1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска без секс

Дискусија во 'Секс' започната од bubicko, 1 февруари 2011.

  1. acencetokitty

    acencetokitty Активен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2012
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    0
    Епа вака инаку се е супер ме гушка ме бакнува, нормално се понаша се гледа да е по мое ама не сваќам на милиони начини се обидов да дознам ако има нешто на пр.некој проблем неможам да сватам..Ми вика срце ова она сега се е воред се е баш супер ама кога треба секс да се има си заспие или наоѓа причина и на крај на муабетот.
     
  2. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Пробај да разговара отворено за проблемот ,мислам дека тој начин е најдобар.
     
  3. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски

    На страна темава, никогаш до сега не сум очекувала вакво гледиште од машка страна.
    Не му било до секс периодов? Во пмс да не е?
    Па колку и да поминува низ стресови и нервози, сигурна сум дека секој маж ќе најде време да си го изд*ка( со извинение). Ондак зошто не би имал секс?
     
  4. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.708
    Пол:
    Женски
    Машко кое не сака секс, кој го има ретко, а не е педер, не е маж. Не е се во сексот, ама без тоа не бива. И не е само да се има ради реда, туку треба да биде и квалитетен! :!:
     
    На vitomir му/ѝ се допаѓа ова.
  5. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    е пак тогаш навидум ако е све ок превземиги работите во свои раце и пробај да дознајш што е работата што не сака да имате секс бидејќи под период се подразбира месец два месеци не пола година |( заангажирајсе и сигурно ќе дознаеш...
     
    На acencetokitty му/ѝ се допаѓа ова.
  6. acencetokitty

    acencetokitty Активен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2012
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    0
    Епа разговаравме и само тоа изморен сум не ми се крева :D не можам да мислам на тоа..и јас го прашувам 7 месеци не можеш??? Ми вика добро ти само секс бараш ова она и почна да се расправа со мене..и ја си пуштив музика и несакав веке да го слушам...Ке ставам крај тоа е...
     
  7. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    офф боже како тоа после 7 месеци ти вели само секс бараш?па тој има воопшто појма што зборува?има воопшто некаква страст во него колку и да е уморен па потреба е бре тоа и јас да сум ќе ми скисни и од разговори и од све пробај малку построго нека кажи што е проблемот и кажиму дека имаш потреба ти ако нема тој...
     
  8. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.708
    Пол:
    Женски
    Крај би било најдобро.. :)
     
    На acencetokitty му/ѝ се допаѓа ова.
  9. acencetokitty

    acencetokitty Активен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2012
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    0
    Види му викам имам потреба ме свакаш? А кој не би имал да спиеш со машко до тебе колку и да не сакаш ке посакаш..Не знам најчудното суштество шо го имам сретнато.Ке почнам да размислувам дека се попедерчил:D :D хах мала шала..Никогаш не ми има одговорено точно на некое прашање што и да сум го прашала во врска со сексот.Само ме споредува со бившата , таа таква била позитивна насмена имала став имала карактер не знам ова не знам она.и секогаш истото една работа направил за мене и јас тоа не го ценам..А ја милиони напраив а он не забележува..Стан му плаќам за се што и да му треба секогаш добива и пак на крај сум крива јас. Ми има кажано дека ја сум единственото девојче што олку го има сакано и почитувано и разбирано....И не свакам дали воопшто има тој некакви чувства за мене..Си се чудам..Ке разговарам пак и последен пат се надевам и ке ве известам може ке му помогне на некој понатаму ако се најде во слична ситуација...
     
  10. acencetokitty

    acencetokitty Активен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2012
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    0

    Да...ама најмногу се плашам што ке им кажам на моите дома затоа што знаат дека живееме заеднооо/....
     
  11. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Значи голем дел од мажите ако му умре баба му и утре да му кажете ај секс ќе има (Не сите)

    А овдека тоа 7 месеци да неможе .... те молам .... машко ако несака секс тоа е од 3 и само 3 работи


    1.Нешто не му е во ред со морковот ,па се плаши да партнерката не го гледа како слабак или нешто така во таа област

    2.Не му е атрактивна партнерката или пак има некој психопатски сексуални желби па страв му е .... (јас на пример да дознам дека партнерката моја се пали кога ја мочам или сл. , и ја не би имал секс со нејзе 7 месеца) ...

    3.геј е ....

    Тие се само валидни изговори , се друго е неважечко ....


    а acencetokitty , можно е тој да си се швалериша во околина а тебе да те искористува само за некои работи , ете викаш стан му плаќаш .... и сл.
     
    На thelittle17, Neytiri, sesilija и 2 други им се допаѓа ова.
  12. acencetokitty

    acencetokitty Активен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2012
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    0
    Да а?? Можно е... а ја лично не се сметам за неатрактивна или никогаш немам направено некои такви глупости да би го фатило страв...За тоа што велиш морковот хахаха не е мал и немал некои проблеми како на почетокот беше све супер по 2-3 пати сме имале одеднаш не му се сака веке...а може и геј да е хаха...или евентуално ме искористува...ке си дознаам јас...благодарам сепаккк
     
  13. Jagoda123

    Jagoda123 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    2.467
    Допаѓања:
    11.105
    Пол:
    Женски
    Па тоа што живеете заедно не е доволна причина да бидеш со некого со кого не сакаш да бидеш.

    Што ќе кажеле твоите??? Живи лупости..
    Цел живот ли твоите место тебе ќе донесуваат одлуки? Тие да не те натераа да живееш со него? Сигурно сама си донела таква одлука, така сега и оваа одлука сама ќе си ја донесеш.
    Нема што твоите да кажат, ти треба да го кажеш последниот збор.
    Или иде, или не иде. Трето нема.

    Тој ако си наоѓа 300 глупави изговори поради кои не сака да биде интимен со тебе и ако му е убаво така нека си тера цел живот така.
    Сам или со тебе него исто му се фаќа, а тебе?

    Ти треба отворено да му кажеш дека вие не сте само пријатели туку сте и љубовници и дека нормално е да сте интимни, ова што тој го прави не е нормално!

    Ако не сака отворено да разговара и да се промени, напушти го и ич око да не ти трепне.
     
    На mime87 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    овај пат морам и јас да се сложам со Yipman2 дека можно е и да те искористува за жал тој е машко па еве совети и од машка страна што може да биде,испитај добро и друго што ми текна да ти кажам велиш никаде не оди без тебе само на работа и неможи да те изневерува,немој да бидиш сигурна во тоа јас имам комшивка што со колега женет на работа во некој си магацини на работа таму си го правеле ќефот така да во маж доверба се нема за жал биди паметна и докрај дознај за што се работи...
     
  15. srcka55

    srcka55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 март 2011
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    18
    Јас одам со дечкото веќе 11 месеци,до сега сме немале односи....неколку пати бевме баш пред секс ама или некој имаше во станот или тој немаше кондом во него...и бла бла....и сега скоро му реков као шо си мислиш не сме мали....некогаш си помислувам дека не те палам и бла бла,и тој вика ти ако си мислиш така па замисли мене како ми е,(зш не превзел ништо).....али ете да речам дека СЕГА ЈАС ГО ЧЕКАМ ,пошо и него ќе му е прв пат и го фаќа паника малце шо е нормално,па чекам да видам до кај ќе оди то.... :)
     
  16. imelda

    imelda Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    1.622
    Допаѓања:
    10.343
    Па и тоа е можно. И на млади дечки им се дешава да станат импотентни, и не е до смеење воопшто ако тоа му е проблемот. Кога веќе признал дека не му се крева, а не е мала работа за машко да и признае на партнерката, и ти ако уште инсистираш на секс а он не може, многу јасно ќе се брани со расправање. Прашај го без да пробаш да го заведуваш, што е работа стварно, оти ако има таков проблем сигурно се срами да побара помош од доктор, баш оти е помлад.
     
    На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
  17. feferona

    feferona Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    166
    Допаѓања:
    94
    Извини што ти прокопав во мислењата. Се си сервирала на тацна.
    Инсистирај да ти признае се, немора да бегаш и да пушташ музиче, туку барај одговори. :fubar:
     
  18. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    па добро тогаш нека каже дека има проблем или ако не да оди на лекар сам по своја воља секој млад нормален човек ќе помисли дека нешто не е во ред со него да не му станва повеќе од половина година никој не рече дека е за смеење но тој воопшто не се ни труди да и се доближи неа за да имаат секс има повеќе начини да се употребат за да му се дигне но тој ни муабет не му се прави за секс,и нормално е дека цела ситуација е чудна малку од повеќе :^),a и не се согласувам со тебе дека таа треба околу сексот да се потруди таа направила све што може и пробала да разговара ајде сега 24 часа нека се шета гола дома или незнам што да прави се согласувам со tessie зошто само ние жените треба да превземеме иницијатива за секс секогаш кога ќе почне од таа страна да не шти ма нешто купувај облека ,учи пози барај совети а тие што прават?ништо па ако на некој престанам да му одговарам во сексот и несака да е повеќе со мене адиос има друг кој сигурно сака...
     
    На tessie и acencetokitty им се допаѓа ова.
  19. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.626
    Знаете ако машкото одбие девојка тогаш е педер,а ако девојката го одбие тогаш никому ништо,од каде такво правило?
    И стварно незнам зашто несака секс со девојката,можеби не го привлекува повеке,или пак има некој проблем,најдобро е таа да си поразговара со него,ова за проблемот што си го има девојката со дечко и.
     
  20. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.761
    Општеството така ни наметнало. Уште од мали не учат како е срамота да се искажува сексуалноста кај девојчињата. Муабетот е секогаш, "како не ти е срам, девојче си". А на ниедно машко на 16год од дома не го караат, абе не бркај девојчиња, срамота е, машко си :) И нормално е да се створи такво мислње дека за машките е океј да се сексуално активни уште од помали, ама за девојките е понеприфатливо. Па како резултат на тоа кај девојките се ствараат некои одбивни ставови, да почекам малку, па страв ми е, па што ќе кажат луѓето ако дознаат....значи ред други причини зашто би одбила. Додека машките се охрабрувани да се сексаат, колку порано, толку подобро, па затоа и тие немаат баш некои психички препреки. Плус девојките страдаат од пмс, поосетливи се.
    Така е створено такво "правило".

    Е баш поради тоа постои мислењето дека ако машко одбие, е пострашно. Немаат баш некоја ниту физичка ниту психичка препрека како жените.
    Нормално има и исклучоци. Може и мажите да се соочат со проблеми и да не им е до тоа. Ама замисли ние се соочуваме со такви препреки секој месец :) Вас не ви играат хормоните ко нас :)

    Ама ако одбивањето трае 7 месеци, не е нормално за ниеден пол.
     
    На thelittle17, Li0ness, mime87 и 3 други им се допаѓа ова.