Врски за една вечер

Дискусија во 'Сингл' започната од miss.pretty, 22 јануари 2010.

 1. eleni23

  eleni23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2010
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  18
  ok se soglasuvam deka ne treba po oblekata da se sudi za covekot, no ne za dzabe vikaat ruba krasi, ruba gnasi.Sepak mislam deka za minici,dekoltinja i sl provokativna obleka treba da se poceka duri da napolnis 20godini, na 17 treba da si toa sto si devojce i taka da se oblekuvas.jas na matura prv pat oblekov stikli, a redovno pocnav da gi nosam pred 1 godina i toa samo zaradi rabotata koja bara delovno oblekuvanje. Ne me svakaj pogresno hipica po tvoite komentari gledam deka si top devojce :up: , no barem uste malku ostani devojce, devojce ke si uste nekoja godina a zena cel zivot :D .pozdrav do tebe i nemoj da se lutis :D
   
 2. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  78
  Сум имала се на се еден мувач до сега..летна авантура а и не се каам :D инаку се мував со дечко ми пред да се фатиме ама стално...само јавноста уште ''не знаеше'' :lol: :lol: И не сум против мувањето но се во границите,знам дека има девојки кои се муваат со сите и тие не знаат колку им се на број...потоа и да не имале секс само еден пусти бакеж да било секој си рече оваа цел град изреди..така да 2-3 па и 5 да имаш ајде и 10 ама повеќе мислам дека не е во ред ...тоа е мое мислење и извинете ми ако навредам некој :)
   
 3. srcenceee

  srcenceee Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  :P :P :P :P :P pa ne mislam niso loso poso mozebi togas koa ke se spustis na toa nivo da imas i vrska samo za edna vecer si se custvuvala nesakana tazna i red drugi raboti i koa nekoj bas togas vo toj moment ti ponudi prekrasna vecder ti si ja prifatila zaradi toa sto sakas da bides srekna taka da ok si se ovija vrski no so granici :P
   
 4. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.965
  Допаѓања:
  23.141
  Пол:
  Женски
  Јас сум имала 2 вакви врски. И во двете врски имаше мување.
   
 5. milaaa

  milaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  pomossss....epa vaka bese..kako sto e red za 1vi maj pienje,zabava...drugarii...i taka jas se najdov so eden od podbrite drugari neznam ni jas kako nekde daleku od vikendicata kade sto slavevem...i dvajcata bevme vo alhoholizirana sostojba...povise bev jas..ali se sluci sto se sluci...megutoa rabotite izlegoa od kontrola i ne zavrsivme samo so bakneziii...tuku mn mn poveke.....i sega neznam sto da napravam...se dogovorivme da ostane tanja..iako ke znam deka neam da e taka...ali jas nemozam da spijam zosto ova mi e prv pat da bidam so nekogo ...osven bivsiot,i plus za edna vecer :?: ;( :?: ;( ;( ;( :worried:
   
 6. bella01

  bella01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  18
  Protivnik sum za sex za edna vecer 8)
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Miss-Perfect

  Miss-Perfect Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2010
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  72
  Па мила времето неможеш да го вратиш назад, така да што е, тоа е :worried: Внимавај за друг пат, ова нека ти биде како поука. Позз и се ќе помине, насочи ги мислите на друго место и од каде да знаеш, можеби пак после ова нешто ќе се промени на добро и "другар ти" ќе ти стане дечко, зашто јас знам многу примери кои токму на овој начин ја почнале нивната љубов а и сигурно чуствувате нешто повеќе од другарство еден за друг штом сте дозволиле да се случи такво нешто.
  А иначе, лично јас, сум против "врските" за една ноќ. Уствари тоа и воопшто не е врска, јас би рекла авантура :lol:
   
 8. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  517
  Пол:
  Женски
  Јас сум ЗА..... :rofl:
   
 9. ludacaa

  ludacaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2010
  Пораки:
  749
  Допаѓања:
  180
  да зашто да не...ми се има десено ама било само мување,дефинитивно сум за мали слатки авантуриии :lol:
   
 10. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.770
  Мислам дека имаше негде ваква слична тема.

  И пак ќе се повторам, да, зошто да не? :) Што па ние од камен ли сме? Ако сме слободни, без никакви обврски, што па да не. Сад га видиш, сутра га не видиш :)
   
  На didija му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Dany15

  Dany15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  0
  Ајјјј не :worried: колку и да ми се допаѓа некој не би со него ако е САААМО на 1 вечер
   
 12. sexybaby22

  sexybaby22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  22
  Да но само мување, ништо повеке :)
   
 13. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.620
  Допаѓања:
  14.321
  Пол:
  Женски
  Значи јас досега се немам смувано ама сум за... Само немам најдено некоја “прилика“ сите биле ропаци и луѓе шо не ме привлекват... :)
   
 14. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.724
  Допаѓања:
  61.522
  Пол:
  Женски
  Никогаш не сум сакала да се мувам, посебно со некој непознат, значи некој што сум го запознала таа вечер. До сега сум се мувала со 3,4ца и тоа сум ги знаела, а само со еден било еднаш. За секс не ни помислувам за 1 вечер.
   
 15. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.467
  Сум имала кога бев шесто, седмо, осмо и бев глупава како трактор. Сите ми се смееја дека не сум имала ич муватори и јас посегнав. Немам ни малку голема бројка, напротив, единаесет се вкупно до сега, и не ми е срам да ја кажам оваа бројка. Само ми е криво што пола од она што сум го имала е такво, за една вечер и сега не ме ни паметат. Сите тие такви од една вечер ми беа онаков срамежлив френч кис, ама сепак бе..Зошто? :swear:
  Ме нервира тоа што сум била толку смотана. Затоа сега многу пазам со кој сум и што сум.
   
 16. katrin96

  katrin96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 мај 2011
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  9
  големо НЕ са ова,не би се мувала со непознат...освен ако не сум така ептен расположена :lol:
   
 17. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.873
  паа зависи до расположение...сум имала некој такви авантурчина ама само мување и ништо друго...
  еве ќе ви кажам лани на една забава, онака случајно (не знам ни самата што ѓавол ме натера) се смував со еден тип...мада што он ми се пушташе подолго време, ме молеше и јас на крај попуштив....сум имала и други ама ништо специјално то е само нака за добар провод кога си сингл :))
   
 18. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.705
  Ми се има случено, ама беше само мување и ништо повеќе. Сакав само краткотрајна авантура, дечкото не беше лош, згоден беше. Оттогаш не сме се виделе.
   
 19. bella.honey

  bella.honey Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  639
  Допаѓања:
  293
  Никад не сум се дала за една вечер. А има многу такви хаха. Сепак не ни планирам! Не сум до толку лесна. Ко че си почнам една врска ќе ми тера до крај... Таквите девојчиња ми изгледаат превише лесни :| :| :|
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.534
  Не знам зошто девојка што сакала да си го исполни сексуалниот порив (макар и за една вечер) ја нарекувате лесна. За мене „лесна“ е некоја што шири нозе зошто фраерот и кажал дека ќе ја жени и дека ја сака. Ама вака, ако се си е по протокол, со заштита, еб-еб и чао пријатно, не е лесна девојка, тоа е девојка што си ја прифаќа сексуалноста.

  Не викам секој викенд да го практикува тоа, ама некогаш страста го надвладува разумот, и премногу ми е излишно глумењето светица дека не ми се влажни, само за да зачувам некоја слика за себе, која и онака секој различно ја доживува.

  Сум немала ваква авантура досега, ама не би се ограничувала ако се укаже можност.
   
  На miss.pretty, H.VAGA, baguf4e и 4 други им се допаѓа ова.