

    eminil Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2012
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    130
    многу пати го имам гледано шо се вика и преку 100 и ..... без коменатри сум :)

    Ми се Допаѓа :)
     
  9. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.185
    Пол:
    Женски
    Еден од најдобрите филмови снимени минатата декада. Го препорачувам на сите љубители на акција и дистопија.
     
    На boomsleng му/ѝ се допаѓа ова.
  10. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.948
    Пол:
    Женски
    Филмот не би ме чудело во некоја не многу далечна иднина да се оствари со човештвото. Во секој случај добар филм
     
    На boomsleng му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Kumanovkaa

    Kumanovkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    14 март 2019
    Пораки:
    388
    Допаѓања:
    1.105
    Пол:
    Женски
    Држи внимание и добро осмислен 10/10