1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врски за една вечер

Дискусија во 'Сингл' започната од miss.pretty, 22 јануари 2010.

  1. Femina...1

    Femina...1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    28
    хихиих.. И мене ми се има случено тоа .. само што јас самата сватив дека тој се смета себеси за нешто којзнае што..и дека јас него секако секогаш ќе го сакам и кога и да ме викне јас ќе отидам.. така што со тек на време и по неколку вечери мување со него ми стана јасно и иако ми значеше зашто ми беше првиот кој ме бакнал се оддалечив.. :| ама врска за една вечер секако би имала дури сум уште млада нели, само по одреден период... :)
     
  2. LittleBadGirl666

    LittleBadGirl666 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2011
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    11
    Искрено мене ми се баш интересни тија авантурички, јас ги имам во некој одреден број ! Интересно ми е онака со некој шо не го знаеш се мувате и толку.. Јас го имам направено тоа и додека сум во врска хихи :lol: Инаку сега си имам дечко демек за сериозно ;)
     
  3. calliope

    calliope Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    15.989
    Пол:
    Женски
    ^ И фаца си јеботе.

    Не бе, после „Ама јаааа. Он фатил некоја затуцанааа, не знае што изгубил, ал кад скупи два и два сфатиче да ја сам најбољааа.“
    Не фала.
    Јака финта да си протераш мерак со некој безвеза што утре на улица нема ни здраво да ти каже.
    Од кај да знам дека некој што вечерта ќе го сретнам не е фан на Петок 13ти или поданик на Кони?
     
    На karmenka, LilBaby и Pelikuna им се допаѓа ова.
  4. Sara123

    Sara123 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    3.279
    Допаѓања:
    2.305
    Пол:
    Женски
    Зависи за каква врска станува збор.. :?:
     
  5. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Ебате врската, тоа може да е се освен врска според мене :D
     
  6. bella.honey

    bella.honey Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    639
    Допаѓања:
    295
    Па тоа ако е само една вечер не е ни врска, тоа повеќе е мување-веза без обавеза. :lol:
     
  7. scream1

    scream1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2011
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    5
    Хмм врска за една вечер? :?: не би ја нарекла врска туку баш безврска.
    Или јас сум постаромодна па мислам дека тие авантурички уште не се за нашава земјичка. Немаме таков менталитет да прифатиме нешто такво, што надвор од нашите граници и сосема нормално за една девојка(да запознае момче во дискотека, да праи со него нешто и чао пријатно). Така да јас сега засега НЕ благодарам :)
     
  8. H.VAGA

    H.VAGA Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2012
    Пораки:
    1.624
    Допаѓања:
    5.525
    повеќе ова ми личи на авантура а не на врска.но искрено немам ништо против.ако таа личност ти се допаќа а добро знаеш дека со него е невозможно да започнеш врска.зошто да не.се е добро додека во таа авантура не ги вмешаш чувствата во спротивно тешко тебе.
     
  9. gothchick

    gothchick Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.503
    Допаѓања:
    1.595
    Тоа не е врска |(
    Врска за една вечер= Се запознавате, се мувате, се свиѓате многу, двајцата сакате врска, прифаќате врска и се тоа, поминувате прекрасни моменти, си го раскажувате животот, имате чуства (ова и не е морално), имате секс, посебни случки, се запознавате убаво, настанува некоја караница, раскинувате и повеќе не се гледате никогаш=крај на вечерта. И ова се за неколку саати, ако не и помалце. Затоа или нека се промени насловот или пишувајте за ВРСКИ за една вечер, а мувања, скоро секој ги имал (ќе се запознаеш, се свиѓате се мувате цела вечер или само еднаш во вечерта и тоа е тоа).
     
  10. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Не знам зошто насловот на темата не е секс за една вечер како што треба да е правилно,не постои врска за една вечер...
     
    На scream1 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. TeaB

    TeaB Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    1.868
    Допаѓања:
    543
    Ова не може да се нарече ни врска. Искрено не гледам ништо интересно во ова.
     
  12. flowergarden

    flowergarden Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    1.276
    Допаѓања:
    417
    Поубав термин за ова е мување. Ако е вклучен и секс, тогаш е авантура за една вечер
     
  13. Mer4e

    Mer4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2010
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    30
    се сложувам со тебе flower а плус и мислам дека од таква „врска“ или поточно од секс за една вечер може да произлезе нешто добро зашто одма знаете на шо сте и каков е во кревет :)
     
  14. MalataNena

    MalataNena Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 април 2011
    Пораки:
    219
    Допаѓања:
    181
    Ах тие врски за една вечер

    Не викам дека сум ги немала,сум ги имала многу повеќе од 20.Не ги сакам.Не велам дека има нешто лошо во нив,едноставно понекогаш навистина ни треба издувен вентил и некој што ќе го сакаме само една вечер.Каење? Ма не се каам,во моментот сум сакала,може малце да заболи али тоа е што е.Пробајте се,проживејте се,но во нормална мерка,не е ништо страшно но доколку сте спремни за нешто повеќе не пукајте толку "ниско"
    Во секој случај мене ми се ок,али претпочитувам врски за повеќе
     
    На Mer4e и LittleBadGirl666 им се допаѓа ова.
  15. sladok-bt

    sladok-bt Активен член

    Се зачлени на:
    21 април 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    ova e mnogu mnogu skatko :) ama ponekogas ima posledici golemi
     
  16. H.VAGA

    H.VAGA Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2012
    Пораки:
    1.624
    Допаѓања:
    5.525
    врска за една вечер?искрено немам ништо против додека остане за една вечер и што е најбитно без емоции.
     
  17. feminanewgirl

    feminanewgirl Активен член

    Се зачлени на:
    24 април 2012
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    2
    Искрено немам ништо против врска за една вечер иако досега не сум имала таква врска,но сепак треба да се внимава да не постојат длабоки чувства.Симпатии и флерт е во ред но доколку е нешто повеќе од тоа,а се работи за врска само за една вечер мој совет е да не навлегувате во таа врска затоа што на крај секогаш еден ќе биде повреден. ;)
     
  18. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.007
    Пол:
    Женски
    Mi se nema sluceno da imam vrska/seks za edna vecer, no skrisno si mectaam za toa vo sonistata :D
     
  19. 1bunny

    1bunny Активен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2012
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    20
    Доколку сум single ми се пружи некоја 'згодна шанса' ;) .. да .. би прифатила .. зашто да не?!
     
  20. MarioCasas

    MarioCasas Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2012
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    111
    даааааааааааааааааа