Врски за една вечер

Дискусија во 'Сингл' започната од miss.pretty, 22 јануари 2010.

 1. huntelaar

  huntelaar Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2013
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  48
  Секако за. :)
   
  На veren му/ѝ се допаѓа ова.
 2. girl96

  girl96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  29
  Никогаш нема да ја сфатам оваа појава. Па уште и се нарекува "врска"...како може да биде врска ако сте со некој што прв пат го гледате и не сте го запознале како што треба :^) За да се случи една врска потребно е подлабоко поврзување на психички и емоционален план. Не сум за овие т.н "врски за една вечер", и не, никогаш нема да го сфатам она лигавење и бакнување со кој било.
   
  На MayDiamonds и hermosa им се допаѓа ова.
 3. exoticgirl

  exoticgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2014
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  263
  Пол:
  Женски
  Ова никако не ми оди со поимот "врска". Повеќе би се согласила со терминот мување отколку врска.Или пак овие поновите генерации ептен се модерни,па јас не ја разбирам таа врска за една вечер.
   
  Последна измена: 12 август 2015
  На Tanjamm и Arthur им се допаѓа ова.
 4. Lady Phoenix

  Lady Phoenix Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 мај 2015
  Пораки:
  1.966
  Допаѓања:
  58.308
  Пол:
  Женски
  Мене ми е тотално нејасно што треба да значи ова „врска за една вечер“. Најверојатно е некоја мешавина од мување и секс за една вечер, во зависност од тоа до што ќе дојде, или на што ќе се остане.

  Немам некое посебно мислење на темава, кој што сака - тоа нека си прави. Ако ви е до авантура - слободно излапајте се вечерта со некој познат или непознат. Ако ви вријат хормони - слободно имајте си секс, исто, со некој познат или непознат за една вечер. Само имајте си ги во предвид можните последици од таквата авантура. А заштитата ви е must have.

  Мене не ми смета, иако не сум сакала или барем не сум имала намера да го практикувам ова (било кое од двете) до сега.

  Инаку, зачудена сум колку нови поими се смислени за секоја можна работа на тема Љубов и секс (и врски). Или можеби повеќето од вас не земаат во предвид дека некои поими се синоними, па се отварале, практично, исти теми со различен наслов.
   
 5. marijaaxl

  marijaaxl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2015
  Пораки:
  244
  Допаѓања:
  738
  повеќе прилега „Задоволство за една вечер“ одколку врска.
   
  На hermosa, sweetbutterfly, veren и 4 други им се допаѓа ова.
 6. Βικτωρία

  Βικτωρία Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2017
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  3.658
  Пол:
  Женски
  Глупости,или сум со некој,или ништо не ни почнувам
   
  На MayDiamonds, hermosa, Arthur и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. EvAngelos

  EvAngelos Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  3.294
  Допаѓања:
  9.114
  Пол:
  Машки
  Или врски со едно чворче :)
   
  На mira.mira му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.234
  Допаѓања:
  17.963
  Пол:
  Женски
  Тоа не се ни врски:^)
  Лапање за еднаш колку да ти пројде меракот или да ти е ,,појака" забавата.Секој различно гледа на тоа.
  Јас сум за:P
   
  На Justicija, filip4, Gentlemen и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.178
  Допаѓања:
  12.697
  Пол:
  Женски
  Пред скоро една година добив на фб една неочекувана порака од еден фин господин :D (тогаш бев во врска со бивши ми )Женет е , успешен , возрасен, одржан (значи лепак сум за "повозрасните" ) :D кога ми пишеше само што не паднав у несвест :D. И ми вика директно ајде ајде да се видиме , но запомни само една вечер и толку и јас увреџена до крај , бидејки имав дечко а овој женатиов што ми вели :o и нормално ги игнорирав неговите пораки , и искрено се каам :nod: Бившими заслужуваше набивање рогови до плафон а јас честови му правев :devil: а овој другиот мн ме палеше иако ме навреди со тоа "за една вечер" , као само тој да е единствено машко со патлак па јас сум дојдена до него |( но имаше нешто што ме возбудуваше кај него ... Со моето игнорирање и тој престана да ми пише , и така заврши :D
  И се каам сега :D можеби некогаш повторно би ми пишел ... Кој знае :D
   
  На PericaD, star83 и Bjutii им се допаѓа ова.
 10. mira.mira

  mira.mira Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2016
  Пораки:
  477
  Допаѓања:
  5.339
  Vrska za edna vecér ne e vrska.
  Kolku si pomlad tolku eksperimentiras bidejki neznaes sto sakas. Vo godini koga vo megjuljudskite odnosi se si videl I iskusil, nikogas ne bi se vpustila vo vrska za edna vecer. Toa ne e od moralna priroda tuku samo poradi samopochit na sebe si. Ako chovek se dozivuva sebe si kako kondom, togash ednokratna upotreba e vo red.
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 11. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.798
  Пол:
  Женски
  Глупости, па како што минуваат годините сфаќаш дека подобро е да си сингл, а не да се замараш со некој недозреан и да мислиш дали ќе успее или не.
  Сега нема шанси да излезам со некој, не ни помислувам на нешто друго, а немам ни желба.
   
  На MayDiamonds, SummerGirl, CassiusdeBiville и 2 други им се допаѓа ова.
 12. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.178
  Допаѓања:
  12.697
  Пол:
  Женски
  Издуван вентил Пупи , само тоа :)
   
  На star83 и pupi.girl им се допаѓа ова.
 13. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.798
  Пол:
  Женски
  Само пари да имам, па за една вечер можам и со помагало, тоа е веќе загарантирано задоволство, а со машко не се знае дали ќе си задоволна. Ама сега и за така немам желба. Може понатаму.
   
  На Kurosawa, Aquamarine93, КикиМаус и 2 други им се допаѓа ова.
 14. CassiusdeBiville

  CassiusdeBiville Активен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2018
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  94
  Пол:
  Машки
  Паре нису проблем, паре нема... а бога ми и секс нема... :rofl::rofl::rofl:
   
  На Kurosawa и mira.mira им се допаѓа ова.
 15. Belgin1

  Belgin1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2017
  Пораки:
  596
  Допаѓања:
  4.835
  Пол:
  Женски
  Темата можеби треба да се преименува во секс за една вечер ама ако не се лажам и таква тема имаме.
  Инаку сум немала, освен еднаш ама излезе секс за повеќе вечери. :D
  Се е добро ако не е претерано и секако памет во глава, со заштита.
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Aquamarine93

  Aquamarine93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2016
  Пораки:
  815
  Допаѓања:
  3.741
  Пол:
  Женски
  Ја разгледав по малку темава и забележав дека има многу потресување. Што воопшто не изненадува во земја како Македонија, каде најнеморалните диктираат морал. Инаку, терминот секс за една вечер, не е измислен тука, не е нешто ново, тоа се придобивките од Западниот свет. :D
  Од психолошка гледна точка, ако една индивидуа пати од апстиненција, треба да има секс. Па макар и за една вечер. Проблемот е што ова е Македонија, има многу комплекси, нереализирани индувидуи, машки портарки. Големата е шансата да налеташ на психо.
  Токму поради тоа, иако имав шанса и можност не ја искористив.
   
  На star83, thequeen95, Ваљдрин. и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. Kurosawa

  Kurosawa Активен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2018
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  32
  Пол:
  Машки
  Да...се повеќе сме под влијание на западот...или...сепак не. Што ако четирите јавачи на апокалипсата се Власта,Бракот, Банката,Религијата...? И сме индоктринирани многу од поодамна...Јас не инсинуирам дека промискуитетот е решение....Напротив. Но ...Сите ве прашуваат дали сте омажени или оженети....?А Никој... не ве прашува, дали сте Љубени ? Факт е...дека , да не беше прељубодејството, многу бракови ќе пропаднеа. Постојат кармички бракови ...од кои треба и едниот и другиот партнер да ги научат предвидените животни лекции....Дали постои љубов во врската..тоа е сосема друго прашање. Понекогаш, кај многу, браковите стануваат безизлезни , партнерите стануваат цимери, и робови на сопствениот брак и заедница , поради веќе стекнатиот статус на родителство кај родените дечиња,и како крајна црвена линија, не се осудуваат да помислат на друга врска,и полека венеат. Ако постои љубов...со конкретниот партнер ,секако дека немате потреба од друг...Но што ако, партнерот не ви посветува емотивно и љубовно внимание? Ха? Што правиме тогаш...? Работите не се така едноставни.Што ако... Кармичката животна лекција со конкретниот партнер сте ја научиле...И повеќе не гледате смисла, и иднина во таквата врска, и се чуствувате осамено, и не разбрано...Што ако вашиот партнер е длабоко програмиран во неговото его,или емотивно хендикепиран,со ниска емотивна интелегенција. Проблемот е, што прво стапуваме во брак, пред да се осознаеме себеси, и пред да се разбудиме себеси. Before you find your soulmate - You gotta find your soul, mate. Е оттука,произлегува прашањето : Врска за една вечер...Љубовник...Љубовница... Секако постојат и други примитивни егоистични причини.
  Премногу длабоко навлегов...во темата... Дали сум за "Qwiki" ...Да . Со соодветна партнерка . Kwiki-Pretzels-100g-x-20.png
   
  На star83 и mira.mira им се допаѓа ова.
 18. star83

  star83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2018
  Пораки:
  275
  Допаѓања:
  237
  Врска за една вечер некако ми звучи некако нелогично.Врска?
  Додека поимот секс за една вечер, пеглање за една вечер, плескање за една вечер, судар за една вечер, издување за една вечер, мислам овие термини повеќе одговараат.
  Јас сум за плескање за една вечер, мислам за поимот. И оние што ќе одлучат за такво нешто нека си носат задолжително заштитни средства.
   
  На Kurosawa и mira.mira им се допаѓа ова.