1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска со корисник или дилер на дрога

Дискусија во 'Врски' започната од Monce89, 9 јули 2010.

  1. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    дилерите се луге без иднина.порано или покасно ке заглави во затвор,а може и ти несакајки покрај него да заглавиш.денес може му дале пари иако не завршил работа,ама утре исто така лесно можат за некоја ситница да му го свиткаат вратчето.криминалните кругови се такви.гледајте ја серијата"долината на волците" таму многу реално се преставени тие работи.кога веке однапред знаеш за каков човек станува збор,уште пред да стапиш во врска со него,тоа ти е шо викаат старите"сама си ставаш здрава нога во трн". :?: размисли убаво...,поздравче
     
  2. Pavlin4e

    Pavlin4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 септември 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    9

    Јас тврдам за една личност, не за сите.....сите се широк поим, а таму не што ќе сретнеш што зимаат туку ќе сретнеш и што убиваат.....
     
  3. Angel4eeee

    Angel4eeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    529
    Допаѓања:
    336
    Пол:
    Женски
    луге и мојот дечко изгледа така мн е слаб и сите ми викаат дека е наркоман но јас не верувам толку во животот се труди да постигне се !!!!! Но ете ако го откријам се мислам како ке го оставам кога го сакам не е лесно
     
  4. E...V...I...L

    E...V...I...L Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    782
    Допаѓања:
    468
    Малку оф топик како да ти е муабетов, подобро ќе беше овде да го постираше
    ljubovni-problemi/decko-zavisnik-od-narkotici-t5212/?hilit=%D0%B7%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D1%81%D0%BD%D0%B8%D0%BA
    А во врска со дечко ти, прво по однесувањето можеш да го познаеш, а не по тоа колку е слаб.. Мислам.. има многу така природно слаби, до метаболизмот е, немаат врска со дрога, а само поради тежината ги зборат. Ама тоа ти ако не знаеш, не можеме ние да знаеме.. Не разбирам како не можеш да процениш, ако не е работата само да се напише нешто.
     
  5. Angel4eeee

    Angel4eeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    529
    Допаѓања:
    336
    Пол:
    Женски
    Вопшто не ми е дојдено до занимација кога зборам за ова,добро си го знам не викам не, но сепак кој и да го види го судат според изгледот и тогаш ми е многу тешко.Уште кога се запознавме во Хотел Континентал каде што тој работеше а ја бев на пракса почнаа да прават такви разговори и штом слушнав за тоа веднаш си отидов и дома не можев да се смирам од ;( ;( ;( . Истата вечер решив да му се јавам бидејќи имав доверба во него како цел живот да го познавам. Му се јавив и го прашав секако дека не дирекно ( ми беше страв) и он ми одговори не што ти е :worried: ја му реков добро ти верувам ме праша кој го зборел тоа и ја му кажав и тој веднаш изреагира дека ќе ја тепа и ја му раков немој те молам не прави проблеми ако ме сакаш. Се беше во ред додека јас бев на пракса , штом ми заврши праксата и тој напушти. Јас требаше уште една година да идам таму ама откако отерав еден готвач у пм ме избркааа. Ама гајле ми е. Сега сум тоа што сум и одам кон патот на мојата кариера :) :) :)
     
  6. fox.megan

    fox.megan Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2013
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    85
    да, сум била во врска со таков за да сфатам дека повеќе никогаш нема да ја направам истата грешка. Живеење во страв, неизвесност, караници, немири и што уште не. Знам дека сите посакуваат такви машки затоа што на прв поглед се џекчина, коли незнам какви, мотори, а незнаете дека тие ќе ви направат штета за цел живот со тоа што ќе ве повозат еден круг со мотор или со кола низ град. Од таквите дувај и бегај ! Јас имав среќа можеби малце, затоа што мојот беше многу добар но тој порок го имаше стекнато од своите другари, исто така големи „џекчина“, абе нема кој не ги знај в град, крадат на мртво, дилаат дрога на 15 годишни деца, се дрогираат...и сама незнам како влегов во таа врска, еве и ден денес ми се меша во животот иако раскинавме. Јас направив грешка и некако ја исправив, но ти од коментариве се надевам дека ќе извлечеш поука, или пак ако си до толку тврдоглава туркај го ѕидот со главата, незнам што друго да ти речам, ама да знаеш дека ќе си го зезнеш животот ненормално..
     
    На Christina.A му/ѝ се допаѓа ова.
  7. lana.del-rey

    lana.del-rey Популарен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2013
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    1.300
    Јас никогаш не би била во врска со некој таков,абе каква врска,АБЕ НИ ЗДРАВО БИ НЕМАЛА! Ке си гледам за себе и својот живот,каков таков ми го дал господ и несакам да ме вовлече во некои гадни проблеми... :)
     
  8. uchiha.kikky

    uchiha.kikky Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    1
    Mislam deka karakterot na toj chovek, da recheme deka e diler, nemora da ima nikakva povrzanost so negovata rabota, ednostavno toa e eden od najlesnite nachini za zarabotka i motivacija za vakva rabota mozhe da bide i ljubovta kon zhenata i zhelba da ja zadovoli. Rizik e takvata vrska zatoa shto dilanjeto e neli nelegalna i opasna rabota ama koga bi se zaljubila vo takov chovek mislam deka ovoj problem bi go preskoknala i bi imala vrska so nego.
    [mod-kirilica:3fbhkv3m][/mod-kirilica:3fbhkv3m]
     
  9. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Мераци.
    Кога ќе ве навлече на дрога (а ќе ве навлече, да се разбереме) после не морате да барате дилер - има кој да ве снабдува. ;)
    Сјајно. Ем генијално.

    :|
     
    На sweet-star му/ѝ се допаѓа ова.
  10. manja666

    manja666 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2011
    Пораки:
    1.144
    Допаѓања:
    17.998
    Како може да нема врска со неговиот карактер? Мислиш дека секој рандом добар човек би можел да дила дрога и притоа навечер да спие мирно и со чиста совест, притоа знаејќи дека секојдневно уништува животи и убива луѓе на некој начин. Според мене добар човек не го работи ова без разлика во каква финансиска ситуација се наоѓа. Најлесно е да се бараат изговори и да се оправдува некој дека е дилер само затоа што е сиромашен па затоа е принуден вака да заработува пари. Мотивација за ваква работа може да биде љубовта кон жената и желбата да ја задоволи. Ти озбилно ова ? Па зарем ти би била задоволна ако твојот дечко продава дрога? И да го мислиш буквално секој ден во какви проблеми може да се најде? А љубовта спрема жената би требало да го натера да престане да се занимава со такви валкани работи, не и да го мотивира!
    Незнам како можете да посакувате да имате врска со дилер и како не би ви претставувало проблем. Се надевам само дека сте во тие години во кои ве привелкуваат bad boys и ќе ви помине брзо зашто во спротивно ситуацијата е застрашувачка.
     
    На ilipili му/ѝ се допаѓа ова.
  11. SweetChild

    SweetChild Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2012
    Пораки:
    1.597
    Допаѓања:
    2.987
    Пол:
    Женски
    Ја само едно ќе ви кажам.
    Бегајте подалеку од такви,дрогата е најлошо нешто !
     
    На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
  12. badem4e

    badem4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    178
    Пол:
    Женски
    Ти сериозна си ?Очигледно твоите не те учеле што е добро а што лошо извини вака.Што зборуваш ти кој најлесен начин која љубов жити се.Ова ли е начин на заработка???Па има милион поштени работи што може чесно да заработува, а не да дила и да уништува животи да лажат деца од 15 год.И ти би да имаш врска со таков???Не знам како би шетала со таков знаејки со каков круг на луѓе е опкружен и прашај ги нив дали мирно спијат.Имав една другарка се плеткаше со таков па кога реши да го откачи требаше време и време.Па ти не знаеш која тортура ја имаше не смееше да мрдне.Едвај се откачи.Уште сте летечи со паметот се надевам ке ви помине овој начин на размислување.
     
    На khaleesi1, Angel4eeee и SimonaTino им се допаѓа ова.
  13. Femina...1

    Femina...1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    28
    Jas se imam muvano so eden.. ne e golem diler, ama u sekoj slucaj. .. E ! znaci so nego mi bese super, tipceto bese zakon , za se imase razbiranje pa moze zatoa od drugari prerasnavme vo muvaci..znaese se za mene a i jas za nego, nikogas nemavme puseno treva zaedno ili bilo sho drugo, radi toa so nesakase da me navlece mene.. mene ne mi preci toa sto pravi toj za da dojde do pari, site negovi drugari se takvi a i ne e siromav, ustvari ima bajagi pari pa toa go pravi samo radi toa so moze,, Sepak i toj samiot ne e nitu narkoman nitu trevkar, .. povekje ne se gledame radi toa so imam decko a koa sum u vrska ne varam po princip ama seuste piseme i odrzuvame kontakt,, pa sega kje se pise na fakultet (ima ogromen potencijal, i ima procitano mnoooogu knigi a sredno zavrsi so prosek 4,7) i mislam deka toa e super.. vazno e da se kaze deka ne sekoj koj dila e losa licnost i deka ne moze da se izvlece, na primer '' Lucky'' go moze toa.. i nitu ednas se nemam pokaeno za bilo koj razgovor ili viduvanje .. :) :!: :angel:
    [mod-kirilica:2ph7q11d][/mod-kirilica:2ph7q11d]
     
    На Christina.A му/ѝ се допаѓа ова.
  14. i...ja

    i...ja Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2012
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    177
    Некои си измислувате овде :D Има деца на овој форум кои се на место, ама одвреме-навреме ќе се најдат малолетни парижани во светот на бајките. Озборувачка и останати Менхетен скаски да се гледаат исклучиво во присуство на родител/старател.
     
  15. ariela09

    ariela09 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2012
    Пораки:
    945
    Допаѓања:
    1.765
    Прво и основно,кога станува збор за марихуана,таа не го уништува животот на човекот ;) Не му пречи на човековото здравје воопшто. Пронајдена е и во старите времиња се користела како лек, меѓутоа денес се користи исто како лек (на поинаков начин) само за оние кои се болни од посебна болест на која и помага марихуаната.
    Второ. Македонија врие од дилери или онакви кои пушат марихуана. Тоа е тој бизнис во моменталниот свет. Во дискотека имам видено како пушат трава и никој ништо не им вика. Дали би се запрашале зошто? Па затоа што и министрите ја користат,затоа што и полицијата ја користи :) Секако со исклучоци, но да бидеме искрени, нема веќе фер во нашата држава.
    Трето. Точно е тоа дека има разлика од дилер до дилер. Точно е дека може секој да биде дилер на дрога но да не се дрогира.
    Чеврто. Сепак, се зависи за каков вид на дрога зборуваме.
    Петто. Дилерите на дрога не прелажуваат никого. Никој не бил присилен да земе дрога (за марихуана праам муабет). Ако некој сака да си пуши трава вечер ќе почне да се јавува на некои личности што можеби би можело да знаат од каде тој би можел да најде трава за вечерта.
    Шесто. Денес марихуаната е легализирана во многу држави. Затоа таа не е сметана како дрога а најмногу се употребува (барем во Македонија)

    Моево мислење не ги оправдува дилерите на дрога. Но само сакав да ве упатам кон фактот дека денес секој втор дила и секој втор пуши марихуана. И неможе секој дилер да ви дојде дома и да ви се заканува дека ќе ве убие. Не давајте мислење за нешто што само го знаете од слушање и претпоставки. :)
     
    На Marossa му/ѝ се допаѓа ова.
  16. bekii

    bekii Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    52
    Не би одела со некој таков :x
     
  17. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    Па кој нормален би бил во врска со некој таков..
    Зашо да си го комплицира животот намерно.Се знае до каде ќе стасаат таквите дилери.
     
  18. Decapitated.Hanna

    Decapitated.Hanna Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    576
    Бре бре бре од кај црпите претпоставки за дилерите? :^) Од филмовите? :rofl: Значи како што кажа некоја феминка погоре, има разлика од дилер до дилер. И тоа голема. Неможеш да споредуваш дилер на хероин и дилер на трева. А тоа дека се правеле важни со колите низ град и незнам ти шо, е чист стереотип.

    Овие 'нормалниве' не се к*рчат низ град со коли и мотори? Се зависи до човекот. Имам сретнато многу луѓе што биле поврзани со дрога па ниту се страшни ниту ке те изедат. И со нив се праи муабет, најнормален. Имав другар дилер и знаете што ми имаше речено? Ако ме фати да пробам нешто друго освен трева, ке си имам работа со него. И тие се луѓе со чувства и ако им значиш нема да дозволат да се навлечиш на што било. Никој не може сосила главата в торба да ти ја стави. Треба и ти да посакаш.

    Си давам свое мислење и не планирам да започнувам расправии тука. Затоа не провоцирајте ме. ;)
     
    На ariela09, Marossa, Victim и 3 други им се допаѓа ова.
  19. oblace1

    oblace1 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 март 2013
    Пораки:
    2.347
    Допаѓања:
    8.117
    Пол:
    Женски

    Велиш "совесни и со чувства"? Епа да се такви нема да продаваат дрога на никого и нема да дозволуваат луѓе без карактер да се навлекуваат и потоа...се знае каде врви патот. Поодвратни ми се и од наркоманите бидејќи уништуваат туѓи живот и одозгора печалат на тоа.Неможе некој да каже дека тоа се фини и добри луѓе, кога се се, но такви не се. Но се зане, секој со свое воспитание и свој памет. За некого се цареви и екстра ликови, за други криминалци итн. Се знае местото кај им е, позади решетки.
     
  20. Decapitated.Hanna

    Decapitated.Hanna Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    576
    Да обрнеше малку повеке внимание на мислењето коа го читаше, можеби и ке сфатеше што сакам да кажам. ;)
     
    На zalosna му/ѝ се допаѓа ова.