1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска по огромно разочарување ...

Дискусија во 'Сингл' започната од alone-in-the-dark, 11 јануари 2014.

  1. SunshineYo

    SunshineYo Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2014
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    316
    Пол:
    Женски
    И пo нaјмaлoтo рaзoчaрувaње никoгaш не гледaме сo исти oчи нa светoт штo oд некoјa стрaнa е и мнoгу дoбрo. Не зa џaбе велaт декa се штo не те убивa те прaви пoсилен. Сметaм декa универзумoт е еднo oгрoмнo oгледaлo нa кoе се рефлектирa се штo прaвиме и ни се врaќa. Нa тaквa пaрaлелa стoјaт сите спрoтивнoсти. Секoе злo зa дoбрo. Секoјa бoлкa зa зaштитa. Сo секoе рaзoчaрувaње гледaме пoшoрoкo и гo зaбележувaме секoј детaл, се' сo цел дa се зaштитиме oд пoвтoрнo пoвредувaње. Се зaвиси oд нaс сaмите. Нa крaј никoј не би јa ценел среќaтa, aкo ниту еднaш не пoчувствувaл тaгa.

    Ах кoлку ми се филoзoфирa денес :wasntme:
     
  2. oblando

    oblando Активен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2015
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    446
    Оној што силно љуби мора да губи.
     
    На Βικτωρία и Crna Dama им се допаѓа ова.
  3. EminemsGirl

    EminemsGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2016
    Пораки:
    315
    Допаѓања:
    1.163
    Пол:
    Женски
    После се се сменив , после тоа кога ти бил се па заминал и оставил.
    Затоа сега за да почнам живот со друг маж ке поминат години , без разлика колку ке го засакам немам верба веке тоа е.
    Си имам нов живот single не ми фали ништо но сјајот во моите очи исчезна , сега очите и срцето мое светат за керками ❤ .
     
    На Aleksandar1212 и Petar80 им се допаѓа ова.
  4. Dabria

    Dabria Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2016
    Пораки:
    233
    Допаѓања:
    1.225
    Пол:
    Женски
    Преголемо значење им давате на врските. Прекрасно е да имаш некого кој ќе ти биде и најдобар пријател и љубовник но толкаво приврзување и такви драматични разочарувања не ви се потребни во животот. Разбирам дека некои луѓе се поемотивни од другите но зошто толку лесно да му дозволиш некому да те скрши, зошто целосно да ставиш некого пред себе посебно ако станува збор за тазе врска? Секогаш негувај се самата себеси и гледај да бидеш среќна, ако си среќна со него уживај и не очекувај премногу, луѓето доаѓаат и си заминуваат - ти остануваш.
     
    На Βικτωρία, Offspring и presiosaP им се допаѓа ова.
  5. EminemsGirl

    EminemsGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2016
    Пораки:
    315
    Допаѓања:
    1.163
    Пол:
    Женски
    Се согласувам со тебе и додека бев во врска не дозволував да ме скршат , кога стапив во брак и ме згазија за сите пари е тогаш се затворив за секогаш !
     
    На Dabria му/ѝ се допаѓа ова.
  6. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Лесно е да кажете дека после огромно разочарување треба да се гледа со поинакви очи, дека треба пак да се даде шанса. Прекрасни беа часовите поминати заедно, моментите, но да знаеш дека има голема веројатност дека нема да видиш некој што ти значел и што си мислел дека имаш иднина со него е најдолно нешто.
    Добиваш секакви знаци дека сака да се гледа со тебе, дека сака иднина со тебе и прекинува контакт. Незрела личност, не знае што сака.
    Не би сакала да се впуштам во нешто такво уште еднаш. Никогаш ! Треба многу време да помине, за да ми помине лошото искуство.
     
    На Lily92, fallenangel, JustFun и 2 други им се допаѓа ова.
  7. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Еј еј еј, стварно драматизирате.
    Сум имала секакви врски, од врски-заебанција, до врски од по година и повеќе. Некои ги сфаќав и пресериозно, и се давав целата себе во нив. Разочарување, па што? Светот ни запира, ни па нема да верувам на друг затоа што некојси трет ме лажел, или ме тепал, или изневерувал. Секој е индивидуално за себе. Неможам да не му верувам на маж ми, затоа што ме лажел некој си пред 5 години.
    Барате изговори за сопствените стравови. Глупости, никогаш не ми било јасно зошто не би му верувала на некој затоа што некој пред него ме лажел?
    Па никогаш повеќе немало да биде како што било, никогаш повеќе немало да верувам ко што верував, приказни за шпански серии.
    Моите беа 25 години во брак, па се разведоа, ене ги секој со својот живот продолжи, ни мајка ми скокна в бунар, ни татко ми се обеси или се зарече дека нема веќе да се жени никогаш.
    Соочете се со своите неуспеси и продолжете со животите, не туку се самосожалувајте безвезе.
     
    На Βικτωρία, marija1907, theowndemon и 2 други им се допаѓа ова.
  8. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Мора малку повеќе да драматизираме на форум, од колку во вистинскиот живот. Ќе си дојде се што треба, како што рече и сама луѓето се разведуваат после толку години, нема смисла прекинувањето после врска да се гледа како оргомно разочарување. Разочарување е, зошто си се трудел, ама не огромно.
    Поминува се со тек на време :)
     
  9. Lilik

    Lilik Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2022
    Пораки:
    558
    Допаѓања:
    6.243
    Пол:
    Женски
    Dobra ideja
     
  10. Lilik

    Lilik Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2022
    Пораки:
    558
    Допаѓања:
    6.243
    Пол:
    Женски
    Intoa ako ti se pogodi vrskata bolje nema