1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врската ни е при крај

Дискусија во 'Канта' започната од brunete, 28 август 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. brunete

  brunete Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2011
  Пораки:
  209
  Допаѓања:
  39
  Со дечко ми идеме 3 години и имаме многу караници,ко што можете да приметите на форумов..Љубормората е нашиот најголем проблем.Често ни се случува да си кажеме нема да икочиш таму,нема ова она да напраиш...Многу се сакаме и двајцата ама се гледа дека нема уште многу да продолжиме..Знаеме и да се изнавреѓаме..Еден период ја малце олабавив и не бев љуборморна,но тој беше и ,и викаше дека ќе се смени но тоа не е случи.Сега па се сврте кругот,он ми вика да олабави ме,да идам кај сакам демек да сум пробала уште еднаш со него,да разговараме,да не се напињаме еден со друг..но незнам што да праам,мн шанси сме си дале еден на друг но пак се караме,а се сакаме многу,многу убави моменти сме имале..Дали да се обидам по 100 пат,или да ставам крај?А нз како ќе издржам без него,сум се обидела повеќе пати ама не иде..?Што е вашето мислење?
  А друга работа што ме мачи е тоа што откако ќе раскинеме он може ќе си фати др женска,можеби таа ќе биде моја познаничка,моја непријателка,и незнам како ќе го издржам тоа.. ве молам за совет
   
 2. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  572
  Можеш проблемов да го ставиш во Љубовни проблеми и совети..
  Инаку, секоја врска има кризи, и мене ми се случило неколку пати на дечко ми да му кажам неможе да одиш таму, нема да одиш... верувај тоа многу иритира. Ние неможеме да ти помогнеме. Вие двајцата сами треба да се контролирате што правите ако сакате врската да ви продолжи.. Никој не ви е крив, сами си претерувате. Контролирајте се ако сакате да успеете. Ако не си верувате еден на друг зошто сте заедно дури 3 години веќе...? Размислете за ова па после одлучувајте што ќе правите.
   
 3. skylimit

  skylimit Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2012
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  2
  Stom se sakate vo prasanje e nesto sto se nadminuva samo so komunikacija (ego, sueta,ljubomora). Poveke doverba i otvoren dilalog za site nedorazbiranja ke gi resi problemite.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.