1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска без секс

Дискусија во 'Секс' започната од bubicko, 1 февруари 2011.

  1. veteruska

    veteruska Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2014
    Пораки:
    1.977
    Допаѓања:
    5.798
  2. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.573
    Допаѓања:
    171.536
    Пол:
    Женски
    Дечки, последна опомена.

    Доста беше тролање, доста беше убедување. После мојава опомена ако видам како се исмевате или наметнувате мислење, ќе одмарате од темава.
    Сите до еден.

    Крајно неразбрани сте, после 3-4 мои опомени..
    Дури и ве оставив офтопик да одите, а вие го злоупотребивте и тоа :)
     
    На LiliBoz, cresa-jagoda и buba4e89 им се допаѓа ова.
  3. Stargazer

    Stargazer Активен член

    Се зачлени на:
    17 август 2017
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    220
    Пол:
    Машки
    Дали под врска без секс се подразбира неконзумирање на пушење, мастурбирање, лижење гради, соблекување гола по долна облека пред дечкот и така натаму? Да прецизираме што е тоа врска без секс. Постојат разни видови на сексуално искуство. Не мора да значи стриктно пенетрирање во вагина.
     
  4. doubleg

    doubleg Популарен член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    285
    Допаѓања:
    4.406
    Не реков дека јас би го правел тоа, но можам да разберам за што збори. Ако може да издржи и дечко и ја поддржува во тоа, не гледам проблем. Тоа што веќе имала секс само и оди во прилог, пробала и знае од што се откажува.
     
  5. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.120
    Допаѓања:
    76.420
    Пол:
    Женски
    Зошто да ја откачи? :)
     
  6. forumce

    forumce Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 февруари 2017
    Пораки:
    8.094
    Допаѓања:
    37.556
    Пол:
    Женски
    Оти не му дава. :)
     
  7. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.120
    Допаѓања:
    76.420
    Пол:
    Женски
    Епа така бе златна, призна на крајот дека недавањето сепак ја растура врската. :handshake: И јас тоа викам. Тука баш љубовта се гледа. А штом се сакаме и без секс, нема сомнеж дека е вистинска безусловна љубов. :inlove:
     
    На Таа Сум, elimkd, Petra777 и 4 други им се допаѓа ова.
  8. forumce

    forumce Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 февруари 2017
    Пораки:
    8.094
    Допаѓања:
    37.556
    Пол:
    Женски
    Па ако се согласуваш дека недавањето ја растура врската што не му дадеш на човеко :^)
    Како што знам, т.е. прочитав на претходниот си му дала па пак ти раскинал. Контрадикторна си.
     
    На Emy867 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.120
    Допаѓања:
    76.420
    Пол:
    Женски
    10 постви ми избришаа... објаснував... има наназад неколку постови што останале, белким се доволно поврзани за да се сфати на што мислам.
     
  10. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски
    А што па тебе ти е толку гајле дали ке му даде или не...ај пули си ти таму твој двор...море ама дрскост.
     
    На Kathrynn и elimkd им се допаѓа ова.
  11. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Инспирирана од темава му се јавив на дечко ми и му реков дека сум одлучила дека го сакам толку многу што сексот не ми е потребен, и нема потреба да имаме секс.
    Не се побуни, уште сме во врска.
    Дали се уште ме искористува, или веќе можам да сметам дека е љубов :?:
     
    Последна измена: 2 октомври 2017
    На Glossy-girl, Annath, aleksandra4444 и 9 други им се допаѓа ова.
  12. forumce

    forumce Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 февруари 2017
    Пораки:
    8.094
    Допаѓања:
    37.556
    Пол:
    Женски
    А што па ти толку се најде затечена со моето мислење?
    Тебе ти се обратив? Ниту некого убедувам, ни наметнувам свои ставови. Не ме занима кој што праве, само ме изиритира тоа што пишала дека дечковците одиле со нас само за онаа работа.
    Со мм последните 13 месеци само 5,6 пати сме имале однос, па еве уште стоиме добро. Не сме пред развод уште, хаха.
     
    На aleksandra4444, krEM4Eto, Mishela и 2 други им се допаѓа ова.
  13. veteruska

    veteruska Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2014
    Пораки:
    1.977
    Допаѓања:
    5.798
    Во 21 век да бидеш во врска без секс за мене е незамисливо,луѓе од дедо Ное па навака имале секс во една врска а не пак сега,ова со дедо Ное го кажав симболично да не ме свати некоја буквално,и што е толку возбудлива таа врска без секс,само држење за раце,бакнување и толку,битно е тоа е љубов,и немора да значи дека ако нема секс во врската дека вистински некој некого сака тоа за мене е нон сенс.
     
  14. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски
    Аууу...е зошто само толку малку сексање за 13 мес.
    Па тоа не е нормално.. Ауууу....
     
  15. EarthFire

    EarthFire Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2014
    Пораки:
    171
    Допаѓања:
    880
    А што не пробаш да тестираш и други работи? Мислам зашто ако веќе ја тестираме љубовта на партнерот, да останеме само на сексот.
    Пробај неколку месеци не му се насмевнувај. Ич. Да видиме дали за една врска се важни насмевките, т.е. дали е зависен од твојата насмевка и дали има потреба да му се насмееш.
    Пробај после, не му се јавувај. Да видиш дали е зависен од комуникацијата со тебе, дали има потреба да комуницира со тебе.
    После пробај тестирај со тоа да немаш интерес за него. Не те интересира како е, што му се случува, ништо. Нема потреба да биде зависен од твојата грижа, тоа делува малку себично. Да видиме дали тоа ќе ја разниша врската?

    ...... Многу нешта можат да разнишаат врска, зашо многу нешта и ја прават врската - квалитетна врска ;) Безусловна љубов, само на родител кон дете. Ниедна друга љубов не може да биде безусловна.
     
    На Annath, bittersweet, moonlight-girl.55 и 18 други им се допаѓа ова.
  16. forumce

    forumce Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 февруари 2017
    Пораки:
    8.094
    Допаѓања:
    37.556
    Пол:
    Женски
    Што па тебе толку те интересира. Глеј си таму твојот двор. Шала на страна, ете ќе ти кажам ако толку те занима. 4 месеци разделени поради работа во странство и 9 месеци поради бременост. Измеѓу неколку пати секс. И тоа е.
     
    На mira.mira и Tanjamm им се допаѓа ова.
  17. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски
    Е тоа се важи, оправдано душичко.
     
    На mira.mira и forumce им се допаѓа ова.
  18. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Да не беше темава немаше да знаеме дека не сте се сексале во врските и браковите.
    Орајт, чил. Идам да зеам текила со лимон.
     
    На Bankarkata, Kathrynn, elimkd и 3 други им се допаѓа ова.
  19. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.065
    Допаѓања:
    11.214
    Biter еве јас те разбирам. Ти барем си почувствувала љубов, си сфатила дека имаш некој што те сака дури и ако му кажеш „ме боли глава, не можам вечерва“. Другите можат да ти се смеат, но ти им ја кажа вистината. 90% од сите што се прскаат знаат дека ако еднаш не пружат секс каков што мажот сака или одбијат ќе бидат заменети истата вечер или утре, а жена што ќе се замени за толку кратко толку и вреди. Ти ја разбирам поентата, не е да апстинираме цел живот каков што филм направија, ама не е се во сексот, колку и да е важен, без љубов и почит ништо не правиме. И мене ми избришаа еден куп мислења, се одјавувам и да ти пишам дека според мене си во право, а другите нека бидат и секс машини, џабе е ако немаат љубов, тие се робови на своите нагони, и ништо повеќе. Не сме животни само да се париме, треба да водиме љубов, да се сакаме.
     
  20. blonde_supergirl

    blonde_supergirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2016
    Пораки:
    821
    Допаѓања:
    2.131
    Пол:
    Женски
    Не ми е јасно што имате толку против сексот, навистина. Како љубовта да е исклучена од него. Што е подобро, врска без секс а со љубов или врска со секс, во љубов? Сексот со некој што го сакаш е благослов. Не хулам, така е. Поинтимно, поблагословено нешто нема, зближување на две души и на поинаков начин освен разговор. Зошто кога може целото, да го земам половичното? Сексот со мојот сопруг ми е екстаза.