1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вруток

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од Dragana96, 2 август 2013.

 1. Dragana96

  Dragana96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  22
  АКо може некој да ми каже како е во Вруток?Планирам да го посетам наредниот викенд и ме интересира што да очекувам?
  Исто така и за Лешочки манастир впечатоци ако може
   
  На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
 2. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.528
  ВРУТОК

  вруток на изворот ( пошто тоа е едино место за шеткање) има црква и ресторант кој е преубав, цените се нормални, местото е мирно, луѓе има постојанно и др стварно незнам што да ти кажам. Лешок е нешто посебно, нешто СОВРШЕНО, па ако одиш во манастирот обавезно да го побараш отецот Теодосиј кој е прекрасна личност и се него можеш да си направиш муабет за се што ти лежи на душа ( ако има нешто што те мачи) и да бидеш ко препородена. И ресторанот во манастирскиот комплекс е супер и цените нормални храната топ итн итн
  фала многу пријатно :D
   
 3. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  1.599
  Допаѓања:
  2.957
  Пол:
  Женски
  ВРУТОК

  Оценка за вруток 10/10. Преубаво место, храната во ресторанчето одлична а бе просто на човек да не му се станува од таму.
   
 4. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.084
  Допаѓања:
  7.612
  Вруток не беше ресторанот на Јаким Трифуновски или грешка сум? Знам на КОД дека по убиството беше во ресторанот Лупевска, а го има и на Истражи ја Македонија.
   
 5. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.031
  Прекрасно место. :)
   
 6. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.660
  Пол:
  Женски
  Во Вруток има преубави ресторани, со рибници и тазе риба. Нема да згрешите, вреди да се посети.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Роберт 7 и 4 други им се допаѓа ова.
 7. peperutka87

  peperutka87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  764
  Допаѓања:
  531
  Пол:
  Женски
  Кој ресторан би ми го препорачале,планирам во недела да одам...да ја видам и јас таа убавина :)
   
 8. Purplelilac

  Purplelilac Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 септември 2016
  Пораки:
  2.417
  Допаѓања:
  34.770
  Пол:
  Женски
  Ресторан Бигор. :)
   
 9. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.660
  Пол:
  Женски
  Каде е лоциран поточно?
   
  На Soncence3, Srekicka3, Aleksandra9999 и 3 други им се допаѓа ова.
 10. Purplelilac

  Purplelilac Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 септември 2016
  Пораки:
  2.417
  Допаѓања:
  34.770
  Пол:
  Женски
  Од исклучувањето од патот за Маврово кон Вруток, на околу 5 км, од левата страна се наоѓа ресторанов.
  Има и патоказ па не би требало да го утнеш. :)