1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вреќи за спиење и скафандери

Дискусија во 'Бебе' започната од didush, 4 декември 2017.

 1. didush

  didush Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  293
  Пол:
  Женски
  На сите ни требаат овие две работи, па наместо да лутаме по другите теми може тука да ставаме слики и предлози од каде да се купи скафандер или вреќа за спиење. Се надевам ме е дупликат темава, ако е...корпа.
  Јас сега размидлувам да ја купам вреќата ајкула од тила ми се виде доста практична.
  https://cdn.shopify.com/s/files/1/1...-8804-ff4bc5d8293f_large.progressive.jpeg.jpg
   
  На VDT2906 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. MissDior

  MissDior Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2011
  Пораки:
  1.066
  Допаѓања:
  9.268
  Јас втора година купувам вреќа за спиење со раздвоени нозе за поголемо дете, ја земав од памук пале 750 ден. Внатре е поставена и мека, задоволна сум
   
  На didush му/ѝ се допаѓа ова.
 3. VDT2906

  VDT2906 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 август 2017
  Пораки:
  2.545
  Допаѓања:
  10.884
  Пол:
  Женски
  Има убави скафандери во ваикики и виенс :)
   
  На didush му/ѝ се допаѓа ова.
 4. DuchessAnn

  DuchessAnn Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2016
  Пораки:
  1.216
  Допаѓања:
  5.719
  Пол:
  Женски
  Леле истово на Алиекспрес го гледав, барав идеи за подарок за внука ми. Ептен е смешки. Screenshot_2017-12-04-23-54-08.png
   
  На CurlyBlossomGirl, Selest, Belabelinakinder и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Belabelinakinder

  Belabelinakinder Популарен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2016
  Пораки:
  1.808
  Допаѓања:
  23.589
  Пол:
  Женски
  Ја има во бутик tilla види на фб

  Вреќи имам две со ракави едната е плишана и е многу топла а другата е од некој материјал како јорганите. Скафандери имам два тие како мечиња на h&m и од али експрес и ептен сум задоволна од тој на h&m
   
  Последна измена од модератор: 6 декември 2017
  На DuchessAnn и didush им се допаѓа ова.
 6. pepapa

  pepapa Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2012
  Пораки:
  1.074
  Допаѓања:
  894
  Vreki za spienje so nogavicki ima nekade po prodavnicite?
   
 7. sofi2107

  sofi2107 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2014
  Пораки:
  2.189
  Допаѓања:
  5.854
  Пол:
  Женски
  Бутик Манела во Тц.Бисер. Многу е мекан и таман дебелина. Лично го немам за моево ( ептен е склетџија ), но баш го гледав кога купував скафандер од кај нив. Многу им се трошат вреќичкиве кажаа продавачките.
  Screenshot_20171206-112647.png
   
  На didush и pepapa им се допаѓа ова.
 8. boo3

  boo3 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јули 2015
  Пораки:
  858
  Допаѓања:
  2.692
  Пол:
  Женски
  Кога го видов насловот си реков „еј супер, еве кампери и планинари...“ и после видов дека е во темата „Бебе“..(facepalm):D

  Да не бидам оф еве на оваа страница видов вреќи и скафандери...

  П.С Има и други артикли како колички, играчки, лулашки...
   
 9. dulcela

  dulcela Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2013
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  134
  каде можам да најдам вреќички за бебиња? :inlove:
   
 10. S*K*O*R*P*I*A

  S*K*O*R*P*I*A Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2017
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  1.417
  Пол:
  Женски
  Majka jas imam dve da bevme poblisku rado bi ti gi poklonila moja ne mozese da spie vo niv imame cisto novi neiskoristeni.
   
 11. Ano

  Ano Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 октомври 2016
  Пораки:
  5.528
  Допаѓања:
  32.451
  Пол:
  Женски
  Зависи каква ти треба. Потенка со ракави има во тила, а подебела без ракав видов во окаиди. Исто така межеш да провериш и во стрижанка, памук пале.
   
 12. dulcela

  dulcela Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2013
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  134
  Ми требаат за близначиња, машко и женско да се двете исти по можност
   
 13. HeyHailie

  HeyHailie Активен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2017
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  221
  Пол:
  Женски
  Види ги овие, во Манела ги гледав, ептен се меки, јас барав на жолтко ама немаше :(
  Screenshot_20180324-004134.png Screenshot_20180324-004129.png
   
  На CurlyBlossomGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Филотеа

  Филотеа Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2019
  Пораки:
  629
  Допаѓања:
  948
  Пол:
  Женски
  Дали некој има од врекичките за спиење од Tinyangels? Каков е квалитетот?
   
 15. LucyLu

  LucyLu Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2019
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  962
  Пол:
  Женски
  За зимава каков скафандерим зимате ? Такви мекани бушавки или од шушкавите ? Ете до градинка таму ваму ептен на два ума сум што да гледам
   
 16. Oneo

  Oneo Популарен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2014
  Пораки:
  1.683
  Допаѓања:
  8.641
  Пол:
  Женски
  Јас планирам шушкавен да му земам, мислам повеќе ќе топли.
   
  На LucyLu му/ѝ се допаѓа ова.
 17. kostovaivana

  kostovaivana Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  1.577
  Допаѓања:
  8.989
  Пол:
  Женски
  И јас. Меркав еден на мапет кидс ама нема бројче. Иначе имаат преубави, разгледајте.
   
  На Oneo му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Oneo

  Oneo Популарен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2014
  Пораки:
  1.683
  Допаѓања:
  8.641
  Пол:
  Женски
  Изгледани ми се сите нивни производи хаха.. Само уште да одлучам што ќе порачам. Па за бројче немам видено дали има, нема од никој модел?
   
 19. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.720
  Допаѓања:
  55.111
  Пол:
  Женски
  Да ги пофалам вреќичките на George.
  Не сум ги видела во нашиве фб продавници, ама ако имате можност да порачате од сајтот до адреса во странство и некој да ви ги донесе, супер.
  Предобри!

  Јас нарачав 2 pac, а по грешка ми пратија само една. Им пишав, веднаш ми вратија пари на сметка.
   
  На IRBBB, kostovaivana и Oneo им се допаѓа ова.
 20. kostovaivana

  kostovaivana Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  1.577
  Допаѓања:
  8.989
  Пол:
  Женски
  Има ама од тој модел јас шо го бендисав го нема тоа бројче шо ми треба. И ќе си пукнам од мака ;( секој ден само проверувам да не стигнало и нема :(
   
  На starfish и Oneo им се допаѓа ова.