1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врски за една вечер

Дискусија во 'Сингл' започната од miss.pretty, 22 јануари 2010.

  1. S.N.E.G.U.L.K.A

    S.N.E.G.U.L.K.A Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2013
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    49
    Ме иритира некој кога ќе рече СИТЕ машки се исти(па кој ве терал сите да ги пробате),а не се.Како што има женски кои се разликуваат едни од други,така има и машки кои се разликуваат.
    Но факт е дека кога не би постоеле тие што се "расипани" во смисла "врска" за една вечер,тогаш би немало и расправии во врската на некој што пред да го направи тоа бил во врска.Нормално дека од двете страни зависи тоа,едниот ако сакал другиот можел да рече НЕ.Како што одат времињава младинава се повеќе и повеќе се расипува.На денешницава секој гледа нешто да ти заебе ако гледа дека си во добра врска.Меѓутоа ако е стварно добра врската нема ништо да успее на никого.Па кого ќе прочитам низ феминава во врска со женет човек,абе за таквите само пиштолот.
     
    На Agrona му/ѝ се допаѓа ова.
  2. S.N.E.G.U.L.K.A

    S.N.E.G.U.L.K.A Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2013
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    49
    А боли коај ќе се заљубиш во тој некој,а знаеш дека си била само момент во неговиот живот,односно занимација која ќе му помогне да ја преживи досадата,а потоа ооп оставена си ??? А ти тоа да го направиш се додека не си заљубена во него е тоа е океј така ? Па можда тој некој е заљубен во тебе ? И што тогаш ? :clap:
     
  3. S.N.E.G.U.L.K.A

    S.N.E.G.U.L.K.A Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2013
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    49
    Тоа според мене го прават луѓе без разлика дали се машки или женски,кои немаат карактер,свое ЈАС во животот,кои се лесни и дозволуваат некој да си поигрува со нив или пак самите тие да си поигруваат со некого.
     
  4. anaantonia

    anaantonia Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 септември 2012
    Пораки:
    202
    Допаѓања:
    122
    да,зошто да не.Што има врска тоа со карактери и свое јас??? глупости.Ако има хемија и страст ,ако сакаме луд секс а не сакаме обврски ,дефинитивно за врска за една вечер
     
  5. Shaaggy

    Shaaggy Активен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    7
    Не ми се допаѓаат врските за една вечер, тие врски се случуваат поради многу причини на пример може да се опијаниш и да се смуваш со првиот кој ќе ти се најде на пат, но што потоа?? Каење, па дури и тражење по тој ...Никогаш не се знае, за се има прв пат
     
  6. S.N.E.G.U.L.K.A

    S.N.E.G.U.L.K.A Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2013
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    49
    Епа госпоѓо да имаш КАРАКТЕР и свое ЈАС треба многу.Вакви као тебе исто така ги има многу.Ако немаш карактер,ти си никој и ништо.Како можеш да дозволиш да бидеш со некој за само една вечер,без разлика дали тоа и тебе ти се допаѓало.Гласините за тебе ќе кружат и сите ќе те сметаат за лесна.Кога ќе дојде време за мажење нема никој да те загледа,едноставно нема да му треба некоја таква како тебе.Ете гледаш и те како карактерот има врска со тоа.
    А кога би имала цврст карактер,а гледам дека имаш 24 години(ако толку имаш),тогаш сигурно до сега си требала да најдеш некој дечко за озбилно кој ќе те сака,нема да те гледа за само една вечер,би имало хемија,страст и секако луд и незаборавен секс.
    А ако имаш 24 и сеуште не знаеш што сакаш во животот(односно живееш како циганите од денеска за утре)тогаш стварно жал ми е за тебе.
    П.С Не го земај ова при срце,едноставно за мојот коментар пиша дека тоа се глупости,јас само сакав да ти објаснам дека ова не се глупости,туку начинот на твоето размислување не ваља.
     
  7. krinolina

    krinolina Активен член

    Се зачлени на:
    22 март 2013
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    23
    Понекад неможеш да знаеш дали некоја „врска“ е осудена за една вечер. Но, ако однапред знаеш дека е тоа, тогаш не разбирам што е поентата во тоа, едноноќно мување. Да се љубам и трљам со некој незнајник? Нема шанси.

    А па секс за една вечер? Ова не би си го дозволила па дури и да е крај на светот утредента.
    Каква хемија, каква биологија, док не видам УБАВО со кој си имам работа, секс е надвор од дневен ред, а не па one night stand. Ако сака и Бред Пит лично нека е.
    Не.

    Дупло не од мене.
     
    На ♡BuBaLe♡, Lepaaa и hermosa им се допаѓа ова.
  8. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    :D :D :D
    Ааа... во кој правилник го пишува тоа? Гугл не знаеше да ми каже.
     
  9. NoellePage

    NoellePage Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    910
    Допаѓања:
    1.767
    Hipica грешно си изгуглала хахахаха јас многу често имам секс за една вечер. До сега мм не се пожалил, му се бендисало хахахахахахаха
    Сума сумариум, неиживеано ми е тоа секс за една вечер. Ако толку Снегулке имаш цврст карактер од прва има да опали мажачкава кај тебе ќе да.
     
  10. anaantonia

    anaantonia Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 септември 2012
    Пораки:
    202
    Допаѓања:
    122
    и сеа што?? мислиш дека ке паднам у кома од твоево навредување и тролање? :) не се секирај ти дали имам дечко или врски за една вечер.Глеј си ти да бидеш светица и домаќинка ;)
     
  11. wunderschon

    wunderschon Активен член

    Се зачлени на:
    16 април 2013
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Не сум многу за ваквите така наречени мувања. Затоа што еднаш ми е испробано и не знам дали би.. пак. Јас мислев дека ќе има уште едно мување, али ете не ме побара. Првата вечер беше многу убаво, тој ме бараше да се муваме. Бевме во кафич, и така се случи. Знаев дека е женкар, ама сепак мислев дека барем малце му се допаѓав, и да токму така му се допаѓав, но само таа вечер. Беше навистина убаво, со драпање со сите такви работи. Истата вечер се запознавме, истата вечер се смувавме. Прво не дозволував јас, но толку многу ми се допадна што не можев да му удолеам. Другиот ден се видовме и само се поздравивме. После една недела пак се видовме и пак се поздравивме. Веќе понатаму после две - три недели ќе поминевме еден покрај друг и не се познававме. Фала богу го заборавив брзо него. Затоа и не ви би препорачала нешто вакво да испробате. Сфаќам дека еднаш се живее, ама чувството после кога се чувствуваш искористено е навистина тешко. Добро во секој случај е некој вид на искуство и секако авантура :))
     
  12. vinozito1

    vinozito1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2013
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    3.417
    Ни јас не сум за врска за една вечер. Дали сте размислиле дека таа сама по себе НЕ носи ништо убаво и за двете личности. Прво е ризикот од сексуално преносливи болести, после којзнае машкото каков секс сака , а бидејки нема чуства кон вас може да биде и доста груб, којзнае што ли ке побара .... може и да зачнете. Токму од таквите врски има абортуси и вонбрачни деца.Може и да уживате не велам не, и тоа после да прерасне во нешто прекрасно .Но едно знајте РИЗИКУВАТЕ и на крај ке се каете .
     
  13. naughtygirl

    naughtygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2013
    Пораки:
    194
    Допаѓања:
    100
    Конечно и јас ја имав мојата прва АВАНТУРА и воопшто не се каам затоашто сметав дека ми треба такво нешто поради долгата врска во која бев порано.Немам ништо против тоа да се биде со некој за една вецер но не треба и да се претерува...
     
    На Elena69221 и curlygirl им се допаѓа ова.
  14. JackNicholson

    JackNicholson Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2013
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    40
    А дали си слушнала ти за кондом ?
     
  15. leighton23

    leighton23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2013
    Пораки:
    738
    Допаѓања:
    1.681
    Врски за една вечер - Никако. Секогаш сум била против тоа. Не сакам врски без обврски, да бидам со некој што не ме сака само ради задоволство. Другиот ден или ќе ме заборави или раскажува на секој втор што ќе го сретне.
     
  16. snejk35

    snejk35 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2013
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    33
    Pisuvam od telefon....Gdin moderator ne me karaj.....

    se svakam za vrski za edna vecer....priznavam ne gi citav site postovi....no samo ke kazam.....mnogu e gadno koa devojkite toa go pravat so kelneri i so vratari.....odvratno....bar neka drzat nekoe nivo....i za zal toa sto e sekojdnevie vo Skopje ...za zal ....mladi i ubavi devojki se muvaat za edna vecer so desetinata crnci sto gi ima niz skopje.....a tie stavaat kondom na pocetok...i pri prva sansa go vadat i prodolzuvaat bez nisto...nikakva zastita....kojznae se sto ke im prenesat na nasive devojki ...so izvibuvanje zelni da probaat CRN PENIS.....strasno....vo prestige...i vo havana letnovo sekoj den go gledam....:(
     
  17. Ilinaaa

    Ilinaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2013
    Пораки:
    160
    Допаѓања:
    169
    И јас истото го слушнав денес на работа ,една колешка кажуваше и тоа како се фалат со тоа дека пробале со црнец ,страшно нешто ,а најстрашно е тоа што со тие девојки ке спијат некои дечковци уште повеке женети мажи кој непребираат баш многу со кој ке имаат секс и може да им пренесат некоја инфекција на своите девојки, жени ,така го фати другарка ми дечкото дека ја преварил,имаше закачено инфекција со таа што имал секс па така и на другарка ми и ја имаше пренесено инфекцијата ....а тоа дека требалее да држат некое ниво тие сто имаат секс со непознат за една вечер, не се сложувам со тебе зашто со самиот факт со пркатикува таков секс со непознат девојката више си го симнала нивото најниско така да што е битно кој и што е тој со кој прктикува секс за една веце кога ионака више нема више да биде со тој
     
  18. Daydream

    Daydream Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2013
    Пораки:
    1.682
    Допаѓања:
    6.469
    Пол:
    Женски
    А ти дали си слушнал дека некои СПБ се пренесуваат дури и ако користиш кондом? :?:

    А ако легнат со шефот или директорот тогаш држат до своето ниво? |(
     
    На tessie и LaraSolare им се допаѓа ова.
  19. Irrepleceable

    Irrepleceable Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    1.069
    Допаѓања:
    1.360
    Не размислувам воопшто на вакви теми зошто си ја гледам иднината со човекот со кој што сум моментално во врска.

    Но,доколку би била сама,мислам дека би ја оправувала оваа таканаречена "врска".
    Сеа одма ќе помислите дека ги бранам к******,но не зборувам за нив.Нив не ги коментирам,зошто има разлика од таквите,до оние кои имале долга врска,па раскинале-и доживеале секс за една вечер.Тоа се две неспоредливи работи,во кои спаѓаат два вида различни видови девојки.Сепак,за машките овие врски се подобро сфатени од општеството и сите ги оправдуваат,за разлика од девојките,кои одма после тоа се здобиваат со титулата к****.За жал..
    Би била ЗА,ако и само ако не се претерува,а границата сепак си ја одредуваме сами :)
    Против-бидејќи шансите за СПБ се на високо ниво.Сепак,човекот не го познаваме(или го познаваме,но не на таков начин).
    Пазење треба,пазење :D
     
  20. bliznacka

    bliznacka Нов член

    Се зачлени на:
    2 април 2012
    Пораки:
    127
    Допаѓања:
    37
    Абе вие сте отидени сите жими све. Црнци, кинези, врски за три вечери не знам што. Крај краева според мене ич нема разлика дали радодајка му дала на некој црнец, келнер или на некој како тебе.
    Се испоразболе народов :puke:
     
    На LaraSolare му/ѝ се допаѓа ова.