1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вродени белези кај бебиња

Дискусија во 'Бебе' започната од Tinotina, 26 февруари 2020.

 1. Tinotina

  Tinotina Нов член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2020
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Zdravo na site,nova sum na forumov,ne naidov na soodvetna tema pa otvoriv nova.Majka sum na 5 i pol mesecno bebe so vroden beleg na kolenceto vo oblik na modra sliva so dolzina od okolu 2-3 cm,vo isto nivo so kozata,bukvalno samo kako intenzivno pigmentirana koza.Dali znaete za slicni ili isti belezi od ragjanje,fala mnogu,pozdrav
   
 2. kockichka

  kockichka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2014
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  2.758
  Пол:
  Женски
  А да го сликаш белегот и да постираш слика? Така ќе добиеш посоодветни мислења.
   
 3. Mari*

  Mari* Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 април 2016
  Пораки:
  3.728
  Допаѓања:
  45.620
  Пол:
  Женски
  И јас сум родена со таков белег,мајка ми стално ми велеше тоа е колаче што го украла :lol: не знам како и од каде ама децата мои немаат и никој од фамилијата нема,јас сум единствена
   

  Прикачени фајлови:

  На Tinotina му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Septemvri

  Septemvri Популарен член

  Се зачлени на:
  12 декември 2018
  Пораки:
  2.370
  Допаѓања:
  8.369
  Пол:
  Женски
  Сестра ми е родена со белег на раката во близина на палецот, но не нешто голем. Мислам дека не треба да се замарте со тоа, единствено ако представува естетски проблем кога детето ке достигне одредена возраст може да го одстрани на пластична хирургија.
   
  На Tinotina, Mantub и Mari* им се допаѓа ова.
 5. Ladybug98

  Ladybug98 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2019
  Пораки:
  1.081
  Допаѓања:
  4.170
  Пол:
  Женски
  И јас имам, мислам дека се ретки оние што немаат. И јас сум слушнала дека демек во бременоста нешто ако украдеш детето со таков белег ќе ти се роди.
  Имав еден другар што на главата само еден прамен имаше чисто бел, а инаку има кафеава коса. Збореа дека мајка му украла јамболија пред да го роди :lol:
  Нема што да се замараш за тоа, не е ништо страшно ниту грозно за изглед.
   

  Прикачени фајлови:

  На mssuniquee, Tinotina и Mari* им се допаѓа ова.
 6. Цвет88

  Цвет88 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 март 2017
  Пораки:
  3.927
  Допаѓања:
  21.330
  Пол:
  Женски
  Стрикно ваквата флека ако е е една најчесто не е страшна.
  Мислам дека не смеат да се шират и да бидат повеќе.
  Јас имам еден куп вакви по телото.
  Секако се испитувани.
  Прашајте го вашиот педијатар, ќе.ве упати што да правите.
   
  На Tinotina му/ѝ се допаѓа ова.
 7. gjoker4e

  gjoker4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  6.515
  Допаѓања:
  34.790
  Пол:
  Женски
  Јас имам три белези:
  Емо - мајка ми вика имало некоја фирма Емо и таму не доплатиле нешто кога купувале.
  Бројот 4 го имам.
  И што беше третиот? Да се расонам па ќе ми текне...
  Ааа крст.

  А кога бев трудна крадевме сливи и другарка ми вика за да не има белег бебето да се фатам со раката на мене и ја на стомак се избришав демек и ми се појави слива на стомакот.

  Не верувам во овие работи, а ете ми излезе белег. Ваљда не е рак на кожа.

  А овие Емо, 4 и крст којзнае како испаднале така прецизно напишани на мене.
   
  На Feminka22 и LadyC им се допаѓа ова.
 8. LadyC

  LadyC Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 март 2016
  Пораки:
  12.156
  Допаѓања:
  147.612
  Пол:
  Женски
  Крадев сливи и ми рекоа фати се за задник, ја за стомак и син ми има како на Мари сличен на меше и под лево раче (ама понезабележлив таму).
  Очигледно толку сум верувала и ете има. Не се ич гадни ,баш се симпатични. :)
   
  На gjoker4e и Mari* им се допаѓа ова.
 9. лукајана

  лукајана Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2015
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  506
  Пол:
  Женски
  Моето дете има шкорпија на вратот. Сигурно не сум крадела шкорпии :D а јас имам некој цвет на левата нога што кога му е сезона на цветање појавува црвени точки
   
 10. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.160
  Допаѓања:
  199.879
  Пол:
  Женски
  Што не ќе измисли народов, јамболија украла (facepalm)
  Кај ја носела, в стомак? :rofl:
   
  На Sofi.ja, tambelina, Dust и 5 други им се допаѓа ова.
 11. Mari*

  Mari* Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 април 2016
  Пораки:
  3.728
  Допаѓања:
  45.620
  Пол:
  Женски
  Во овој случај на глава :wasntme:
   
  На mal.ecka, 24.07, smile:) и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. macalavica

  macalavica Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2013
  Пораки:
  3.116
  Допаѓања:
  4.830
  Пол:
  Женски
  И моето има белег на ножете на бутчето одпозади, не се сеќавам да сум украла нешто:D:D:D, и не личи на ништо. Го прашав педијатарот ми рече обична хиперпигментација.
   
  На LadyC и smile:) им се допаѓа ова.
 13. Biljarkata

  Biljarkata Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 јануари 2019
  Пораки:
  17.690
  Допаѓања:
  169.626
  И оваа тема кандидат за во под форум насмевка:D
  Ме насмеавте денес:clap:.

  Ме интересира што украла мајката на @gjoker4e за 4 да има8-|. Затоа имаш 4 и во никот? А дури 3 пати прочитав да разберам за Емо, мислев вакво :emo: имаш:rofl:... Сигурно 4 миљарди останале недоплатени на емо:?:

  Јас едино сум можела несвесно да соберам пенкало или хартија од негде по канцеларија, среќа дете нема нигде фасцикла ниту прибор за пишување како белег. Изгледа умна сум била:?:
   
  Последна измена: 28 февруари 2020
  На Freckles., Sofi.ja, cresa-jagoda и 6 други им се допаѓа ова.
 14. Ladybug98

  Ladybug98 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2019
  Пораки:
  1.081
  Допаѓања:
  4.170
  Пол:
  Женски
  Бабите не лажеа дека од долниот спрат кај свекрва и си ја однела без прашање горе на нивниот спрат :rofl:
  Па рачунај плус од свекрва крадеш :!: може да има катастрофални последици :lol: не дај боже.
   
  На Dust, cresa-jagoda, gjoker4e и 4 други им се допаѓа ова.
 15. smile:)

  smile:) Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2019
  Пораки:
  802
  Допаѓања:
  2.644
  Пол:
  Женски
  Може ја проколнала:D

  инаку јас имав белег сега го снема па да прашам мајка ми случајно да не го вратила тоа што го земала
   
  На cresa-jagoda и gjoker4e им се допаѓа ова.
 16. kockichka

  kockichka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2014
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  2.758
  Пол:
  Женски
  И јас имам такви белези "од крадење" :rofl::rofl:
  Два. Еден на десниот бут и еден на задникот. На бутот личи на грозд, а на задникот на срце. :D^_^:l:
   
  На cresa-jagoda, LadyC и gjoker4e им се допаѓа ова.
 17. lovely91

  lovely91 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.365
  Допаѓања:
  3.518
  Пол:
  Женски
  Јас имам на челото на средина ми е како да сум удрена,потемен ми е тој дел а кога ќе се намрштам доаѓа повеќе до израз....не знам што украла мајка ми :D
   
 18. hello-kitty.90

  hello-kitty.90 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 октомври 2013
  Пораки:
  2.963
  Допаѓања:
  21.044
  Аааааа те излажала другарка ти.
  Јас пак знам треба да се фатиш за земја,никако да се допираш по тело,затоа што кај ќе се допреш таму ќе се нацрта нештото што си го украла :emo:

  И синко има белег на десното бутче,јас јагода имам скинато од комшиски двор без нивно знаење,сигурно јагодата му е нацртана :rofl:
  И ова е сигурно некоја бабина деветина,за да си го објаснат "необјаснивото".
   
  На mal.ecka и gjoker4e им се допаѓа ова.
 19. Justicija

  Justicija Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  5.756
  Допаѓања:
  19.220
  Пол:
  Женски
  Јас имам сличен белег , уште потемна боја од сликата кај коленото :)
  Ех сега според некои верувања на Индијанското племе тие велат дека во предходниот живот настанала насилна смрт и од повредата постанал белегот :D
   
  На Mari* и Biljarkata им се допаѓа ова.
 20. Mami3

  Mami3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2020
  Пораки:
  1.669
  Допаѓања:
  2.812
  Пол:
  Женски
  Najjako(y)(y)(y)(y)(y)