1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вториот ...

Дискусија во 'Секс' започната од Spidy, 9 март 2010.

 1. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  4.027
  Допаѓања:
  10.520
  Пол:
  Женски
  Многу пати сум слушнала муабети меѓу девојки како не треба да се замараме дали тој бил прв, втор, трет или петти, и вистински дечко не би те прашал со колку си била пред него... Е сега пошо балканскиот посилен пол нели сеуште држи малку од тоа размислување, сум се нашла на муабет со дечки околу 20 и некоја година и сум ги прашала дали би и верувале на девојка ако ти рече дека си и втор. Верувам дека нема да ви е чудно тоа што ќе ви кажам дека сите, од прв до последен рекле : Абе да, како не :lol: ... Јас сум си сеуште со првиот и сега за сега ми е добро, ама си викам може како и многу мои другарки да дојдам на ред да си го ширам искуствотото :D , и во тој случај најверојатно ќе наидам на истава ситуација : Маче, втор си ми... Да, а ја вчера сум роден...
  Дали некои од вас се нашле во ваква ситуација... дечкото стварно ви е втор, но под никаков услов тој не би поверувал во тоа...
   
 2. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  98
  Не сум била во таква ситуација, сеуште сум невина и имам проблем со тоа што многумина не ми веруваат, мислат дека лажам, т.е. дека се кријам. А не гледам причина зошто да лажам, едноставно не сум го сретнала човекот на кој потполно би му верувала и целосно би го сакала за да можам да бидам интимна со него. Сум имала дечковци до сега и подолги врски оклу година и 2 ама ништо не било сериозно...
   
  На Nastjaaa4 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.450
  Пол:
  Женски
  Мене дечко ми ( а заедно сме скоро 5 години) ми е втор. Сум му кажала , никако не изреагира, си поќуте ама ако повеќе му одговара тогаш еве нека ми биде трет :D
  Навистина постои бројот два ама некои машки кога се работи за секс тој број не го сакаат. Демек иде 1 па 3 па 4....
  Инаку ако некој не ти верува дека ти е втор тогаш исто би изреагирал и да си му рекла дека ти е трет. Значи до машкото е. Или верува или не, а уствари што е битен бројот :?:
   
 4. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Е машкиве се ептен ЕМО на то прашање, паѓаат во депресија веќе!
  Тој додека фукал 50 девојки, на крај мислел дека најубавото, најчистото, најневиното баш него ќе му падне.
  Имам правено муабет на оваа тема со брат ми, тој викат дека во денешно време, девојка на 20/21 год. тешко дека ќе најдиш невина. Така да едноставно си се помируваш со тој факт, и си среќен што воопшто ја имаш девојката во твојата постела.
   
 5. Vega

  Vega Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  25
  а вас битно ви е дали сте му прва, втора, трета....???
  сте прашале некогаш?
   
 6. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.894
  Допаѓања:
  198.320
  Пол:
  Женски
  Не би требало да се замараат со такви глупости, ама машки ко машки се замараат, и битно им е колку си ги имала пред него... јас да ви кажам искрено, не се замарам колку ги имал пред мене, не ми е важно дали сум прва, петта, деветта, важно ми е да бидам последна...
   
  На srcekrsacka и elcezelce им се допаѓа ова.
 7. LaFille

  LaFille Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  57
  Се согласувам со Анатх. Не е важно колку ги имал пред мене се дури јас сум последна. И нему не треба да му биде важно дали е втор или трет, ако знае дека со него ќе останам до крајот на животот...
   
 8. medeno

  medeno Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  па тоа е нашиот балкански менталитет, кој за жал се усте постои... ако една девоојка имала повеке интимни партнери е курва, а во истата ситуација маското е фраер.. :!: :roll:
   
  На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Сеуште не сум сексуално активна, но ова никогаш не би ми било важно.
  ПРВО: зашто прва да му сум не е возможно на денешно време
  и
  ВТОРО: воопшто не ме интересира, не се замарам со такви работи
   
 10. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.450
  Пол:
  Женски
  Машкиве ептен се занесуваат, прв пат за сериозна врска помислуваат на 25-26 години, фаќаат девојка и сакааат невина да е. Ако сакал невина ќе си фатал девојка на 16 години , ќе и бил прв ама треба со неа да остане цел живот, а не он си се ебавал со други па од девојката бара да е невина. А остај што бара да е невина, туку се да прави во кревет, искусна ама невина. Глупости.
  Така да си занаат :D
   
 11. Superiska

  Superiska Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  33
  Poleka se menuvaat rabotite!
   
 12. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  4.027
  Допаѓања:
  10.520
  Пол:
  Женски
  Он ми е мене прв... а ја што да го прашам него кога ми има кажано дека со првата бил на 16 години, а сега има 26 :D Втора да не сум му случајно? хахахахахаха :lol:
   
 13. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  566
  Пол:
  Женски
  epa prv moze da ti bide samo eden,a vtor moze da ti bide sekoj :lol:
  ja iskreno ne sum kazuvala ti si mi vtor ednostavno ne sum objasnuvala na decko koj mi e na broj ili so koi deckovci sum bila, predtoa,mene toa mi e mnogu glupava rabota,i ne odgovaram na takvi glupi prasanja :D
  ama pa zatoa ne sum ni prasuvala decko so kolku bil i so koi devojki bil,ne me zanimalo.bitno e sega ste zaedno i si odgovarate ili ne..na masko kolku pomalku mu kazuvas za minatoto tvoe tolku podobro,zosto toa sto go znae nekogas vo zivotot porano ili pokasno ke ti go prefrli.."a ti si bila so toj si pravela ova ona..drn drn" zatoa cuvajte si vo sebe,nemojte na deckovcite da izlajuvate sve :lol: a ako nekoj e uporen da znae koj ti e po red,i so koi deckovci si bila porano i sve za niv taka receno,takov decko ne mi ni treba,zasto najverojatno e ljubomorno opsesiven tip sto podocna moze zivotot da ti go napravi pekol..
   
 14. lolitaa

  lolitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  463
  Допаѓања:
  81
  Тоа се глупости мене сегашниов дечко ми е втор и не го лажам,а па ако ме сака и ако супер ни е заедно па што има везе и да ми е 5ти али одма ќе те направат неморална девојка да не кажам повулгарно што :lol: ама се зависи до типот каков е сите се различни,али се почесто слушам вакви муабети значи се почесто ги има,затоа момци ај приберете се малце доста со сваќања од 14ти век,не викам дека девојките треба да се растураат али и они си имаат потреба :lol:
   
 15. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Незнам кај слушнав , како се викаше ..Жената има прв , а после првиот .. сите други и се втори хахаха :) .. Со овој сеа што сум прв ми е и најубаво ни е .. Ај за него ќе кажам како би му било да ми е втор .. Коа збориме за порано што ни се дешавало .. ќе кажам со тој и тој на екскурзија се дружев , со тој искачав .. и криво му паѓа ама никој не е крив , не сме се знаеле порано .. да ми е втор за него конкретно и да ме сака као што ме сака сега мислам многу тешко би му било .. највероватно некоја машка филозофија .. Ама ипак зависи до човекот и карактерот :)
   
 16. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  399
  Па искрено важно ми е. Незнам зошто ама отсекогаш сум сакала на тој кој ќе ми биде прв и јас да му сум прва, па заедно да го доживееме тоа за двајцата ново искуство. :$ И навистина така бидна :inlove:
   
 17. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  394
  Па искрено важно ми е. Незнам зошто ама отсекогаш сум сакала на тој кој ќе ми биде прв и јас да му сум прва, па заедно да го доживееме тоа за двајцата ново искуство. :$ И навистина така бидна :inlove:[/quote]


  Можеби ти е важно но не е секогаш како што сакаме.Незначи дека и двајцата ако си бидете први и ќе останете заедно,не ме сваќај погрешно но мислам дека тоа и не е толку важно.Многу се поважни другите работи,тој да те сваќа и подржува а тоа дали си била претходно со друг не е важно.Машките кои размислуваат така сметам дека имаат многу застарени сваќања затоа што сега сите живееме динамичен живот,излегуваме,имаме дечковци а нормално тука се и односите неизбежно е тоа.Јас не размислувам така и сметам дека тоа се многу примитивни сваќања.
   
 18. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  399
  ^И јас не реков дека ќе останеме секогаш заедно, но навистина е убаво чувството дека си му прва на тој што ти е прв. Незнам, некако двајцата заедно учиме, експериментираме, пробуваме нови нешта...Не дека би имало некоја голема разлика ако тој имаше некоја пред мене, немаше воопшто да ми смета. Но ќе ми беше поубаво чувството ако си бевме први двајцата еден на друг, како што и испадна :)
   
 19. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  394
  Мило ми е за тебе штом е така се надевам дека ќе си останете заедно и дека во иднина ќе работите на случајот повеќе-хахха така се вели кај нас и дека ќе ве очекуваат многу експериментирања во сексуалниот живот.затоа што верувај колку долго и да сте заедно секогаш ќе има нешто што не сте го пробале и ќе имате луди секс идеи,кај мене е така и по 9 години. :)
   
 20. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.598
  Допаѓања:
  31.682
  Пол:
  Женски
  На мене дечко ми ми е прв. Сакам да ми биде последен затоа што сексот со него ми е прекрасен. Не можам да се замислам да имам секс со некој друг после него. Е сега, ако не бидеме заедно, тогаш ќе мора да одам на втор. Многу му е мило на дечко ми што ми е прв. И на мене ќе ми беше поубаво ако и јас на него му бев прва. Јас сум му четврта. Мислам дека најбитно е кој ќе биде последен.
   
  На firequeenn му/ѝ се допаѓа ова.