1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врски за една вечер

Дискусија во 'Сингл' започната од miss.pretty, 22 јануари 2010.

  1. solei

    solei Активен член

    Се зачлени на:
    26 декември 2013
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    8
    Детско прашање - „врска“ за една вечер?
    Тоа не е врска тоа е заебанција. А и чиста глупост.
     
  2. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.021
    Јас темава ја читам ` Секс за една вечер`, на мои години едноставно не се муваш, или одиш ол д веј или си седиш мирно :D

    Не дискриминирам, кој што сака нека си прави се додека се реални, трезни и немаат поголеми очекувања :) Јас лично не сум типка за one night stand.
     
    На Anna-Banana, Strumfeta17, IamSexyAndIKnowIt и 5 други им се допаѓа ова.
  3. KatWonderland

    KatWonderland Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    48
    Пол:
    Женски
    Искрено сум против тоа мување за една вечер, ми се има случено неколку пати па така да го променив моето мислење. Така да и го практикувам многу често бидејќи си помислувам што ако не го видам пак.
    А за секс за една вечер за тоа НИКАКО.
     
    На Saricko му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Bokchee

    Bokchee Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2013
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    810
    Пол:
    Машки
    Наслов на темава некако нема смисла. Врски за една вечер се мисли за секс или за децава тинејџерско мување.
     
  5. ElfLuna

    ElfLuna Активен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    9
    Зошто да не? Секое живо суштество има свои потреби. Зошто да не направиш нешто доколку го посакуваш. Никогаш не е погрешно. ДА :D
     
    На Aleksandarreal му/ѝ се допаѓа ова.
  6. solei

    solei Активен член

    Се зачлени на:
    26 декември 2013
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    8
    „Доколку го посакуваш“ не значи дека е исправно, бидејќи можеби ќе бидат двајца во истата вечер, можеби ќе бидат двајца одеднаш, можеби ќе биде бивол... Курвинска работа, курвински менталитет
     
  7. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Hmmm... врска за една вечер со БИВОЛ. I don't think so.
    Што е претерано, е претерано. Сите сме свесни, и покрај насловот на темава, дека не се работи за врска туку за секс после кој со тој партнер никогаш повеќе нема да го направиме тоа. Прв пат бил и последен.
    Според мене тука нема ништо курвинско (патем, дефинирајте што е КУРВИНСКО), туку само се работи за две личности кои сексуално се привлекуваат и сакаат да си ги остварат страстите таа вечер. Само, се разбира, презервативите се задолжителни, зашто болести фрчат, не сакате да си ја чешате главата (и горната и долната) подоцна.
     
    На kjukli, 1209, smigool и 2 други им се допаѓа ова.
  8. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Ова не е врска,туку авантура.А се што е кратко и без емоции е безвредно :(
     
  9. ElfLuna

    ElfLuna Активен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    9

    Солеи, те молам повеќе да се информираш за поимот курва, пред да го употребиш и да не поштедиш од твојата мизерија. Курва е онаа што спие со мажи за едно сокче, коњак, маса, сепаре, мобилен, ташна, пари..... И да се двајца во една вечер кај имаш разбрано дека е погрешно? Кај имаш прочитано, видено или слушнато? Ми се лоши од вакви коментари. Секој има свој начин на живеење и ниту еден не е погрешен, ниту животот со повеќе мажи, ниту калуѓерскиот живот. Туку погрешно е да даваш такви коментари.
    Инаку, најдобар начин да се ослободиш од искушението, е да му се препуштиш.
     
    На Aleksandarreal му/ѝ се допаѓа ова.
  10. solei

    solei Активен член

    Се зачлени на:
    26 декември 2013
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    8
    Од кај па треба да имам слушнато за да знам дека не е добро и да се двајца. Тогаш е добро и ако е коњ, оди најди коњ па препушти му се т.е нека ти се препушти.

    Тоа е прашање на лично сфаќање на морал и што е добро што не е. Не мора да имам читано некаде, за да знам дали е исправно или погрешно.

    Курва - точно е тоа што го кажуваш, но има и друга страна, не бира кој е, го прави тоа од потреба (пари или секс).
     
  11. jovana03

    jovana03 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2013
    Пораки:
    1.759
    Допаѓања:
    6.673
    Пол:
    Женски
    Ова како прво не се вика врска! :rofl: Ова се вика мување, драпање,авантура, секс фор уан најт мејби... што и да е.... :) Против сум.. Да Да.
     
  12. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.313
    Пол:
    Женски
    Kолку што разбрав солеи,си против сексот за една ноќ,и не сакаш девојки кои немаат чувства,.Cамо малку смири страсти,употреби секакви епитети и навреди кон женскиот пол,па и кон животните.Aко е така,машките што одат за една ноќ,не ли се исто курвари,м?Не сваќај погрешно,ти гледај си за тебе ,другите што сакаат да прават,почитувај го нивниот избор.
    За крај ќе кажам ,за морал треба двајца,не само жената каква е,или само мажот :) .
     
    На eloves, tessie, kjukli и 4 други им се допаѓа ова.
  13. JoVaSt

    JoVaSt Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2014
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    233
    Никогаш не сум имала врска за една вечер и не би имала, тоа е против моите принципи.
     
    На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
  14. matejaaa

    matejaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2014
    Пораки:
    306
    Допаѓања:
    134
    Никогаш сум немала а нема ни да имам..
     
  15. Arthur

    Arthur Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2014
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    2.518
    Пол:
    Женски
    истооооо
     
  16. kasandrasrce

    kasandrasrce Активен член

    Се зачлени на:
    28 јули 2014
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    26
  17. Aleksandarreal

    Aleksandarreal Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2013
    Пораки:
    121
    Допаѓања:
    215
    Пол:
    Машки
    zasto da ne ja sum kategoricno ZA , ednas se zivee treba se da se iskusi i pomine pa i ova koga ako ne sea na 90 godini?! U sekoja rabota si ima ubavina pa i vo ovaa. :)
     
  18. Val-Dim

    Val-Dim Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 ноември 2013
    Пораки:
    1.750
    Допаѓања:
    60.976
    Врска за една вечер?!!! Мување го викате тоа во денешно време??? Како може да биде врска, а трае само една вечер?!?
    Во времето кога јас бев девојка пред 25-30 години постоеја исти вакви „врски„ од една вечер, но не беа толку „актуелни„ како во денешно време! Луѓето што ги практицираа беа ретки, а девојките беа нарекувани „лесни женски„! Во тоа дамнешно време постоеше „удварање„, скриени погледи, симпатии, нежно држење за рака, понекој бакнеж... Младите пред да стапат во „врска„ долго време си упатуваа скриени погледи, тајни пораки (немаше СМС), случајни допири... А, кога ке настапеше времето на „врска„ поминуваше долго време до првиот интимен однос... Па така имаше доволно време парот да се запознае во секој поглед!!!
    Во денешно време сите некаде брзаат, немаат време за подобро запознавање, за длабоки чувства, за ЉУБОВ!!!
    Не сум престарена и со назадни сваќања... Но, врска за една вечер - може само ако е со убави и нежни зборови, невино држење за рака и бакнеж за добра ноќ!!! Сето останато е премногу за пар кој утре нема да се „познава„!!!
     
    На smigool му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Osamena-Srna

    Osamena-Srna Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2013
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    108
    Искрено и јас се чудам како да може да биде врска за една вечер. Или е мување или секс но никако неможе да биде врска.
    Ако се мисли на мување сум за тоа затоа што со оној што се муваш немаш никакви обрски и утредента може да мува друга. Затоа мувањето е всушност делот со кој треба да се издвоиш од другите и да му дадеш одговор на прашањето, зошто да биде баш со тебе.
    Додека ако се работи за секс за една вечер тогаш сум против. Кај мене има цела процедура додека ми ги слече гаките, не сум јас од оние кои сами си ги соблекуваат гаките само што поскоро да влезе.
    Јас не сум оптоварена со сексот, можам со а можам и без него, за мене е многу по битна таа играта што е увод пред да се деси воопшто допирот на дундата. Дундата е нај интимното нешто и се дава само на посебни луге.
     
  20. Aleksandarreal

    Aleksandarreal Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2013
    Пораки:
    121
    Допаѓања:
    215
    Пол:
    Машки
    dodeka mislis taka i si kompliciras sama ke ti go svrti pametot komsijata i na nego ke mu ja daes dundata i ke ti bide prv i posleden posle ke se cukas u glava na 80 godini so napraiv dodeka bev mlada spremna za sex ??! Sama si kratis od zadovolstvo vo koe mozes da uzivas na sekoj kos :)))