1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Втора шанса (Даниела Стил)

Дискусија во 'Книги' започната од crazylady, 16 февруари 2012.

 1. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.431
  Фиона Монаган е најдобра од најдобрите во светот на списанијата! Таа е уредник на њујоршко модно списание!
  Го среќава Џон Андерсон, њујоршки бизнисмен преку списанието!
  Џон веднаш чувствува привлечност кон Фиона, но Фиона се двоуми кога станува збор за романса помеѓу нив двајцата: тие припаѓаат на два сосема различни света.Таа бара секаков бизарен изговор за да не се зближи со Џон, ниту со било кој друг маж.
  Но како што секогаш се случува "спротивностите се привлекуваат" па наскоро двајцата се вљубуваат еден во друг!
  Ова е прекрасен роман во кој овие двајца треба да се потрудат да ги тргнат настрана нивните разлики и да се справат со нивниот различен животен стил додека се заедно. Но додека го читате романот прашањето останува да виси во воздухот: Дали тие ќе успеат во нивната врска?
  Овој пат Даниела Стил се надминала себеси со овој роман, пишувајќи за синдромот "спротивностите се привлекуваат" и проблемите кои се појавуваат во тој тип на љубовни врски. Додека Фиона го живее својот ексцентричен живот, а Џон го живее животот на привлечен богат бизнисмен, тие двајцата секако се создадени еден за друг!

  Јас обожавам љубовни романчиња, оваа книга дефнитивно ми остави голем впечаток, цело време си замислував сцени од филм, се расплакав кога беа разделени Џон и Фиона. ;)
  Една од моите омилени книги . :)

  Дали ја имате читано книгава ?
  Дали ви се допадна ?
  Кој дел ви остави најголем впечаток ?
   

  Прикачени фајлови:

 2. Lovely8

  Lovely8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  3
  одамна ја имам читано книгава и дефинитивно мислам дека е најдобро остварување на Даниела..
  знам кога ја читав книгава бев воодушевена и едвај чекав да достигнам до крајот :)
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 3. lackygirl

  lackygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  5.789
  Допаѓања:
  19.973
  Пол:
  Женски
  Јас ја читав летото и многу ми се допадна, лесна книга, интересна, ја прочитав во еден ден :lol: и ја препорачувам на сите ;)
   
 4. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.556
  Добра, лесна книга како и сите останати на Даниела Стил. Ја имам читано поодмна и скоро ја имав заборавено. Една од најубавите книги од Даниела Стил ми се ‘‘ Враќање дома ‘‘ , ‘‘ Подарок ‘‘ , ‘‘ Накит‘‘ , ви ги препорачувам :)
   
 5. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.688
  Допаѓања:
  64.990
  Пол:
  Женски
  Мене книгава воопшто не ми се допадна. Слаба, предвидлива приказна, сметам дека е едно од полошите дела на Стил. Тука ја сместувам исто и Дебитантка. читајте ја книгава ако нема што друго, инаку не ја препорачувам.
   
 6. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.822
  Допаѓања:
  7.045
  Читана мие..
  баш ми се допадна има навистина интересна приказна
   
 7. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.424
  Мене не ми се допадна, многу предвидлива е уште на почетокот. Едно од полошите дела на Даниела Стил.
   
 8. tirkenbal

  tirkenbal Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2013
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  12.526
  Пол:
  Женски
  Одамна ја имам прочитано и многу ми се допадна ;)
   
 9. Val-Dim

  Val-Dim Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 ноември 2013
  Пораки:
  1.745
  Допаѓања:
  60.930
  Втора шанса од Даниела Стил е најнеинтересната книга од аваа авторка што ја имам прочитано! Со содржината многу ме потсетува на љубовните викенд романчиња! Се во книгава е предвидливо - настаните, описите, крајот - имав чувство дека веќе одамна ми се прочитани!!!
   
 10. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  3.277
  Допаѓања:
  22.551
  Пол:
  Женски
  Мене многу ми се допадна Втора шанса, опуштена книгичка со хепи енд. Целиот тој гламур, модата, ревиите, сето тоа ептен интересно го има доловено.
  Ја прочитав и Подарок и сега при крај сум со Накит. Е Накит ми е многу многу добра.