1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска без секс

Дискусија во 'Секс' започната од bubicko, 1 февруари 2011.

  1. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Имам две другарки со ново печени дечковци.
    Едната не е невина и на второт видување се исплеска со овој и еве супер им е врската.
    Другата е невина. И сега проблем, 5 месеци како одат ама немаат никаква интимност, ама баш никаква, И сите другарки и кажуваме, да не се стега, да му даде, ама ајде де, 22 години и нешто има, ма уште невина и не и се дава така бргу.
    А оваа ако направи ко што планира, да му даде за 5-6 месеци, нема да го издржи до тогаш да и е дечко.

    Врска без секс е без врска!
     
  2. Li0ness

    Li0ness Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2010
    Пораки:
    1.057
    Допаѓања:
    1.818
    Секоја стабилна врска (според мене) може да издржи период без секс, од Х причини. Ама ни јас не би сакала платонска врска, сметам дека тоа не е доволно за еден комплетен однос меѓу двајца возрасни. Кога машко е баш, баш заљубено може да чека, ама со години? И врската постојано да биде таква? Да си бидеме најдобри другарки? :^)
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  3. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    А и зашто па да чека. Небива само он добива. И на девојката ќе и биде уште поубаво, јас незнам зашто се стега, ај да е мала разбирам, ама 22 години.....па нели и се сака и на неа :D

    Најголема предност е што сексот решава поблеми, јас незнам паровите кои немаат секс што прават после кавга :D
     
  4. Astrid

    Astrid Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    23
    Си мислиш тоа баклава е да го раздава. Ако не и се „дава“, нека си ја чува невиноста, тоа е само доказ дека не е созреана за секс. Само кога еднаш конечно ќе „даде“ сама ќе сфати дека не дала ништи и ништо не и е одземено, само изгубила многу време и врски со потенцијал, оти врска без секс може да опстане на 16, 17 години, или кај пов еден два месеци од врската, колку да може да се запознаат меѓу себе партнерите. Ама врски со години, меѓу луѓе во години (мислам над 20) кога тогаш пукат. :|
     
    На eleni23 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. EleMental

    EleMental Популарен член

    Се зачлени на:
    16 мај 2011
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    4.242
    6 години врска без секс???? од 17 до 23? А добро.. ништо не ми е јасно, а сепак не знам што да прашам :))))).

    Он топик: НЕ, без секс не бива. И не дека сум машко, ами повеќе од јасно е дека добриот секс е потребен за да се одржи потребното ниво на интима и поврзаност, да не спомнуваме среќните хормони што прават како екстра ефект
     
  6. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Врска без секс за мене не е врска. Иако постојат и други фактори за одржување на една врска, сепак сексот е еден од најважните. Интимноста е важна работа во врската, не смее да се запостави. :)
     
    На Coton му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Theodora

    Theodora Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    1.505
    Допаѓања:
    5.575
    Мене ми е нереално да очекувам од некој да ме држи за раче и да ми чита поезија на свеќи на полна месечина на неопределено. Денес работен однос не можеш да засноваш на неопределено време не пак врска без секс.
    Ако има не дај Боже здравствени ограничувања од поминлив карактер ќе се помири секој извесен период ама ако двајца здрави, прави, сексуално зрели и искусни луѓе играат на карта апстиненција без оправдани причини тогаш глумат лудило. Ако целта е да се задоволи примитивизмот на средината читај балкански менталитет на тежината на девојката со одлагање на моментот и паѓа акција и перформансов е испод секое ниво, а отишле неколку години од животот кои си ги сје‘бала и те сје‘бал типов на велико и тоа лошо, :D .
    Платонска љубов е за некои романсиери и поети од минатото кои се самоубивале поради невозвратена љубов, ние сега не сме толку идеалисти така да дајте и телесна форма на љубовта бидејќи животот е краток еве може и катаклизма ни е на повидок, па барем среќни да заминеме бидејќи при секс се лачат хормони за среќа, ајт сите таму активирајте ја развратната фантазија и играјте по третиот закон на чиче Њутн екшн-риекш на рипит, :D .
     
    На XMaN и slatkichKa123 им се допаѓа ова.
  8. paulina2

    paulina2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    419
    Допаѓања:
    122
    сексот е убав...и е нешто што најмногу ја држи врската ,не можам да замислам врска без секс,сум имала такви врски кога бев тинејџерка,ама сега кога ја разбрав суштината на сексот ,сфаќам дека ако нема страст и добар секс во една врска,,таа може многу лесно да пукне кога тогаш
     
    На Coton му/ѝ се допаѓа ова.
  9. MSkorpionka

    MSkorpionka Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.972
    Допаѓања:
    4.096
    Најубавата врска што ден денешен ја почитувам и ми е како ''врска од бајките'' е токму онаа без секс, во тин деновите, кога едно држење за рака беше повеќе од оргазам, кога нежното милување по лицето беше повеќе од петинг, кога искрено не помислувавме на секс, не затоа што немавме желба, но на некој начин не сакавме да го валкаме совршенството...Но добро тоа беше тогаш, а тогаш бевме поети, фантазери, илузионисти, ма деца...Барем јас тогаш уште се сметав за дете...
     
    На Bitter-Sweet, lovely92 и sanjaeva им се допаѓа ова.
  10. mysterious

    mysterious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1.491
    Допаѓања:
    2.661
    ... |(


    Така не стигнуваме ни до Градско,а не пак погоре.

    Ќе кажам само не,не бива,не успеваат,баш како што кажа Алис,што прават после караница.. Другото,да не се повторуваме. :)
     
  11. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.484
    Пол:
    Женски
    За мене си зборам Имам секс со некој што го сакам а штом го сакам ке се трудам околу врската.

    Пред три години (имав 19 години тогаш) имав еден со кој одев 10 месеци ама ич не го сакав. Ми побара неколку пати го одбив и не ми е мака раскинавме после.

    За сегашниот со гордост кажувам дека јас му понудив секс. Предходно со сите што бил му биле за неколку вечери, со мене сакаше нешто на подолга стаза па не ми побара одма. Ама јас го засакав за брзо, ми стана мил, бевме 24/7 заедно, откако го засакав секој момент ми доаѓаше да му скокнам и една вечер тој спиеше јас будна бев и ни две ни три почнав да го фаќам, се расони малце и јас толку чекав.

    Ако се работи за тинејџери во ред е врска без секс, ама за повозрасни некои што одат повеке време и се сакаат стварно не знам како издржуваат без секс.
     
  12. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Значи прво да разјаснам јас не му дадов на никој, па побогу и јас си земав. Не уживаше само тој во сексот па да му дадам п**** за да ужива, уживав и јас, 50-50 сме.
    А врска без секс-пиши пропало, тури и пепел...
    Јас со првиот ми партнер имав секс после 6-7 месеци, не зашто не бев спремна, туку едноставно не се гледавме редовно, дечко ми беше само ради реда, почнавме интензивно да се гледаме месец-два и готово, се подадов а невина бев. И гајле ми е.
    Сега со Петко, не бевме ниту во врска, само се мувававе, по трет пат и бидна што бидна. Јас не допрена 6 и повеќе месеци, кај него дома филм ќе гледам, ме допре за ц*цка и гз, помислив поплава имам меѓу нозе...И си реков нема што да се чека, препушти се Најубава на моментот и страста и уживај.
    И уживав, уживаше и тој, малку се замарав што ќе помисли, вака-така, ама ми беше гајле и мене ми беше убаво и сакав и јас, не ме силуваше па да се срамам...

    Ама јас не сфаќам како имате по 20тина години и немате секс, добро што правите бе луѓе?
    Седите на клупа и си читате поезија, гледате докуметарци за Втора светска војна и се држите за раче?
    Ајде женско можда и ќе сфатам ќе се уфилма, дека е неспремна, дека е поштена и сл. ама маж бе, од 20 и кусур години немал секс 2-3-4 години, па плускавци и тртки ќе му излезат на рацете од секојдневно дркање...
    Ама па и женско, какво уфилмување, какви бакрачи имам бе потреба од секс, од оргазам, вриштачки, силен, да ме опушти ...па и невина да сум, ќе сакам да пробам да видам што е тоа толку убаво што сите го зборат...
     
  13. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Е аман со сексот како зависни да сте. Дечкото твој е во право... и ако не работат доволно хормоните не мора да има такво нешто :)
     
  14. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.274
    Допаѓања:
    101.179
    Пол:
    Женски
    не верувам во врска без секс. иако почесто девојките се тие што одбиваат, и мислат дека ако они не му пружаат на дечкото дека и он апстинира и е поштен, мислам дека он си добива тоа на страна. А ако немам секс што ќе ми е дечко?? За платонска врска ги имам другарите.
     
  15. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Ми текна на еден муабет кој го правевме на факс - се однесуваше токму на ова, врска без секс, односно секс дури после свадба.

    Имавме во група една цура која беше во врска со некој тип веќе трета година и ни велеше дека за неа сексот е нешто свето и дека таа, бидејќи е голем верник, го разбира сексот само како средство за правење деца но ете сакала да проба со парнерот дури откако ќе се земат. И другар ми и вика - а што ако настанат технички проблеми? И тебе ти е после криво затоа што не си го испробала пред бракот?
    Се разбира дека не го разбра точно што сакал да и каже :worried:

    Врска без секс, може бе. Се знае у кои тин - ејџ години. Па се држите за раче. Па го седнуеш на клупа по можност го вика он другарот да му држи стража и лапаш тука додека овој ко муле брои минути и саати. Евентуално те носи у парк, и тука му наседнуваш и лапаш, лапаш се додека утредента не се разбудиш со Анџелина Џоли усни, од лапање. Херпесот е чисто гратис и бонус. И не ти е гајле што си цела влажна, битно си лапала :D
    Е ама кога ќе ги почуствуваш благодетите на истиот, и пак да се воздржуваш особено кога си во години да не мораш да си правиш „шије ми га Џура“ на паметот, ми е мене нелогично, неприродно, и незамисливо.
     
    На nesa му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Antonija123

    Antonija123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2011
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    73
    Јас лично не знам каква е таа врска помеѓу двајца млади луѓе без секс. Разбирам да се случи тоа после долги години брак, ама во младоста? Некако ми е несфатливо.. Не викам дека треба да се претерува со секс, некој нема толку желба, ама пак многу ретко?..
     
  17. srcka55

    srcka55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 март 2011
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    18
    а јас на пример шо сум немала секс никоаш до сеа,ко ќе фатам дечко одма треба да му дадам? =) не можам одма бе луѓе....оф.........
     
  18. Antonija123

    Antonija123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2011
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    73
    ^ Мене поентата ми беше друга. Зборувам за сериозни врски со иднина. Јас во врска не влегувам без да бидам сигурна дека е навистина загреан за мене, дека има чувства, значи кога влагам во врска влагам во сериозна врска. А сериозна врска без интимен однос за мене не е сериозна. Така барем јас гледам на работите.
     
  19. srcka55

    srcka55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 март 2011
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    18
    не ти поставив тебе лично прашање во врска со твојот коментар...општо си прашав онака некој да ми каже :D
     
  20. Antonija123

    Antonija123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2011
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    73
    ^Добро де јас си ја појаснив поентата, не е за тебе специјално наменето, за себе си пишував во постот