1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска со дечко кој бил верен

Дискусија во 'Канта' започната од baby87, 16 ноември 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. gami

    gami Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    126
    Јас не гледам причина за двоумење. Ако тебе ти е убаво и сакаш да бидеш со дечкото, нема потреба да се замараш што тој претходно бил верен. Убаво те посоветуваа сите девојки погоре. Уживај си нема врска што било порано. Оние што биле верени, па не им испадне работата да не треба сами да останат? Ако те почитува, се разбирате и ти е убаво, продолжи си со него и не се оптеретувај со тоа :)
     
  2. GeorGinnA

    GeorGinnA Популарен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    2.007
    Ааааа срамота е да ти кажам право,можеш да си бидеш со некој што не бил верен претходно,ама на пр. да зине и да лаже,да те мафта ,чат пат и да ти шлапнува по некоја (ради разбивање монотонија). |(

    Што е срамното тука аман,кога се запознал со тебе сигурно не излегол од карантин.Сите имаме минато,дечкото бил искрен ти кажал што му се десило,сака да биде со тебе,убаво ви е и? Ако ќути човек -не чини,ако е искрен-бетер,и јас не знам кај ви се наоѓа крајот!

    Уживај со него,да ви биде убаво на двајцата,да бидете среќни,ако гледаш дека не дај боже те лаже,те мафтосува да се запрашуваш дали да бидеш со него,а поради вакви глупости да се размислуваш е стварно бесмислено ;)
     
  3. renata76

    renata76 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2010
    Пораки:
    222
    Допаѓања:
    34
    Ги прочита другите коментари?
    Исто и јас слично би ти одговорила, ако ви е убаво што сте заедно и што се сакате...тогаш терај право и не гледај назад......

    Среќа!
     
  4. normalnaa

    normalnaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    зашо да ти е страм или да биде страмно, па и дете да има и да има растурен брак ако сега тој со тебе се однесува како што треба, те сака, се согласувате,почитувате и сл тогаш уживај си !!!!
     
  5. Mistery

    Mistery Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2010
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    1.626

    Значи ти не би имала никаква грижа на совест ако растуриш брак така? БРАВО !!! мора да е лесно да си ти штом немаш грижа на совест!!!
     
  6. baby87

    baby87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    8
    мои феминки мора да ви се пофалам дека после два месеци друзење со дечкото за кој се двоумев дали ке биде или не МЕ ПОБАРА ЗА ЖЕНА и сега го делам мојот живот со него...:))))
     
    На Cvet1 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Ете како тоа било твоето :) Честитки и се најубаво! :*
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.