1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врски за една вечер

Дискусија во 'Сингл' започната од miss.pretty, 22 јануари 2010.

  1. BoyL

    BoyL Популарен член

    Се зачлени на:
    1 март 2015
    Пораки:
    1.340
    Допаѓања:
    7.275
    Пол:
    Машки
    Мислам дека секогаш е добредојдено вакво искуство и доживување, барем во помлади и незрели години...
     
    На Arthur и IamSexyAndIKnowIt им се допаѓа ова.
  2. Petar Pan

    Petar Pan Активен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2015
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    29
    Пол:
    Машки
    sex drugs and rock 'n roll baby
    live free i pravi go toa sto te pravi sreken/na
    ja sum za
    muvanje za edna vecer, sex za edna vecer, vrska za edna vecer,
    no limit
    no problem
     
    На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
  3. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски
    Да да,како стареам се повеќе ги одобрувам овие работи кои всушност се освежување,промена,внесување искуство во животот...ништо страшно.Обично ако е добро помината таа вечер и остава добро расположение има и продолжеток на серијата;)
     
    На BoyL, Cka, Pepelaska25 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. Petar Pan

    Petar Pan Активен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2015
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    29
    Пол:
    Машки
    pa se razbira :)
     
  5. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски
    Ако се појави страст и голема желба за секс а постојат сите услови да се исполни тоа прекрасно чувство(мислам на соба,хотел,па јбг и кола ако треба)не гледам причина зашто да гори човек бадијала!??
     
    На ricar, zekzeki, BoyL и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. kjukli

    kjukli Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 ноември 2014
    Пораки:
    3.057
    Допаѓања:
    28.609
    Пол:
    Женски
    Е што врска е ова за една вечер? :rofl:
    Нејсе, сум имала мали, слатки авантури и не жалам. Па и секс, и да е со странец, зошто да не, денес има толку многу начини за заштита, се додека знам дека после тоа нема да се каам.
     
    На Annath, Rama, BoyL и 2 други им се допаѓа ова.
  7. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.248
    Допаѓања:
    124.547
    Нема зошто да се кае некој за секс за една вечер, освен ако сексот не бил очаен или ако се заработила полова болест поради некористење на заштита. Иначе, вај нот?
     
    На Elissa, the drummer, Hipica и 5 други им се допаѓа ова.
  8. BoyL

    BoyL Популарен член

    Се зачлени на:
    1 март 2015
    Пораки:
    1.340
    Допаѓања:
    7.275
    Пол:
    Машки
    после мојов пост сите обрнавте од НЕ на ДА..браво така ве сака чичо..:D
     
    На Arthur, Sesil и Hipica им се допаѓа ова.
  9. Lotus-14

    Lotus-14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2014
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    663
    Пол:
    Женски
    Па доколку има само физичка привлечност зошто да не, едновечерно жестоко уживање мислам на никој не би му пречело. Све зависи од карактерот на човек.
     
    На Petar Pan и BoyL им се допаѓа ова.
  10. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Не ја сфаќам реченицата „врска за една вечер„ , па тоа не е врска, тоа е секс за една вечер.
    Како и да е немам некое мислење, кој што сака тоа нека си прави, ако некого тоа го исполнува и го прави среќен go for it, луѓето збореле и ќе зборат, кој ги е** :rofl:.
     
    На Petar Pan, Kukla994, Elissa и 2 други им се допаѓа ова.
  11. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    Многу е трагично и очајно кога гледам некои девојки кои 4 до 5 пати неделно се впуштаат во вакви “врски“ и тоа со различни машки секоја вечер. Ама ако е некогаш онака од мерак зш да не.
     
    На kjukli и BoyL им се допаѓа ова.
  12. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.333
    Мерак е едно ама промискуитет е друго.
    Мора во животот да научиме да си ги контолираме своите нагони, па и сексуалниот нагон.
    Полека малце...јес да не е ода сапун и не се троши, ама со често менување партнери се закачуваат болести.
     
    На Arthur, Hipica, eloves и 4 други им се допаѓа ова.
  13. Petar80

    Petar80 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.579
    Допаѓања:
    45.077
    Пол:
    Машки
    Држи вода ова со често менување партнери дека може да се закачи и некоја болест но затоа постои кондом. Инаку и не е така лоша работа некогаш и блиц сехс или како што викате врска за една вечер.
    Поготово ако треба малку освежување и е обострано тоа нели и ако си во брак.Што би се рекло сеџс без обврска
     
    На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
  14. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.333
    Се сложувам дека не е лоша работа, ама за тој што ја прави...а на тој што му ја прават (на пр. жена ти,...девојка ти....) не е баш благопријатна.
    Ај замислете си дека вашата партнерка се ,,освежува,, вака.
    Не сум против ,ама да биде со усул.
    Како што прочитав погоре - 4 или 5 пати неделно со различни-ОСУДУВАМ !
     
  15. Petar80

    Petar80 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.579
    Допаѓања:
    45.077
    Пол:
    Машки
    Па да сега не претеризам мислата ми беше еднаш месечно или во три месеци не сега секој ден векје тоа не е сеџс за една вецер или сеџс не обврзувацки тоа е врска ако си со една иста особа или ако си со разлицни векје несто друго не би споменал.
     
    На referentka му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Pepelaska25

    Pepelaska25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2013
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    553
    Пол:
    Женски
    Не држи вода дека честото менување партнери е ризик и може да се закачи некоја болест, доколку си неинформирана и не се заштитиш правилно може да се заразиш и од ВЦ школка а не па од секс.
    Затоа мој совет е да не наоѓате банални објаснувања туку подобро да кажете се плашаж да менувам партнери или не сум таков тип отколку да се вадите на заразни болести. Патем можете да се заразите и од сопствените раце ако не одржувате хигиема.
     
    На huntelaar, baba Rada и BoyL им се допаѓа ова.
  17. Petar80

    Petar80 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.579
    Допаѓања:
    45.077
    Пол:
    Машки
    Добро секој со свој став и мисленје да околу болестите се е возможно но темата беше за менување на партнерите инаку бактерии и сл. може секаде и од се нешто да се закачат. А менувањето партнери и колку често исто така е индивидуалност кој колку сака колку има потреба и колку може да смени но не нели тоа да биде само бројка сето тоа да биде со слас и уживање. И не се наоѓаат банални објаснувања не е примораност да си со 100 или пак само со еден.
     
  18. NovusOrdoSeclorum

    NovusOrdoSeclorum Популарен член

    Се зачлени на:
    14 септември 2011
    Пораки:
    1.044
    Допаѓања:
    2.269
    Пол:
    Женски
    Не ми е јасно едно: - Како тоа сите се изјаснивте ДА за мување а НЕ за секс?
    Мислите со тоа да изигравате поштени? Прво и основно, пре ќе си се издешавам со некој до крај, нормално со заштита, него ли да се лапам два саати со некој за кого немам емоции. За мене бакнежот е многу поинтимен од сексуалниот чин и заслужува да го споделам со некој кој ми значи многу. Ако некој не ми значи, веднаш преминувам на ствар. Немам пеперутки во стомакот кога се љубам со него. Имам само сексуална привлечност.
    Сте ги измешале многу работите, за на смешен начин да си го заштитите моралот.
    Имам еден куп другарки кои избегнуваат главен сексуален чин со дечкото, а орално го задоволуваат. Демек така ќе ги поштувал повеќе.
    Зошто некој би ме поштувал повеќе кога ќе клекнам на коленици пред него да го задоволам само него, отколку да имаме равноправен сексуален чин обајцата?
    Женска глупава логика.
    Сами на стомак си газите.
     
    На Priroden, kjukli и Petar80 им се допаѓа ова.
  19. Petar80

    Petar80 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.579
    Допаѓања:
    45.077
    Пол:
    Машки
    Кога веќе сакаш секс доби секс, иди со конкретни цели а не само орал, или анал или што ја знам почитувања и сл. Добиго тоа што ти е потребно ако си решил или решила секако ако и другата страна го сака тоа само секс. И опуштисе
     
    На NovusOrdoSeclorum му/ѝ се допаѓа ова.
  20. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.333
    Е може сум ненормална, ама јас еве со сите со кои сум ,,била,, сум ги сакала, сум била заљубена во нив.
    Кај мене ако нема пеперутки во стомак, нема ни секс.
    Сваќам дека има и поинакви луѓе од мене, но тоа не е моја работа и не се мешам, но СИ ИМАМ СВОЈ СТАВ
    ОСУДУВАМ кога девојчињата од 17 години имаат за 7 дена 4-5 различни партнери...
    Не почнале со животот а тие веќе се на погрешен пат.
     
    На Winter Lady, Petar Pan, crazylady и 2 други им се допаѓа ова.