Врски за една вечер

Дискусија во 'Сингл' започната од miss.pretty, 22 јануари 2010.

 1. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.314
  Би рекла дека е лесна, ако вакви врски за една вечер и се случуваат многу често.
  Не ми се случило, но ако немам дечко, а имам желба веројатно ќе се случи.Али би гледала сепак да ми остане и за друг пат, да не морам во следна прилика да ловам друг :D
   
 2. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  223
  Не сум имала ниту пак сакам да имам.
   
 3. bella.honey

  bella.honey Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  639
  Допаѓања:
  293
  Но сепак секој има право на свое мислење зар не?? :? :)
   
 4. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  223
  Јас реков за себе...никој друг не замешав. :) :hai:
   
 5. sexy-25

  sexy-25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2011
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  1
  zasto da ne ? jas sum za vakvi vrski
   
  На Pekmez му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  517
  Пол:
  Женски
  Јас сум имала, ама не сум за. Се случува нешто повеќе да почнеш да чувствуваш кон него, па ти остануваш тажна.
   
  На la.parisienne му/ѝ се допаѓа ова.
 7. bella.honey

  bella.honey Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  639
  Допаѓања:
  293
  Ахам, помислив дека си кажала нешто против моето мислење бидејќи ме цитираше... :!: :)
   
 8. Dulce

  Dulce Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2011
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  35
  Мислам дека тоа не е врска ако е само за една вечер... Никогаш не би прифатила такво нешто !
   
 9. Aglaja

  Aglaja Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  16
  сега сме сите принципиелни, карактерни, знаеме како треба или не ама секој контакт е врска - ФАКТ:)
  и мене ми е ова баш океј, ако не си озбилен и не сакаш да се врзуваш или пак немаш време за врски и врзувки. :D
  а дека си “лесна“ може да ти каже само некој кој не е од овој свет и нема поим од тоа што е заедничко уживање на двајца млади или доволно возрасни, зрели личности, свесни за себе, своите одлуки и нивните последици.
   
  На la.parisienne му/ѝ се допаѓа ова.
 10. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.426
  Допаѓања:
  3.560
  Пол:
  Женски
  Ова и не ми баш врска некако повеќе ми е One night stand си задоволуваш потреба и ај чао утре не се знаеме
   
 11. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.461
  Допаѓања:
  754
  не ги поштувам :puke: :puke:
   
 12. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.239
  Допаѓања:
  1.312
  Стриктно од типот за една вечер (сосе секс) сум немала,но без секс,само мување -јес мен! И тоа 90% од врските мои пропаднати и распаднати биле ко на база на мување,онака,спортски,без обавези.А секс-ни сум имала ни ќе имам на тој начин,не се пронаоѓам во таква приказна...
   
 13. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.396
  Допаѓања:
  3.864
  Пол:
  Женски
  зависи од ситуација :D
   
 14. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.064
  Допаѓања:
  8.067
  Пол:
  Женски
  Прифаќам и сфаќам под услов да НЕ се работи за трета личност која ќе растури врска, брак ...
  Нека си иде тој што сака за една вечер, со колку сака ама нека пази барем, нека помисли на тоа дека можда некој ќе пати-а не да мисли само на своето задоволство и чао пријатно се е*евме ние, па ти мислимуја со женската кога ќе научи!
  Нападнав со мислењево, пошто претежно врските за една вечер (во поголем број случаи) се случуваат кога еден од тие двајцата :rofl: :rofl: има девојка/дечко... а тоа според мене е мизерно!! На некои им претставува задоволство да идат со зафатени личности, да растурат врска- а јас па никако неможам да го сфатам тоа! Сум го направила еднаш (некогаш), сум пропатила и од лошото искуство сите такви ситуации ме дразнат! Тоа е една цртка кај машките веднаш над тоа мислењето дека сме лесни и дека сме "изгорени" по нив, па по секоја цена сакаме да бидеме со нив! ]:) Имаш женска?! Ајде мрш, магла и толку! Зошто ја да ти бидам една пролазна станица! Па нека горам од желба, ќе одолеам и ќе си одиш со прстот во гз!! Ете така! ]:) ]:)
   
  На Sanela94 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. shy

  shy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  85
  Пол:
  Женски
  Мислам дека не бидејќи се знам себеси и знам дека за да имам нешто со некој морам да имам емоции, а тие емоции после ќе направат да ми биде многу тешко!!! :( :(
  А ако станува збор за семеен човек, не доаѓа во предвид!!! :x :x
   
 16. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.030
  Лепа се е ок тоа што го кажа, но зошто сметаш дека девојката би се мешала во врската кога типот веќе тргнал да си ја растури самиот?
   
 17. Zoza

  Zoza Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  291
  ниту сум имала ниту поштујем такви врски (мада не е тоа врска)
   
 18. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  9.435
  Допаѓања:
  115.946
  Не сум имала ваква "врска" до сега, а и не би сакала да имам.

  Инаку немам ништо против, секој нека си прави што си сака- негов живот. Секој има право на избор. Како му одговара така нека си прави. :)
   
 19. MoreNa-22

  MoreNa-22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  386
  Допаѓања:
  73
  не сум имала и не ги почитувам баш
   
 20. vlubena

  vlubena Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  624
  Ми се има случено еденаш само да се шемам или мувам како и да е (ама само бакнување ништо повеќе) и ако се смета со сегашниот дечко првин се шемевме едно 5 -6 пати па потоа се фативме.А и не одборувам баш и затоа никогаш повеќе нема да го повторам тоа