1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врски за една вечер

Дискусија во 'Сингл' започната од miss.pretty, 22 јануари 2010.

  1. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Се додека се сметаш за искористена - ќе бидеш. Ако знаеш како да ги водиш работите.. нема да се почуствуваш искористена ;) .. но сепак, нормално, не тоа да премине во секој викенд - нов :worried:ilent:
     
  2. miss.pretty

    miss.pretty Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2010
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    5
    Ne pravime muabet za kissing.Pravime muabet za sex za edna vecer.
     
  3. angel.11

    angel.11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    26
    Не верувам дека има девојка која не е имала врска за една вечер. ХЕллоуууууу, 21 век сме. Денес навистина повеќето се само муватори додека неналеташ на субјект кој ке ти го привлече вниманието и етее.. БУУМ се дешава нешто како љубов, излив на емоции итн итн. Да не се одалечувам од темата, значи сум за ама додека сме уште млади т.е од 16-17-18-19 па и 20 години да кажеме. Реков до 20 зошто девојките над, не им треба нив бакнеж.луѓе сме нели? Тогаш експериментираме со вкусови со стилови, незнаеме што сакаме младост лудост не заџабе се рекло. Јас имам мн научено од типовите со кои се имам мувано, секој ми е бил чекор напред да созреам, да се осознам што сакам, да креирам мои ставови кон нешта. Јас сум За мување бе луѓе боље у младост да се исфураме одошто кога ке остареме да се швалерисуваме...... Секако СЕКС за една вечер НЕ ФАЛА. ама за киссинг бадди, и муабет шали шема зошто да не... врска без обврска така се викало демек у современиот речник.
     
    На H.VAGA му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    199.005
    Пол:
    Женски
    Да, зошто да не? И не мора да има емоции, едноставно имаш потреба и ја задоволуваш (притоа, како опција доаѓа и сексот, ама никако без заштита!) Сум имала, признавам, и не се каам... ама тогаш бев помлада, сакав да пробам, да експериментирам... ама сега не, благодарам... доста ми беше :D
     
    На KrisBt му/ѝ се допаѓа ова.
  5. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.051
    Zosto da ne?!Se e dobro da se proba ama normalno da ne se pretera.Ajde sekoja vtora moze da se kaze bila vo takva avantura vpustena koja samo mazenje,baknuvanje,,a druga i sex.Se e toa za zivi lugje.Samo normalno da se pazite koga se vpustate vo takva avantura:have sex, use condoms. ;)
     
  6. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    Врска за една вечер - ЕДНА АМА ВРЕДНА :lol: :lol: :lol:
    колку да ти помине меракот....на пример те привлекува некој, а не е личност со која можеш да имаш нешто повеќе од мување :mrgreen: па подобро една вечер колку да ти помине меракот....е сега ако ти се заарни тоа е веќе о-о-опасноооооо :lol:
     
  7. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
    bash za edna vecer ne... za 3-4 da :lol: :lol: :lol:
     
  8. eleni23

    eleni23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2010
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    21
    Потполно се согласувам со тебе.Да се муваш со некого иде на 15/16/17, но потоа си веќе сериозна личност, иако никогаш не треба да викаш никогаш нели :lol: позз.
     
  9. Bisera.Sk

    Bisera.Sk Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    12
    Да да во право сте убаво е да си ги поминеш тие години(14 15 16 17) во мувања мислам ако си таква личност.А јас сум таква :D Имам другарки шт не сакаат така да се муваат со некој 1-2 вечери и океј ги сфаќам не сме сите исти фала богу.јас си ги сакам машките и си сакам врски со нив макар и за една вечер хахахаха живеам живот хеллооооооу :D Aли океј не сум од оние што се муваат буквално со секој..само тие што ми се убави и фини на некој начин.а не ко една шо ја знам се има мувано со скоро сите од основно што учела и сеа ја оговараат ко дроља :worried::worried: Кога ќе дојде период на сриозност ке се смирам малце (A) :mrgreen:
     
  10. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    Ни мување, ни секс.. :Down: Некако ми е безвезе..Само еднаш се имам мувано со тип, кој го сакав и да знаев дека ќе ми рече ’Да останеме само на ова’ никогаш ништо не ќе направев...Се почувствував стварно искоритено, безвредно, како тој да знаеше дека трчам по него и со тоа мислеше дека ќе ми го направи ќејфот мене, а и себеси...
     
  11. anastasija19

    anastasija19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    51
    мување може а секс никако тоа треба да се случи со некој кој го знаеш сакаш а не некој што првпат го гледаш
     
  12. ilove

    ilove Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    мене од секогаш ми годеле кратките врски и секогаш сум ги практикувала, но сега како шо созревам ми пречат. Сум имала и мување и секс за една вечер морам да признам дека Таков секс не препорачувам бидејќи стварно се почуствував искористено не велам дека се каам за то шо го напрајв ама во иднина нема да си дозволам....
    Иначе зошто да не , сепак мувањето е една авантура повеќе.... :D Интересно!
     
  13. Kalaaa

    Kalaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2010
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    17
    уууу ама поштени биле македонскиве девојчиња :worried:hock: :worried:hock: :worried:hock:
    ајде бе, цела тема ја разлистав ниедна не рече дека имала секс за една вечер, а да излезеш во град од 100 во диско, 1 асална неможеш да најдеш, сите се 15-16-17 годишни дрољичиња, пардон девојчиња, што муваат, драпаат, лапаат што ќе стигнат, а после дома пред нивните се мамини и татини ќерки :twisted:
    цврсто стојам зад тоа дека од дотичните погоре, неможе да се дојде до дечко во градов, а уостало излезете по дискотекиве, видете ги како светат од километар со 5 кила пудра, сенка, маскара на нив, оскудно облечени, со чипкани блузички и дизајнирани хулахопки и ќе ви стане јасно дали некоја од нив не е за секс за една вечер.... :Down: :evil:
     
  14. LAVICA81

    LAVICA81 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    165
    Допаѓања:
    19
    Ми се случило два пати,но без секс.И со двајцата после тоа имав нормален однос,некоја минимална комуникација дури и на потсмев од двајцата-како демек,со беше тоа синоќа? :D Така да,не се почувствував искористена,туку си правевме муабет,е добро де...се деси,и двајцата не понесе моментот,еднаш се живее ;)
     
  15. Boyfromtown

    Boyfromtown Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    411
    Допаѓања:
    100
    Кога можат машките да имаат секс за една вечер зашто да не можат и женските да имаат секс за една вечер.При тоа на машките никој не им суди,а девојките се омаловажуваат ;) .И баш тие 15-16-17 што ти ги нарекуваш се претводници на нова генеарација девојки со коишто ама баш никој неможе да се поигрува и на коишто им е гајле за се(што и така треба да биде) и наспроти постарите генерации девојки кои очајно се лажат и веруваат во љубовта ;).Новите генерации девојки го прават тој чекор којшто вие никогаш не сте имале храброст да го направите-ДА ЖИВЕЕТЕ СЛОБОДНО .И мислам дека не си женско туку си машко скриено зад женски профил.Можеби грешам(а ретко грешам) ,а ако е така извини на мојата констатација.Поздрав
     
  16. Kalaaa

    Kalaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2010
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    17
    Hахахаха божеееее....женско сум. и верувај дека живеам послободно од 60% од девојкиве на форумов. очигледно не си ме сфатила ти мене, јас реков дека баш таа твојата како ги нарече....а да NOVA GENERACIJA, се оние кои прават свашта а се кријат. Aко се толку паметни и ако толку уживаат во животот, и ако тоа е нели нормално и правилно како што ти ги поддржуваш, зашто јавно не се покажуваат? убаво рекле, од 90та наваму се се тоа измутирани генерации, девојче на 15 години изгледа како 30 :twisted:
     
  17. Kalaaa

    Kalaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2010
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    17
    и бај д веј.... да бев машко ќе ми годеше да има што повеќе такви девојки низ градов :lol:

    Модератор: Во иднина користете го копчето „Редактирај“.
     
  18. Boyfromtown

    Boyfromtown Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    411
    Допаѓања:
    100
    Ок тогаш извини на мојата грешна констатација ;) .Луѓе сме грешиме.На машките им годат таквите девојки(какви) ,а потоа ги плукаат.Тоа ти е лицемерие ;) .
     
  19. Boyfromtown

    Boyfromtown Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    411
    Допаѓања:
    100
    Не се покажуваат јавно зашто се плашат дека ќе ги некој омаловажува .Исто ко хомосексуалците ;) .А ако мислиш дека е тоа ненормално зашто тогаш машките јавно се фалат за тоа :?: ;)

    Модератор: Во иднина користете го копчето „Редактирај“.
     
  20. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Ако навистина ги имаше прочитано сите мислења, ќе забележеше дека девојката што коментирала веднаш пред тебе кажала дека имала секс за една вечер.
    А за облеката немој да се зафаќаш. Затоа што стварно нема врска која како се облекува. Ако со тоа ОСКУДНО ОБЛЕЧЕНИ мислиш на многу кратка облека, еве и јас носам миничи и дезенирани хулахопки, дури и спаѓам во групата на 17-годишни што си ја спомнала погоре. И што? Значи ти кога би ме видела мене, без да ме познаваш, би рекла ОВАА Е К**** И ВЕЧЕРВА СИГУРНО ЌЕ ЛЕГНЕ СО НЕКОГО. Епа ќе морам да те разочарам, ама би се излажала. Затоа што сеуште сум невина и воопшто не ми се во пракса таквите работи. Не се судат луѓето по изгледот. Тоа е само една површна и често погрешна проценка.
    Имаш среќа што за малку не си ја фатила. ;)