Врски за една вечер

Дискусија во 'Сингл' започната од miss.pretty, 22 јануари 2010.

 1. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.293
  Мене поимот “врска“ и поимот “една вечер“ не ми идат заедно, али ај ја сфаќам идејава на темавa.
  Оние површнине ги оправдувам. Понекогаш секој сака еден вид на издувен вентил. Не оправдувам коа тоа се случува секој викенд или секое излегување.
  Од девојка стануваш крпа за бришење |(
  Ама, ако се случува ретко, зошто да не?! Кога можат мажите, зашто да не и жените?
   
  На baguf4e, Butterfly15, mims-89 и 2 други им се допаѓа ова.
 2. Anja.F

  Anja.F Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  13
  не е страшно , доколку се случи инцидентно , но да премине во практика ....мислам дека е страшно
   
 3. Gioia

  Gioia Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  598
  Искрено ми се нема десено! не гледам поента во таа "врска" ако воопшто може и така да се нарече! не дека е страшно понекогаш да се деси ама да прмине во навика и да се прави секој викенд..категорично не! ;)
   
  На Butterfly15 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. swrcii

  swrcii Нов член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  723
  Допаѓања:
  267
  алоооооооо бе сите овде демек невини немале секс за една вечер, само мување и тоа ретко и не го поддржувале (повекето) па добро бе кого лажете...... или се најдовте сите такви на форумов :fubar: па вие шо сте во врска ок али ние шо сме слободни ај да не се муваме ај да не се сексаме (и за една вечер да е негледам ништо лошо) значи се надевам дека ме свативте што сакам да кажам а и повекето го знаат но не сакат да кажат овде ....ЗНАЧИ ЈЕДАН ЈЕ ЖИВОТ ;) СВАКО ДОБРО
   
  На H.VAGA, Pekmez и mKdevojce им се допаѓа ова.
 5. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.724
  Допаѓања:
  61.522
  Пол:
  Женски

  Морав да си се цитирам, го сменив мислењето :rofl: Ако сум слободна и имам желба за некој би си ја исполнила па многу ми е гајле што ќе биде наредниот ден.
   
  На CIA и mKdevojce им се допаѓа ова.
 6. Look

  Look Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  1.034
  Допаѓања:
  884
  Не никогаш!!! Тоа е моето искрено мислење :!:

  Мразам мување за една вечер,па за секс да не зборуваме :x

  Тие работи сакам да ги правам од љубов со личност која што ја сакам и која ме сака,а не со некој со кого не сум блиска или не дај Боже со некого што прв пат го гледам :x

  Така да,едно огромно НЕ.

  Не ги окривувам тие што го прават тоа,но јас лично не би :wasntme:
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 7. fallenangel

  fallenangel Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  2.092
  Допаѓања:
  16.120
  Не сум за секс за една вечер , не ги осудувам тие што би се впуштиле во таква авантура
   
 8. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  2.583
  Допаѓања:
  3.662
  Пол:
  Женски
  Не сум за вакви "врски". Се тоа треба да се прави со некој што го сакаш и си сигурна за него.
   
 9. Annie.mk1

  Annie.mk1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  1.630
  Допаѓања:
  3.736
  Зашто да не, некогаш добро е да се има мала авантура :P Таков тип на девојка сум, сакам да превземам ризици, да се забавувам, да правам многу работи, секако се во рамки на свои граници :D
   
  На Pekmez му/ѝ се допаѓа ова.
 10. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  1.902
  Допаѓања:
  2.953
  Пол:
  Женски
  Мување сум имала, ама секс за една вечер НЕ, сеа за сеа не би имала.. за понатаму ќе видиме.. никогаш не вели никогаш!
   
 11. Irreplaceable.xD

  Irreplaceable.xD Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2011
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  66
  Ми се има случено, мување само и ништо повеќе. Но не преферирам така да биде, ептен некат коа ке ме здрват кризи а ја сингл, во никој заљубена, е тогаш друга прича :)
   
 12. WildCherry

  WildCherry Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  1.193
  Допаѓања:
  1.167
  Врска за една вечер не е врска ...
  шо врска ке беше тоа ? без врска ...
   
  На TheIdealMe му/ѝ се допаѓа ова.
 13. LUNA.girl

  LUNA.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  135
  СОСЕМА СИ ВО ПРАВО
   
  На Butterfly15 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Bunny2

  Bunny2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2010
  Пораки:
  1.263
  Допаѓања:
  1.594
  И јас се согласувам дека то не е врска,ама ете така се нарекува :D

  Ако веќе зборуваме за нашето стандардно " МУВАЊЕ ",да,сум имала.
  Но што се однесува до секс за една вечер,тоа не,ама би сакал некогаш и тоа да го пробам :) Некогаш во иднина (ако некогаш бидам спремна на тоа ).
   
 15. love-222k

  love-222k Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2011
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  31
  епа кога сме на темава
  се случило неколку пати онака мување ..а зошто?-незнам ни самата,кеф ми беше и се случило:)
   
 16. Butterfly15

  Butterfly15 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2010
  Пораки:
  1.119
  Допаѓања:
  2.613
  Врска за една вечер? Тоа не е врска. :^) Никогаш не сум била во таква `врска` не ни сакам да бидам. Не сум девојка за една вечер, и не можам да ги сватам тие девојки, но можеби едноставно го прават тоа за забава .. или не знам што друго. :?:
   
 17. ljubam

  ljubam Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  2.412
  Допаѓања:
  18.400
  Пол:
  Женски
  Врска за една вечер не е врска, туку е авантура. Немам ништо против авантури. Адреналинот знае да рипне некогаш. Не ги осудувам оние што имаат авантури такви, важно да не е лажно и да ги прави среќни!
   
  На La.Reina.Del.Sur, Pekmez и Butterfly15 им се допаѓа ова.
 18. CIA

  CIA Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  3.023
  Ако станува збор за мување,со некој дечко кој си го запознала истата вечер и има хемија меѓу вас јас сум за ДА !

  А ако станува збор за секс,е тука мало двоумење...за тоа,ако некогаш ми се прикаже шанса (кога ќе пораснам, сега ми е рано за тие работи) би го направила,НО само во случај ако дечкото не е од мојот град и нема да го видам никогаш повеќе :)
   
  На Bunny2 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.246
  Допаѓања:
  15.573
  Пол:
  Женски
  А како е ова „врска“?
  Запознаваш, прцаш, си одиш и веќе никогаш не го/ја гледаш.
  Не фала.
  Врска е еден термин, ова е...меракување.
  (Ај, нема смисла да употребам друг термин.)
   
  На antilla му/ѝ се допаѓа ова.
 20. innamylove

  innamylove Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2011
  Пораки:
  379
  Допаѓања:
  224
  Ова ти е исто како јавна куќа......ако си во врска без врска тогаш си една од тие во таа куќа хаха :clap: