1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска без секс

Дискусија во 'Секс' започната од bubicko, 1 февруари 2011.

  1. jarec6

    jarec6 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    2.734
    Допаѓања:
    17.901
    Пол:
    Женски
    Е поглупаво нешто од ова дека е голем верник и затоа не сака секс пред брак не сум слушнала :x Дечко ми е верник(и јас сум)ама него цел живот му е поврзан со тоа,па баш напротив,е многу страствен и не би бил со мене доколку не му е воопшто убаво во тоа,само заради тоа што е верник и не би трпел да немаме односи до брак.Какви се луѓе има значи.
    Се имам изјаснето мислам на темава ама ќе си кажам пак,значи ако го сакате и ве сака која е поентата да се чекате?не разбирам,до кога? Додека не ве изневери?или?
     
    На mona.s му/ѝ се допаѓа ова.
  2. LUNA.girl

    LUNA.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    255
    Допаѓања:
    135
    темава е многу интересна...мое мислење е дека ако е се како што треба во врската и ако страста е присутна...многу тешко може да се одолее на сексот(нема шанса да одолеете :lol: :lol: :lol: )
     
  3. cigarce

    cigarce Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    1.401
    Допаѓања:
    3.931
    Пол:
    Женски
    е навистина незнам
    би рекла дека може кај оние тинејџерски врски на 14-15 год,што знам,меѓутоа мислам дека помина тоа време кога им беше срам да се држат за рака,сега се е напредно и искусно бре :!:
    неможе,неможе,врска без секс според мене
     
    На Coton и mona.s им се допаѓа ова.
  4. mona.s

    mona.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    579
    Допаѓања:
    153
    е како можи да го земам јас за маж ко не знам каков ни е сексот,и ке си свиркам после цел живот,е затоа после ги изневерват тие посебните верници мажите....Јас знам за една шо немаја секс пред свадба и се зедоја и тој неа не му побара 3 месеци,и се разведоја оти тој беше GEJJJJJJ
     
    На eleni23 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. palacinka

    palacinka Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    5
    Јас одев со дечко ми за озбилно 1 година и 10 месеци, ај за малку речете ги 2 години... Во целото тоа време немавме секс, понекогаш само имавме петиг и водење љубов. Јас бев невина, не бев спремна за секс, згора на се и сум многу срамежлива и затворена за тие работи. Тој чекаше кога ќе бидам јас спремна, згора на се многу ме сакаше и многу пати ми велеше дека и него му било жал да ме скини од што ме сакал, од толкава љубов спрема мене. Врската ни беше одлична, имаше доверба, разбирање, љубов, другарство меѓу нас... многу луѓе ни завидуваа, зошто бевме едно! Се беше во ред, ОПСТОИВМЕ БЕЗ СЕКС, но на крајот јас се заљубив во друг и покрај тоа што бев во врска и му раскинав... Не знам по која причина ми се случи такво нешто, или не сум го сакала доволно и се било навика и еден вид другарство или поради тоа што не сме биле доволно врзани (мислам на секс)... како и да е....


    Сакам да кажам дека ВРСКА БЕЗ СЕКС МОЖЕ ДА ОПСТОИ, пред се тоа зависи од типот на луѓето, потоа од почитувањето еден спрема друг, само НЕ БИ ГАРАНТИРАЛА ДЕКА БИ ЗАВРШИЛА СРЕЌНО доколку по одреден период не се случи ништо. Сексот е природен нагон кој треба да се задоволи како и сите други физички потреби и Е НАЧИН КАКО ЦЕЛОСНО ДА ГИ СПОИ ЛУЃЕТО, покрај ЉУБОВТА за да бидат една целина!
     
    На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. MacenceEna

    MacenceEna Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    2.442
    Допаѓања:
    34.262
    Пол:
    Женски
    Врска без секс .. не би рекла дека може
    Може на 14 , 15 години..
    Сеа со деЧко ми да немаме секс незнам како би ни била врската :?:
    Сексот си е нормална потреба , и незнам како може да опстанат врските (не зборам за они помладите од 15 , 16 г) 1 годинина или пак две без секс :geek:
     
    На barby и mona.s им се допаѓа ова.
  7. mona.s

    mona.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    579
    Допаѓања:
    153
    е како да не,ако толку можеше да опстој врска без секс оти се заљуби во друг,оти овај спрема тебе се понашаше како сестра да му си а не женска.И немам поглуп муабет слушнато од то дека жал му било да те скини,боооооооооооооо бе чоек тој не ке те масакрираше,глупости ке имавте секс, и то шо му беше жал шо е паптетично не може да е од љубов....туку од несмелост
     
  8. antilla

    antilla Популарен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    381
    Значи сте воделе љубов ама сте немале секс, хм ? :^) . Јас пак си мислев дека водење љубов и секс исто му се фаќа, ама не било така, изгледа затуцана сум со сфаќањата. Среќа што постојат и вакви деца од кои ќе поднаучиш нешто. :|
    А пак тоа, нејќел да те скине? Таква љубов ниту било, ниту ќе биде :inlove: Од толку голема што била и сите што ви завидувале како на филм, ти си отрчала кај некој друг и нему си му ја дала невиноста. Абе ајде, ветер во магла, јас па будала читај.
    Он топик, на млади години, врска во која што има љубов без секс? Мислам тешко
     
    На eleni23 и mona.s им се допаѓа ова.
  9. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    И јас сум во долга врска и еве некои 2-3 месеци немаме секс поради здраствени причини ама и сама приметувам дека ми треба, а за него да не збориме!па не ми иде некако да си имаш стален партнер и ништо да не правиш...што врска ќе е таа
     
  10. hrizantema007

    hrizantema007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    42
    ja imav dolga vrska bez sex...deckoto bese non stop nervozen,samo se karavme,mislam edna od devojkite napomenala za edna takva vrska,,i mislam deka takvata vrska sekogas ke bide polna smao so problemi i raspravii...sexot gi opusta dvajcata partneri,,ke ima pak problemi,karanici,,,no sepak ne kako onie za sexot sto bile.........
     
  11. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.279
    Допаѓања:
    101.226
    Пол:
    Женски
    Врска без секс и да влезам во брак со него?? Нема шанси. Па и кола пред да купиш ја носиш на пробно возење :) А не па маж.
     
    На Andrijano31 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. mona.s

    mona.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    579
    Допаѓања:
    153
    Прочитајте нешто од Фројд или Ниче и ке видите како влијае сексот...кај жената а како врз мажот,стварно 80% го сфакатт како да му даваат на дечковците луге тоа не давање тоа е взаемно...ејј сатисфакција
     
  13. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Врска без секс е мачење на врската :!:
     
  14. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.790
    Допаѓања:
    65.498
    Пол:
    Женски
    Ако во врската сексот не мора да биде честа појава, во бракот ќе биде непостоечка појава.
    Здрави, прави, комплетно функционални луѓе, а да немаат секс не можам да разберам. Никако.
     
    На MarchelineAmaru и irenna им се допаѓа ова.
  15. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Eпа и јас не можам да разберам :) Hавечер кога ќе си легнете, ќе се гушнете под ќебенце, аморе кааако да не ви отиде мозокот натака?? :D
    Tоа си е сосема нормално, сигурно не сакам во 2 саат по сабајле дечко ми двојната лота да ми ја чита :lol:
     
  16. barby

    barby Популарен член

    Се зачлени на:
    22 мај 2010
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    8.449
    Другарка ми одеше со дечкото 2 години, :!: и немаа секс. Таман ќе решеа да останат сами, дури и на одмор беа заедно се нешто им испаѓаше, еднаш него го фатило грч на ногата, на одмор таа доби менструација и се така нешто им испаѓаше. Таа беше невина, а дечко и си имал сексуални односи и претходно. Многу се сомневаше дека тој ја изневерува, и одкога раскинаа дозна дека ја изневерувал со секоја втора, тој беше на факултет во Скопје, а таа уште беше средно во Гостивар. Двајцата сакаа да имаат секс ама не им успеваше, и на крај раскинаа.

    Јас врската моја не можам да ја замислам без секс, најмалку 2 пати неделно имаме со дечкото. Тој кога ме скина имав нецели 17 години, а одевме само 5 месеци, ме излажа да му дадам :lol: :lol: :lol: ама еве 3 и пол години сме заедно, супер ни е, си се сакаме, си се мазиме ]:) ]:)
    Со сексот повеќе се зближивме еден со друг, :!: кај сите е така мислам.
    А овие глупости дека ќе чекале до брак се мижи да те лажам, глупост невидени. Што би рекла една колешка- да не знае да се лапа ќе му раскинам, а не за секс.
    Тоа е задоволство и на машкото и на женското, а не само на машкото како што се збори, ај нека ми каже некоја што може да издржи повеќе од еден месец без секс, а да има дечко?
     
  17. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Ниту една билошки нормална и здрава жена!

    Дури и апсурдно е по малку ова, кога ќе земеш во предвид дека се, речиси се, во врската се врти околу сексот. Нема добар секс, ете ти незадволство. Тоа си повлекува влошена комуникација, а таа си повлекува несогласувања и многу нормално, крај на врската.
    Значи нема добар секс, чао пријатно!
    А не па нема секс!?!?!

    Жално и смешно истовремено.
     
    На Trendafilka и barby им се допаѓа ова.
  18. BlackSwan1990

    BlackSwan1990 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    2
    И во едното и во другото треба да се има редовен секс.И јас го имам истиот проблем,мојов вика дека сме немале услови,чека се неговите кога не се дома,а што е најтрагично има кола али на дечкото му било тесно,неможел да се опушти дрн дрн и стално се тераме кај што нетреба,еднас месечно ни е таа тема на разговор и лути сме по една недела
     
  19. liberian.girl

    liberian.girl Активен член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    2
    Врска без секс е како торта без ореви, подрум без ајвар... :D Ако немаш секс, значи помеѓу партнерите нема страст и не знам на што би се базирала таа врска, само на одење на кафе и шетање за рака? Всушност сексот е една од најбитните работи во една врска на исто ниво со разбирањето и довербата! Затоа уживајте си додека сте млади хихиихихи
     
  20. Oxymoron

    Oxymoron Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    1.391
    Допаѓања:
    12.243
    Значи јас не сум некоја секс машина, ама стварно постои ова луѓе? Ајде до 17-18 години, можеби и ќе поверувам, ама инаку...ц. Сексот е нормална, здрава работа, и врска без секс е измачување и за двете страни. И повеќе ќе се караат дотичните, зошто постои онаа тензија... :D Секс без љубов бива, но љубов без секс не бива :)