Врска по огромно разочарување ...

Дискусија во 'Сингл' започната од alone-in-the-dark, 11 јануари 2014.

 1. SunshineYo

  SunshineYo Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2014
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  313
  Пол:
  Женски
  И пo нaјмaлoтo рaзoчaрувaње никoгaш не гледaме сo исти oчи нa светoт штo oд некoјa стрaнa е и мнoгу дoбрo. Не зa џaбе велaт декa се штo не те убивa те прaви пoсилен. Сметaм декa универзумoт е еднo oгрoмнo oгледaлo нa кoе се рефлектирa се штo прaвиме и ни се врaќa. Нa тaквa пaрaлелa стoјaт сите спрoтивнoсти. Секoе злo зa дoбрo. Секoјa бoлкa зa зaштитa. Сo секoе рaзoчaрувaње гледaме пoшoрoкo и гo зaбележувaме секoј детaл, се' сo цел дa се зaштитиме oд пoвтoрнo пoвредувaње. Се зaвиси oд нaс сaмите. Нa крaј никoј не би јa ценел среќaтa, aкo ниту еднaш не пoчувствувaл тaгa.

  Ах кoлку ми се филoзoфирa денес :wasntme:
   
 2. oblando

  oblando Активен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2015
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  445
  Оној што силно љуби мора да губи.
   
  На Βικτωρία и Crna Dama им се допаѓа ова.
 3. EminemsGirl

  EminemsGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2016
  Пораки:
  315
  Допаѓања:
  1.161
  Пол:
  Женски
  После се се сменив , после тоа кога ти бил се па заминал и оставил.
  Затоа сега за да почнам живот со друг маж ке поминат години , без разлика колку ке го засакам немам верба веке тоа е.
  Си имам нов живот single не ми фали ништо но сјајот во моите очи исчезна , сега очите и срцето мое светат за керками ❤ .
   
  На Aleksandar1212 и Petar80 им се допаѓа ова.
 4. Dabria

  Dabria Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2016
  Пораки:
  233
  Допаѓања:
  1.219
  Пол:
  Женски
  Преголемо значење им давате на врските. Прекрасно е да имаш некого кој ќе ти биде и најдобар пријател и љубовник но толкаво приврзување и такви драматични разочарувања не ви се потребни во животот. Разбирам дека некои луѓе се поемотивни од другите но зошто толку лесно да му дозволиш некому да те скрши, зошто целосно да ставиш некого пред себе посебно ако станува збор за тазе врска? Секогаш негувај се самата себеси и гледај да бидеш среќна, ако си среќна со него уживај и не очекувај премногу, луѓето доаѓаат и си заминуваат - ти остануваш.
   
  На Βικτωρία, Offspring и presiosaP им се допаѓа ова.
 5. EminemsGirl

  EminemsGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2016
  Пораки:
  315
  Допаѓања:
  1.161
  Пол:
  Женски
  Се согласувам со тебе и додека бев во врска не дозволував да ме скршат , кога стапив во брак и ме згазија за сите пари е тогаш се затворив за секогаш !
   
  На Dabria му/ѝ се допаѓа ова.
 6. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.463
  Допаѓања:
  7.817
  Пол:
  Женски
  Лесно е да кажете дека после огромно разочарување треба да се гледа со поинакви очи, дека треба пак да се даде шанса. Прекрасни беа часовите поминати заедно, моментите, но да знаеш дека има голема веројатност дека нема да видиш некој што ти значел и што си мислел дека имаш иднина со него е најдолно нешто.
  Добиваш секакви знаци дека сака да се гледа со тебе, дека сака иднина со тебе и прекинува контакт. Незрела личност, не знае што сака.
  Не би сакала да се впуштам во нешто такво уште еднаш. Никогаш ! Треба многу време да помине, за да ми помине лошото искуство.
   
  На Lily92, fallenangel, JustFun и 2 други им се допаѓа ова.
 7. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.902
  Еј еј еј, стварно драматизирате.
  Сум имала секакви врски, од врски-заебанција, до врски од по година и повеќе. Некои ги сфаќав и пресериозно, и се давав целата себе во нив. Разочарување, па што? Светот ни запира, ни па нема да верувам на друг затоа што некојси трет ме лажел, или ме тепал, или изневерувал. Секој е индивидуално за себе. Неможам да не му верувам на маж ми, затоа што ме лажел некој си пред 5 години.
  Барате изговори за сопствените стравови. Глупости, никогаш не ми било јасно зошто не би му верувала на некој затоа што некој пред него ме лажел?
  Па никогаш повеќе немало да биде како што било, никогаш повеќе немало да верувам ко што верував, приказни за шпански серии.
  Моите беа 25 години во брак, па се разведоа, ене ги секој со својот живот продолжи, ни мајка ми скокна в бунар, ни татко ми се обеси или се зарече дека нема веќе да се жени никогаш.
  Соочете се со своите неуспеси и продолжете со животите, не туку се самосожалувајте безвезе.
   
  На Βικτωρία, marija1907, theowndemon и 2 други им се допаѓа ова.
 8. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.463
  Допаѓања:
  7.817
  Пол:
  Женски
  Мора малку повеќе да драматизираме на форум, од колку во вистинскиот живот. Ќе си дојде се што треба, како што рече и сама луѓето се разведуваат после толку години, нема смисла прекинувањето после врска да се гледа како оргомно разочарување. Разочарување е, зошто си се трудел, ама не огромно.
  Поминува се со тек на време :)