1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска без секс

Дискусија во 'Секс' започната од bubicko, 1 февруари 2011.

  1. bubicko

    bubicko Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2011
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    10
    Дали може една врска да биде стабилна без редовни сексуални односи, јас лично мислам дека не, но мојот дечко смета дека во врска а и во брак сексот не мора да биде честа појава, па ве молам кажет кој е во право јас или тој?
     
  2. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.955
    Допаѓања:
    198.658
    Пол:
    Женски
    Ако нема редовен секс, пиши пропало. Не мислам дека ако си во подолга врска или еве брак, дека е нормално да немаш редовни сексуални односи. Искрено, сите си имаме периоди во кои не ни е дојдено до секс, ама ако тоа стане навика, тогаш дефинитивно нешто не е како што треба. Башка, со годините е добро да имаш редовен секс, што за одржување на формата, што за зголемување на желбата - и убаво е тоа што се' повеќе и повеќе уживаш и обостраното задоволство е поголемо. Со годините си доаѓа и полесното опуштање, спремноста за експерименти и прифаќање на самите себе онакви какви што сме, а со тоа и добиваме максимално уживање.
    Значи, нема добра врска без редовен (и квалитетен! :!: ) секс!
     
    На eleni23, lolyta777, sesilija и 3 други им се допаѓа ова.
  3. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Од мојата 17-та година, до пред повеќе од година дена, значи околу 6 години, бев во врска со еден дечко. Немавме секс ниту еднаш, ни се случи само неколку пати да имаме "петинг" и ништо повеќе. Не беше работата во недостиг на желба или дека не ни работеа хормоните, само не ни се пружи прилика од што немавме услови, т.е. немавме време зашто ни беше резервирано за расправии. :worried: Не знам како би ме сфатиле вие, но се поголема одбивност чувствував кон него, неможев да се замислам гола и во кревет (или и на друга подлога :P ) со него, после секоја караница се помалку ме привлекуваше и физички и ја немав таа блискост што треба да ја почувствуваш спрема човек со кој треба да станеш едно со сексуалниот однос.
    За разлика од тоа, со сегашниот сум 7 месеци, и со него имам односи. Не велам дека ни ја држи тоа врската туку доволно е за мене што уживам без нервози, а не како пред тоа.
    Затоа можам да ви кажам дека сум можела да имам и врска без секс и тоа долга, ако не се зема предвид скарај се-смири се. А ако се зема предвид, ке заклучете дека е од тоа. :) Работата во новава врска е што сум поопуштена и двајцата со дечко ми не дозволуваме да се замараме за глупости, туку да уживаме до максимум.
     
    На lovely92 и ma4e-94 им се допаѓа ова.
  4. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.106
    Допаѓања:
    88.097
    Пол:
    Женски
    Ај да сфатам некако до 20 години да не им се сака, ама после 20 години? Онака ги лупнав 20 зошто повеќето девојки сакаат да чекаат итн. Со дечко ми додека беше во неговиот град имавме секс еднаш месечно, зошто не можевме да имаме почесто, но од кога е тука, јас не можам да замислам да сме сами, да сум блиску до него и да не помислам на секс, па и тој. Врска без секс не бива, кој што сака нека зборува.
     
    На Sanja16, Ena05, Maca_<3 и 4 други им се допаѓа ова.
  5. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.105
    ...е*ате врската.
    ...врска без врска.
     
    На Ena05, Monchence и sesilija им се допаѓа ова.
  6. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    врска без секс, е како пиво без пена :D :D :D :lol: :rofl:
     
    На seni.seviyorum, eleni23, budala.sum-pa.sto и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    врска без секс :o
    јас мислам дека не е можно сексот е нормална и убава работа во една врска и кај 2јца луѓе кој се привлекуваат и сакаат да бидат заедно
    што би се рекло 2те тела се спојуваат во едно :)
     
  8. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.955
    Допаѓања:
    198.658
    Пол:
    Женски
    А бе некој пивото без пена си го сака :wasntme: :lol: :lol: :lol: :lol:
     
  9. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    :lol: :rofl: :lol: е има и такви :D
     
    На eleni23 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.105
    ...ко подрум без ајвар.
     
    На barbieee88888 и ana-banana им се допаѓа ова.
  11. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    ... како жена без ци*ки :lol:
     
    На Maca_<3 и ana-banana им се допаѓа ова.
  12. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.105
    ^Мислев да го пишам тоа,ама викам да не се увреди некоја. :D
     
  13. Marge

    Marge Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    737
    Допаѓања:
    2.745
    Девојче извини вака,ама денес три-четири пати го срекавам твојот проблем,си отворила милион теми,отвори една и кој што има да ти каже ке ти каже...инаку имаш совет од мене на некоја друга тема-незаинтересиран за секс ли беше,мисли што ме измачуваат ли беше,не сум 100% сигурна,провери си
     
  14. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.592
    Да, ако имаат по 13 години и се држат за рачиња, па си рецитираат поезија под виножито... тогаш можеби.
    (иако денеска, ниту на тие години не постои такво нешто).

    Ма каква врска без секс, да ми рече мене дечко ми такво нешто, помислувам две работи:

    1. Овој плеска друга. :^)
    2. Овој е геј.

    Или евентуално има некој дисфанкшн, или е импотентен или му е мало корнишонче...

    Како и да е, земам една метла и го бркам од мојот кревет.
    Ми постребал таков на овие години, врска без секс ќе ми треба на 83 год., кога ќе треба некој да ме носи под рака додека купувам лекови во локалната аптека или помош да мочкам...

    Точка.
    (и не ми се верува дека имаш таков дечко, зашто мислам дека таков не постои на светов? :^)
     
    На Hristijan XXX, Ena05, mileystar и 20 други им се допаѓа ова.
  15. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Amen to that Трендафилке!!! :clap:

    И да не се повторувам со веќе кажаното, очигледното и излишното за кажување...се сложувам со сите девојки погоре.

    No such things! :shake:
    The end.
     
  16. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Да, баш така. Не верувам дека некој дечко мисли дека е возможна врска без секс.
    Тогаш некој нека ми го објасни фактот изневерување. Изневеруваме затоа што некој друг има поубава коса или фармерките поубаво му стојат. Или затоа што онаа онаму има розеви фустанчиња а тој баш тие ги обожава и тие и му фалат. Или му недостигаат неконечните разговори за делата на Киркегаард, баш тоа му фалело во врската.
    Мижи Асан мижи, јас ќе ти баам.

    Ако нема секс, нема врска. Уствари има, ама се знае на кои години. На тие години нема врска ако не му дадеш пак да те залапа, ама тоа е друга тема :)
    И се дрзнувам да речам дека во повеќето случаи проблемите во врската поаѓаат токму од таму - од сексот.
    No sex. No relationship. For real! :)
     
    На lovergirl19 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Theodora

    Theodora Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    1.505
    Допаѓања:
    5.575
    Кога бев помала имав многу добар дечко,фин,искрен,ме почитуваше,ама беше и крајно религиозен,ги почитуваше и сите верски празници.Тоа му доаѓа околу половина год.(сите пости и индивидуални празнични денови)да немаш секс.Дури и кога ќе поминеа постите јас одвај чекам да имаме,тој ми вели лицемерно било така да се однесувам,веднаш(???!!!)на секс да мислам,како непочитување на постот.
    Врската стануваше посериозна и тогаш кога си размислив дека треба да го минам зивотот во полуцелибат,избегав колку што ме дрзеа нозете подалеку.Јас си сум сексуално суштество,не мозам да опстанам со толкави ограничувања :( .За споредба со сегашниот дечко имаме секс најмалку 4 пати неделно,и ретко кога остануваме на една партија,па ти направи споредба ;) ...
     
    На lovely92 и eleni23 им се допаѓа ова.
  18. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.690
    ние со дечко ми издржавме без секс 3-4 год.тој стварно ме сака и ме чекаше а потоа кога бев спремна се случија многу неубави работи во мојава фамилија и едноставно цело врем бев депресивна и под стрес и не мо беше до тоа.значи зависи од дечлото ако навистина те сака ќе те чека.а
     
    На Shnolkicka kiki, palacinka и ma4e-94 им се допаѓа ова.
  19. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.634
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски
    ајде бе ...може исо години да те чека да те кхм и да те остаи.....сексот не е поврзан со љубов...повеќе е потреба,нормална човечка потреба како храна,вода и сл..
    патем ништо не им давате на мажите и вие уживате исто колку и они и вие си пружате нешто на себеси,ако идеме по тоа му дадов јас ке си кажам ми даде....зашо он може да зима ја да давам само.....може и обратно ја да си зимам што ми треба на мене и моето тело...премногу сме опседнати со тоа што мажите ни го наметнале а и општеството во поголем дел
     
    На eleni23, Marianeghra и seksi им се допаѓа ова.
  20. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Ааа, мало морген.

    Живеам во просветлено доба, каде што верувам дека (скоро) сите сфатиле дека и ние женките имаме сексуални потреби. Девственоста и чекањето на витезот во сјаен оклоп им ги препуштам на омилените ликови од бајките, ама мене ми се сака.

    А таман работа да немам секс дур сум во врска. Тоа „чекањето“ со години е тотален апсурд, а во повеќето случаи и голема дволичност (плес, плес на страна).

    Нема потреба да се лажеме, сексуалниот нагон не е нешто што треба да се потиснува, особено не кога е во комбинација со емоции кон одреден партнер.
     
    На tessie, eleni23 и ana-banana им се допаѓа ова.