Второ тримесечје во Бременоста

Дискусија во 'Канта' започната од D-E-L-F-I-N-A, 31 октомври 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. D-E-L-F-I-N-A

  D-E-L-F-I-N-A Активен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2013
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  22
  Втората фаза во бременоста започнува од 13-та недела и трае до 27 недела.

  Па трудници сите кои се наоѓате во Втората фаза на бременоста споделувајте ги вашите искуства тука :*
   
  На dejana2 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. ddevojce

  ddevojce Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2013
  Пораки:
  3.419
  Допаѓања:
  4.348
  на средина сум од второто тромесечје 23 недела + 5... засега е многу добро само на влезот во второто тром. поминав со 2-3 шишиња инфузија и со мала настинка... се е во ред задоволна сум накачена килажа бебчо си мрде се дружиме си уживам.. дај боже се да биде во ред и понатаму :* :hai:
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.