1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска без секс

Дискусија во 'Секс' започната од bubicko, 1 февруари 2011.

  1. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    Врска без секс...како кафе без цигара(за пушачите се однесува) :D :)
     
    На barbieee88888, Femina...1, tanja88 и 2 други им се допаѓа ова.
  2. ma4o4female

    ma4o4female Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    482
    Допаѓања:
    352
    Врска без секс, како Маријана без Росана :rofl: :rofl:
     
    На Phyramide и mysterious им се допаѓа ова.
  3. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Аман кога читам вакви теми ми се....б'љват.
    Јас се прашувам каква би била таа врска без секс? Па тогаш јас имам 10-тина дечковци бе.
    Сите што ми се другари фактички ми се дечковци, пошо се сакаме, се почитуваме само што немаме секс. Колку сум била јака бе, пукам на сите страни со дечковци, фраерка. 8)

    Како и да е, ниедна врска не би функционирала без секс. Сексот е најбитна ствар, после хемијата и карактерот. Ако сте дошле до секс, значи функционирате карактерно, а сега е на ред сексот.
    Ако тој не оди, ништо од вас. А камоли да се нема. Пооо, па попрво ќе си ја наситам гладната душа со секс отколку со храна. Не знам ни зошто се спомнува ваква тема, кога сексот во една врска е како сите останати потреби што ги имаш за личноста. Да ја гушнеш, да ја бакнеш, па и понекогаш да се искараш.
    Ма сексуалнен нагон ти е исто како и потреба за храна, јас не знам зошто толку философии околу оваа тема.

    И дај ама ви се молам кога читам коментари од типот... "Одев со дечкото 3-4 години и не ми побара, ме сакаше ме чекаше..." Добро бе, толку сте наивни или...? Бог да чува, бидете сигурни дека во тие 3-4 години немал секс јеа, шр. Па ве растурил од изневерување, се турил од плескање настрана. И знаете што? Потполно ги поддржувам и ги оправдувам. Само напред, кога жените сами не знаат да си направат да не им мрда газот на мажите. Сами си правите. Бог да чува, 3-4 години да чекам некоја да ми даде.
    |( Љубовта не е посилна од нагонот. Ајде да те видам не јади 3-4 години. Ќе издржите? НЕ. Па така и со сексот.
     
    На eloves, sparklie, Femina...1 и 19 други им се допаѓа ова.
  4. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Јас незнам зошто да се потиснува желбата? Нема ништо срамно! Мене кога ми се сака јас отворено му кажувам на дечко ми `оваа вечер ми се сака` и крај на приказната. И да, не чекав пола година, година или незнам колку за да спектакуларно се деси чинот. Му `дадов` уште првата недела! Знаете зошто? За да не си побара на друго место :) Пошто мене ми е кристално јасно дека нема теорија да ме чека една година, две или незнам колку. Тоа си е потреба и крај. Па нема 1 година да дрка ебаго |(
     
    На Femina...1, eleni23, romanticna.dusha91 и 3 други им се допаѓа ова.
  5. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    Бубичко, не се секирај ти си во право.
    Или што побрзо доведи го во ред и објасни му каде е уживањето во врската или бегај дека гледам дечково и во брак планира така да продолжи.
    Или можеби многу сериозно си сфатил дека апстиненцијата е најдобар начин за заштита од СПБ и бременост :D
     
  6. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.690
    Да сигурна сум дека немал секс со никоја друга во тие години,зошто има различни типови на дечковци ако ти си дала уште првата недела какво мислење ќе има за тебе што мислиш.ако некој те изневери значи не те сака и тоа е оправдување дека не си му дала секс?ок е значи хаха. никој не нападнав и не сакам некој да ми кажува и коментира дека ме изневерувал дечко ми и слично.можеби не сте запознале таков како него со чувства па мислите сите се исти.
     
    На Frosi333, Ella.313 и lovely92 им се допаѓа ова.
  7. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Да ти кажам право се запрепастив кога видов дека имаш 25 години, пошто вакво размислување оправдувам до некаде кај тинејџерките.
    Од каде си ти сигурна дека немал секс во тие 3-4 години. Па и да тури од мастурбирање, пак нема да му е доволно, се знаеш што и бара душата кога веќе си сексуално активен. Љубовта не е само држење за рачиња и шетање покрај реката. Треба секс! Јак секс! Се лачат хормони на среќа после чиност и личноста уште повеќе ја сакаш.
    Ако не оди сексот, тури пепел. А ако па го нема, пфф.
    Какво мислење ќе имал за мене ако сум му дадела по една недела. Какво? Супер мислење.
    Немам 15 години па да се мислам што ќе мисли за мене, нормален дечко и маж ќе биде среќен по таа одлука, зошто баш на почеток треба да падне секс, додека се чувствува магијата, страста...

    Се чудам колку ве имаат совладано нашите балкански размислувања, а за тоа дека во тие 3-4 години тој ја поттиснал неговата желба за секс, разговарај еве со машка страна, ако од женска не ти се свиѓа вистината.
    Ни ти ни никој не би издржал 3-4 години без секс, освен ако не решила некоја да се закалуѓери. Разбери дека сексот е потреба како и храната, тој може каков сака да е, добар, срцка, паметен, разбран човек, ама секс си е секс. За добро твое, не биди наивна, понатака во животот ќе имаш секакви ситуации, не се верува никому! Не велам јас за него дека бил лош, сигурна сум дека бил добар човек чим ти така кажуваш, али дека имал секс настрана жива сила не може да ме раззубеди. И не, не го прави тоа лош човек, туку баш нормален.
     
    На eloves, Femina...1, Dazzle и 5 други им се допаѓа ова.
  8. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.690
    Пак кажувам никој не нападнав и несакам некој да ми кажува дали имал тој секс или не,и затоа несакам да ми се правиш ко се да знаесш.разбирам што значи сексот и нема потреба некој да ми кажува како да размилувам ,или какава ми била врската итн. неможеш да збориш така на памет за некој што како прво не го познаваш,само заради едно мое размилување.секој си кажува како размилсува јас го наведов мојов пример и на сите ви посакувам дечко како мојот. позз и нема повеќе потреба од дискусија!!!
     
    На Ella.313 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Исто колку што дечко ми ја `чекал` бившата 2 години :rofl: Таа мислела дека ја чекал, а он се турил од плескање настрана. Оф море жени, не живејте во заблуда :rofl: :rofl: :rofl:
     
    На tessie, eleni23 и ludoto19 им се допаѓа ова.
  10. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.690
    :x :x :x секој со свое мислење и искуство :)
     
    На Ella.313 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Првиот месец само лапање
    вториот месец сеуште лапање
    третиот месец се уште на лапање
    четрвтиот месец може малце за газе преку облека да ја фати
    петтиот месец еве и за груда ама само преку прслук, на голо не не, никако
    шестиот месец малата го фаќа за ***** преку фармерка
    седмиот месец сеуште се до оваа стаза
    осмиот месец му дава
    хендџаб
    , након свих звезде и молби
    деветтиот месец ја фаќа на голо за газе
    десетиот месец и за груда на голо
    единаесеттиот месец имаат петинг
    после 1 година имаат секс

    му се праи невињачка, ау, никако ЈАС ЛИ? не не, никако, темно, не пуштам глас, само мисионерот, ништо друго, 1 неделно ќе имаме секс, не не, не сакам да
    го пушам бре.
    ...Гад ми е! Не може да ми ја
    лижеш

    и после недела дена малата дознава дека дечко и
    ебел, ебел преебал на страна
    го прашува ЗАШТО??

    тој- Епа што си мислеше ти јас ТЕБЕ ЌЕ ТЕ ЧЕКАМ 1 ГОДИНА??? плус УЖАСНА СИ ВО КРЕВЕТ :rofl: :rofl:

    И продолжете вака да играте на 20 и кусур години! АЈДЕ ЌЕ СЕ ЧЕКАМЕ бре бог да чува! Па не сме деца скоро сите овде сме од 19 па нагоре(што коментираме на темава)
    Нема да ве вара, ич ич, заљубено ќе ве чека 1 година, за да му ја
    заебете
    со вашата невињачност(срамежливот)! ЛОШ СЕКС- КРАЈ НА ВРСКА ВРСКА БЕЗ СЕКС на позрели години- ВАРАЊЕ
     
    На Ena05, eloves, LaraSolare и 8 други им се допаѓа ова.
  12. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Lacrimosa
    потполно се согласувам 3 4 години без секс :o аман бре луѓе според мене извини ама шанса нема мислам дај да излезиме во реалниот свет
    или човекот ако е толку поштен раката тогаш мислам му има паднато без навреда
    сексот е потреба
     
    На eleni23 и Lacrimosa им се допаѓа ова.
  13. Vivaforever

    Vivaforever Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2011
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    17
    Без fight девојки,смирено :)

    Не се узбужавајте ве молам,губите од еластичност :rofl:
    Биг лајк за Лакримоса,современа девојка,браво!!! ...И јас несваќам што толку галама околу темава секс,општо,тоа е исто како потреба за храна како што кажа Лакримоса...врска без секс ?!? -безврска, алооо во кое време живееме....па уште и невини имало... :geek: и јас му дадов на недела и мнооогуу трагично го свати тоа,... :worried: јаден мој дечко,не спиеше дури...
    -Бидете,иновативни,не срамете се,пробувајте...СеКсАјТе Се бреее луѓее,не патете од неукост,жалосно е :(
     
    На eleni23, ana-banana и Lacrimosa им се допаѓа ова.
  14. Mygirl

    Mygirl Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2010
    Пораки:
    577
    Допаѓања:
    849
    Мене дечко ми ми е прв, па затоа кога се фативме ми рече дека не мора да се брзаме за ништо, дека може да чека и години, кога јас ќе бидам подготвена тогаш. Пред да се фати со мене тој имаше врска од околу две години, се разбира со редовен секс. Нема да кажам точно кога првпат се случи тоа, но беше прилично брзо :lol: Не заради тоа што се плашев дека ќе ме изневери, напротив му верував дека може да чека, наивна бев тогаш, имав само 17 години :$ , туку, едноставно, сакав да се случи. Иако имав 17, скоро сите мои другарки имаа редовни односи со своите дечковци со кои беа подолго време и често водеа разговори со експлицитна содржина :D Сакав и јас да ја пробам таа “магија“, не само заради тоа што моите другарки веќе пробале, туку, затоа што бев заљубена во него, сакав тоа да се случи со личност која што ја сакам и дополнително, многу му верував и го чувствував како многу близок.
    Сеуште сум со него, тој ми е прв и најверојатно ќе ми биде и последен :) Не сум со застарени сфаќања, дека мора да останам со првиот, туку, едноставно, така се случи и воопшто не ми е криво. Не ми требаат други искуства, убаво ми е со него, го сакам и се надевам дека ќе останам со него.

    Конкретно за Бубичка, не ми е возможно машко да рече такво нешто :^) Очигледно дечко ти има некој проблем, инаку нема шанси тие зборови да излезат од машка уста :x Па дечко ми како сексуален манијак е, права шкорпија :D Секоја шанса за интимност максимално ја искористува :)
     
  15. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    942
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    Јас морам да ја прашам Бубичка дали имала секс со дечко и. Дај ако си немала пробајте еднаш, немој да излези дека е импотенте па затоа вакви мисли кажува. Лично сметам дека не постои таков маж на земјава што ке ти рече не срце облечи се, не ми се сака...цццц исто како маж ми да ми даде 10000денари неповратни за шопинг и ја да му речам не срцко земи си ги несакам нови фармерки, штикли и све по реду... :^) никад...
     
  16. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Врска без секс ти е нула. Јас откако сум бремена, многу ретко имаме секс и да ви кажам, тоа воопшто не ми е по кеиф. Нити порано кога менував дечковци не сум се воздржувала. Ако ми се сакало сум имала.На маж ми откако се фативме, му дадов на вториот состанок, иако претходно 3-4 месеци се мувавме, ама имавме други, па не бевме интимни еден со друг.Штом официјално стапивме во врска не гледав причина зошто да чекам. Тој ме цени и без тоа што не бев невина и што веднаш му дадов. Е сега друга е приказната кога бев невина, на тој душата му ја извадив :lol: Имав 17 години и кутриот 1 година се мачеше да добие. Башка и тој невин, па си играв со него. Затоа па ме казни, штом имавме , за 3 месеци ми раскина, почна да си се ... со други.Малку тешко го прифатив тоа,ама веќе од есента на факултет си продолжив ко што треба :)
     
    На mamence и Bozica1980 им се допаѓа ова.
  17. Zoza

    Zoza Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    297
    јас стварно неможам да разберам како бе дозволувате врската да ви биде бес секс....да ве чека 3-4 години? :^) Абе до кога овие балкански размислувања ке те смета за лека ако му дадеш уште на почеток бла бла...демек за тешка ке те смете ако му дадеш после 4 год? :?: Ке му иде преку *** да ве чека бе и после ке биде; ем еб*на ем оставена :wasntme: Море со тие размислувања само ке добиете мислење дека сте балкански заостанет менталитет а не невина мирна девојка за фамилија....оффф како се нервирам од такви муабети демек; мене ке ме зема за жена а оваа кур*ата ја е*е....и оп после некое време ку*вата е законска жена а вие? Секс бре само секс разбирање љубов и се е ок...и тоа не некој мизерен секс легни рашири ноге и гледај тв него акција луге...како што секоја жена сака задоволство така и машките сакат да се задоволни 8) е тогаш е идеална врска а не кога е леванка и десанка.... :D

    А ти девојко што ја отвори темава кажи му на твојот дечко дека врска бес секс е како крава бес млеко :lol:
     
  18. vidoe

    vidoe Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    1
    ние машките што сме имале секс бараме девојки што исто така имале секс,а тоа дека ја изгубила невиноста со друг си ја прифаќаме(ја научил барем нема да се мачиме),девојките кој ја вкусиле магијата на водење љубов знаат што сакаат.
    еј девојки 21 век глумците сите скинати на 13 а вие чекате 27 години со маж да легнете,и после ве оставил не знаете на кур да се качите.....
    чекајте на 60 да му дадете ке станете поголема домаќинка,може и да се забулите...
     
  19. renata76

    renata76 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2010
    Пораки:
    222
    Допаѓања:
    34
    За мене врската без секс е безврска, нема логика и нема зошто да опстои таа врска.....
    или раскинете или уживајте не тоа..... :* :*
     
  20. Butterfly-itgirl4s

    Butterfly-itgirl4s Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    414
    Допаѓања:
    285
    врска без секс? тоа врска е?? па тогас ја со колку сум у врска имам толку многу другари..глупости зиви јас на мојов му дадов на третиот состанок па до последниот ден врската ни бесе придвизена од сексот .сексот е двигател дефинитивно немозе тој да е фин добар паметен а во кревет нула епа зосто да се мациме пробај навреме не бива на 4ело ке ти писе дека си ебана па и да зборува после има докази?бидете задоволни и сексајте се сто е тоа толку срамно сите го прават.