1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врски за една вечер

Дискусија во 'Сингл' започната од miss.pretty, 22 јануари 2010.

  1. mona.liza

    mona.liza Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2011
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    47
    Темава треба под итно да се преименува.Мислма од кога тоа сексот за една вечер или што и да се вика ВРСКА? Хмммм,не ми е баш јасно ......
     
  2. ana-banana

    ana-banana Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    Јас сум во долга врска, претходно сум имала и други врски но сепак она што е за една вечер неможам да го наречам врска (иако еднаш сум била во оваа ситуација, јас би рекла мување за една вечер или било како, но врска никако). Врската е сепак нешто друго, нешто што се гради, барем за мене.
     
  3. daddys.princess

    daddys.princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2011
    Пораки:
    988
    Допаѓања:
    318
  4. CaperucitaRoja

    CaperucitaRoja Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2011
    Пораки:
    467
    Допаѓања:
    320
    Пол:
    Женски
    Не ме задоволува мене една вечер!!! ;)
     
  5. Daddy.girl

    Daddy.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    81
    Имав само еднаш и ми беше НАЈУБАВО на свет!!! ама не би сакала пак да ми се повтори. прво-не сум таков тип, а второ ако се повтори со истиот, може да не е толку прекрасно како првиот пат. Вака да остане само преубав спомен.
    Инаку за често да се има секс за една вечер сум многу против!
     
    На КрисИ55 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. HeelsLover

    HeelsLover Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2011
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    655
    Пол:
    Женски
    Имав таква врска за една вечер пред 5-6г бев во кафич некако ми се заубави ми налета се бакнавме се преправавме дека сме дечко и девојка таа вечер и така (младост) .. пијаници .. другио ден ни го видов ни го најдов и си реков .... wtf i care about that dumb@ss ? и така ..
     
  7. Mama90

    Mama90 Активен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2012
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    9
    Да, ми се има случено.
    Беше тоа секс за една вечер со некој што го знам.
    Кога бев 15 години тоа дете ми беше дечко, одевме 8 месеци но немавме сексуални односи, бидејки тој беше 5 години поголем од мене и не беше фер да чека и јас да пораснам па така прекинавме. Потоа после 3 години јас бев излезена со другарките и се сретнавме случајно, па испивме по еден пијалок и така... Тој си отиде на масата кај другарите а јас си останав со другарките.
    Потоа кога отидов во вц тој беше таму помеѓу машкото и женското вц па почнавме да си муабетиме, бидејки имаше многу гужва се прилепивме еден до друг, па почнавме пополека да се галиме, да се бакнуваме, и наеднаш тој така страсно ме повлече за рака, влеговме во вц и се случи што се случи. Излеговме од вц како ништо да не било и се вративме секој на својата маса, за неполн час тој дојде на мојата маса, ме фати за половината почна да ме бакнува и рече дојди со мене, си ја земав чантата без ништо да му одговорам и без ништо да им кажам на другарките, се качивме во такси и отидовме кај него дома, уште еднаш кај него го направивме тоа, потоа се погаливме малку и си повикав такси и си отидов. Одтогаш ни го имам видено, ниту пак слушнато, но за таа ноќ со него не се каам ни малку. Беше мноооогу убаво и срасно мммм се палам од самата помисла на таа ноќ.
    Се случи само еднаш и само со него, повторно не би го направила тоа, затоа што сега сум во брак
     
    На Femina...1 и Daddy.girl им се допаѓа ова.
  8. Miss.M5

    Miss.M5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2011
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    85

    Исто. Добро, може и кога ќе одам пак таму да го видам повторно :lol:
    А може и другар да ми биде.. Ќе бидеме во контакт преку фејсбук. ;)
     
  9. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.168
    Пол:
    Женски
    Како може да биде врска кога е за една вечер :)
    Врска за една вечер не е врска, туку е авантура. ;)
     
  10. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Стварно насловот на темава треба да се смени барем наместо врска нека стои авантура за една вечер.

    Инаку ни врска, ни авантура за една вечер не сум имала али не ги осудувам тие што имале секој си го прави ќејфот на свој начин
     
    На ozbilnazena му/ѝ се допаѓа ова.
  11. song

    song Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2012
    Пораки:
    123
    Допаѓања:
    46
    Да,и јас мислам така АВАНТУРА. :D
    Сакам авантури ама досега сум немала можеби затоа.Ама ако не сум во врска и уште подобро ако веќе никогаш не го видам. :!: :D да е од друг град и слично.Некој го имаше наречено „веза без обавеза“ .:D
     
  12. Izaabella

    Izaabella Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    7.301
    Пол:
    Женски
    Ми се има случено, мување.
    Не можам да објаснам уште зошто како, некоја огромна хемија имаше иако утредента многу се каев. И сеуште се каам всушност.

    Разликата е само во тоа што се знаевме од претходно и тоа многу добро, тој е постар од мене две години, потоа сакаше нешто репит, али се освестив конечно и реков НЕ!
    Не знам чудна беше целата ситуација, набрзина..
    Така да, сама си го направив „врска за една вечер“.

    А, што се секс тиче, не сум воопшто компететна да кажувам, ама во иднина не знам, можеби ќе ми се смени ставот.
    Сега ми звучи по малку страшно и доста несериозно, ама како што кажав.. никогаш не се знае, а и немам нешто многу размислувано на темава.

    За тоа, потоа. :)
     
  13. bumbuleya

    bumbuleya Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2012
    Пораки:
    259
    Допаѓања:
    105
    Врска за една вечер ?
    Според мене не постои такво нешто. Постои Секс за една вечер и Мување за една вечер. Ако овие две ги сметате за врски, ок.
    Во секој случај немам одредено мислење на оваа тема. Не ми смета некој да си го практикува тоа, но јас лично не би можела. Не е таа работа за мене. Сепак, можеби размислувам пресериозно, незнам. :?:
     
  14. FlOrIjA01

    FlOrIjA01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2010
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    8
    Why not? :P Мислам дека Facebook не дозволува тоа да остане за една вечер, т.е. следи friend request после таа вечер. :) Меѓутоа има и др фактори ако се гледаат често низ град, или пак не се од исто место..се тоа влијае на понатамошното одвивање на ситуацијата
     
  15. Ammy.Lee

    Ammy.Lee Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    1.995
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Ми се има случено и мене.Ама мување беше тоа.Со детево ептен си живеевме и си се поштовавме,ама си се допаѓавме еден на друг :) И за минатата 2011 нова година заедно ја славевме и ме покани да играме танго :) Јас прифатив и почна така да ми се додворува и бидна што бидна само се мувавме и после таа вечер исто ко ништо да не било.Пак си сме другари :lol:
     
  16. LinaMcCalebb

    LinaMcCalebb Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2011
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    5
    Ми се има случено и на мене.. ама после тоа баткава не сакав ни да го видам.... Али тоа у прошлост се десиии.... :lol:
     
  17. Geronimo

    Geronimo Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2010
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    70
    Којзнае колку е паметно... За секој различно...
    На некој му е романтично „ strangers in the night“ , а на некој одбивно. Некој дури има и цела колекција од такви дешавки.
    Јас не сум ЗА и ги одбегнувам тие работи, ама гледам дека кај луѓево „мувањето“ веќе се сместува во категорија љубов. Чудно.
    Се каеш или не се каеш ... после сеедно е. Ако си таков табиет да сакаш да си „ поминеш убаво“ во дадената ситуација (за секој убавината е различна) - тогаш терај, ама имај на ум дека понатаму во животот може многу да се каеш и да ти пречи , а да не можеш да смениш.
     
  18. priti

    priti Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    83
    Зошто па за една вечер зошто не за еден саат за 15 минути за 60 секунди? И морало врска да се вика бре страшна работа.
     
  19. bubili61

    bubili61 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2011
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    67
    Пол:
    Женски
    Врска за една вечер-не е толку страшно-се е искуство-само да не премине во честа навика.....симпатичен ти е ,се познавате,те привлекува,ќе се смувате ...и што е најважно никој да не чуе и да не разбере ;)
     
  20. priti

    priti Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    83
    А еднаш а сто пати мене ми е исто. Криењето ми е :puke: Кога си почнала веќе терај (со крстот на чело ! авторски права Ѓорѓи Колозов).
     
    На sunfemina му/ѝ се допаѓа ова.