1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска со еден - Секс со друг

Дискусија во 'Секс' започната од florena, 8 април 2011.

  1. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Глупава ситуација ,гнасна ,нема логика да спијам со дечкото и плус со уште некој друг ,ќе ми дојде да си ставам динамит во пи**ата и да ја снема сосе мене!

    И замислете ,некојаси Х во момент на занес на дечкото му се обраќа со името на е*ачот ... Болно ! :swear:
     
    На rajna-vojvoda, mona.s и professoressa им се допаѓа ова.
  2. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.485
    Пол:
    Женски
    Ми се случило тоа да имам врска со еден а секс со друг ама сега кога ќе си го вратам филмот мислам оти тоа е само губење време. Таква ситација не може долго да трае. Или фати се со тој што имате секс или почни да го правиш тоа со дечкото.
     
    На zekzeki и rajna-vojvoda им се допаѓа ова.
  3. Antonija123

    Antonija123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2011
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    73
    Ова за мене е несфатливо и непоимливо. Ако имам секс со друг, тоа значи дека тој првиот не ме пали доволно, дека немам јаки чувства према него. А зошто ако имам здрав разум би останувала во врска со некој кон кој не осеќам нешто доволно силно што морам да го барам на друго место? Не сфаќам и не ни сакам да сфатам.. Едноставно глупаво би било секое објаснување
     
    На akvarium му/ѝ се допаѓа ова.
  4. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.369
    Допаѓања:
    5.313
    не ми е логично врска со еден ок, доколку е кратка ајде ќе речеме нема секс но подолга врска без секс е тука веќе нешто не штима па веднаш некој од партнерите наоѓа поинаков излез секс со друг. Меѓутоа ако е така бе земи раскини и е*и се колку сакаш и со кој сакаш, а дека некој би правел магаре не тоа е и не човечки и не морално и пред се затоа е најдобро секој да си бара партнер спрема своите потреби, желби и сексуални фантазии :lol: :lol:
     
  5. simonice

    simonice Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2012
    Пораки:
    251
    Допаѓања:
    99
    Навистина болнооооо :puke: :puke: :puke:
     
  6. BoyL

    BoyL Популарен член

    Се зачлени на:
    1 март 2015
    Пораки:
    1.340
    Допаѓања:
    7.275
    Пол:
    Машки
    некогаш и во најиделната врска..произлегува желба за секс со некоја друга особа..мислам дека тоа се дешава поради презаситеност од самата врска..и потребата за нешто друго..ново..и забрането..а забранетото е најслатко..:)
     
  7. DesertGirl

    DesertGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2014
    Пораки:
    156
    Допаѓања:
    1.365
    Пол:
    Женски
    не се можи вечно да се седи на два стола...
    и дефинитивно не оправдувам тоа ако си веќе со еден биди со еден и барај од него се што ти треба и исполнувај си ги потребите а доколку не те задоволува раскини и појди кај друг.
     
    На akvarium и Sesil им се допаѓа ова.
  8. BoyL

    BoyL Популарен член

    Се зачлени на:
    1 март 2015
    Пораки:
    1.340
    Допаѓања:
    7.275
    Пол:
    Машки
    можеби моментално доаѓа до расправија во врската...не раскинувате но се одалечувате на некој период..излегуваш у град...испиваш две три пијачки...некој ти се пушта..тебе тој ти се свиѓа..и оп биднува работа...после недела време се враќаш пак кај стара лубаф...и што тогаш...:)
     
    На Sesil му/ѝ се допаѓа ова.
  9. DesertGirl

    DesertGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2014
    Пораки:
    156
    Допаѓања:
    1.365
    Пол:
    Женски

    епа ако си толку лесен у мозок и по две три пиачки паѓаш во прегратки на друг тогаш се знае шо човек си и шо мозок имаш .. И немора да значи дека после секоја расправија треба да испадниш напиеш и бараш жртва. или па слободно нека се излезе да се опушти малце мозок све муабет со др смеење и дома како што треба и би напраил еден паметен човек.
     
    На m.bt23, akvarium и Sesil им се допаѓа ова.
  10. BoyL

    BoyL Популарен член

    Се зачлени на:
    1 март 2015
    Пораки:
    1.340
    Допаѓања:
    7.275
    Пол:
    Машки

    сите не е паметни...има некои..помалку паметни...има некои повеќе паметни..има авантурсти..има и стегнати души..не живееш сто животи..живееш еден..до дека не пробам тоа што сум замислил неможам да бидам задоволен и исполнет..против неверсто у брак сум..ама за у врска..мислам дека секој може да направи исклучок..се зависи од карактерот..:)
     
    На Sesil му/ѝ се допаѓа ова.
  11. DesertGirl

    DesertGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2014
    Пораки:
    156
    Допаѓања:
    1.365
    Пол:
    Женски
    и ако живееш еден живот не значи дека баш "СЕ" треба да направиш и пробаш , шо ќе биди сите ако праиме така шо ќе се дешава со младината хаос ..
    и ако веќе си нафлегол во една врска придржувај се кон таа
    или као на пример тебе како би ти било твојата женска да оди и да се сеска со друг преку една вечер ???
     
    На Sesil му/ѝ се допаѓа ова.
  12. BoyL

    BoyL Популарен член

    Се зачлени на:
    1 март 2015
    Пораки:
    1.340
    Допаѓања:
    7.275
    Пол:
    Машки
    СЕ..не реков..СЕ..дрога..не сакам..а од кај знаеш ти дека мојата женска..сегашна..бифша..или идна..не се сексала..ќе се секса..или се секса...имавме дебата и во друга тема..ако се сака се се може..и да прикрие и не..кој како мисли нека прави..секој си живее на свој начин и со свои верувања и желби..:)..никој никого на сила не присилува ништо да прави..ако тој не сака..:)
     
  13. Emy867

    Emy867 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2014
    Пораки:
    4.217
    Допаѓања:
    93.752
    Тогаш се потаман, врската ќе процвета како никогаш дотогаш. Оффф:headbang::headbang::headbang:
     
  14. BoyL

    BoyL Популарен член

    Се зачлени на:
    1 март 2015
    Пораки:
    1.340
    Допаѓања:
    7.275
    Пол:
    Машки
    не мора да процвета..можеби е пред пропаѓање..и сега..сите светци..па ние се најдовме да го спасуваме светот..со нашево размислување..македонско..стидливо...
     
  15. BoyL

    BoyL Популарен член

    Се зачлени на:
    1 март 2015
    Пораки:
    1.340
    Допаѓања:
    7.275
    Пол:
    Машки
    и баш напротив..сведок сум на Х примери..каде што девојките го изневерувале својот дечко..иако дечкото мисли дека тие се најголеми светици..така да....све речи су сувишне...
     
  16. Emy867

    Emy867 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2014
    Пораки:
    4.217
    Допаѓања:
    93.752
    Совесен човек, НЕ Македонец, разбираш? Не планирам да дискутирам на темата до душа, кај јас можам со дипломиран сексолог да комуницирам, не се ни обидувам. Извини за репликава, продолжи си ти со предавањата слободно, батали не нас Македонциве:rofl:. Како он да е од Марс, Боже му опрости(facepalm)
     
    На DesertGirl и mila34 им се допаѓа ова.
  17. BoyL

    BoyL Популарен член

    Се зачлени на:
    1 март 2015
    Пораки:
    1.340
    Допаѓања:
    7.275
    Пол:
    Машки
    Од пола европски држави..кај што јас сум имал прилика да бидам..сексот е нешто најнормално..и за една..и за пола ноќ...кај мене у град..или у дрг град у мк..кај што сум имал прилика да излегува..таа ти се прчи..се прави ко она да е од МАРС...а зошто..тоа никој не го знае..ама изгледа..зошто сите девојки низ европа се луди..а она е најпаметна...
    уживај :)
     
    На Sesil му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.140
    Допаѓања:
    76.530
    Пол:
    Женски
    Или со друг збор - изневерување. Не фала. Ако не ми одговара нешто во врската ќе ја прекинам наместо да одам со еден а да имам секс со друг.
     
    На Ana.brojka и BoyL им се допаѓа ова.
  19. Perdedorita

    Perdedorita Активен член

    Се зачлени на:
    18 јули 2015
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    84
    Пол:
    Женски
    Поглупа тема неам сретнато! (facepalm)
     
  20. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    На BoyL му/ѝ се допаѓа ова.